Roman Kresta už myslí na nadcházející Rallye Deutschland
Datum: Čtvrtek, 17 Červenec 2003 @ 23:31:54
Téma: Zahraniční souteže

Suverénní výkon předvedl Roman Kresta na Rallye Bohemia. Bez problémů zvítězil a postoupil na druhé místo Mezinárodního mistrovství ČR. Nad jeho časy vrtěla řada jeho soupeřů hlavou.Suverénní výkon předvedl Roman Kresta na Rallye Bohemia. Bez problémů zvítězil a postoupil na druhé místo Mezinárodního mistrovství ČR. Nad jeho časy vrtěla řada jeho soupeřů hlavou.
Jediným, kdo se s ním může trochu srovnávat, je Václav Pech. Zajímavě se o této dvojici vyjádřil další jezdec Karel Trněný: "Ti dva vepředu, to jsou mimozemšťani!"

Kresta neměl po celou rallye žádný vážnější problém. "Byla to velice zdařilá soutěž, jak já, tak celý tým fungoval naprosto skvěle," řekl Kresta ihned po dojezdu do cíle.

Zároveň byla soutěž dobrým testem pro nadcházející podnik mistrovství světa, kterým bude Deutschland rally. "Otestoval jsem jak sebe, tak i auto s trochu jinými nastaveními," poznamenal. "Díky velkému náskoku jsem si to mohl dovolit." Na poslední sekci prvního dne si nechal namontovat jiné tlumiče. "Chtěl jsme si udělat nějakou představu, jak dál s vývojem tohoto vozu," podotkl Kresta.

V Německu bude ale startovat s jiným autem. To současné putuje do dílen týmu Bozian a bude kompletně rozebráno. Ve Francii už se nyní připravuje náhradní. Do startu v Německu v příštím týdnu by se současné nestačilo připravit.

Kresta pojede v Německu poprvé. Pouze v roce 2001 na německých tratích trénoval, to bylo ještě v týmu Škoda Motorsport. "Budu se připravovat hlavně po fyzické stránce, nic zvláštního," uvedl. Spokojen by byl s podobným výkonem, jaký předvedl na Bohemii. "Chtěl bych jet podle sebe rychle a hlavně nemít žádný technický problém, což je v závodě mistrovství světa hodně důležité," uzavřel Roman Kresta.

Petr ŠulčíkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=914