Představení posádky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka
Datum: Pátek, 20 Červen 2003 @ 00:14:46
Téma: Rozhovory

Po loňském druhém místě ve třídě N1 na Rallysprintu Kopná s pronajatou Suzukou Swift se letos vydá bratrská dvojce Vladyků do boje s vlastní Škodou Felicií 1,3. O jejich ambicích při nadcházející "Podkopce" si můžete přečíst v tomto článku.Jezdec:
ING. DANIEL VLADYKA
NAROZEN: 1978
MÍSTO NAROZENÍ: Zlín
BYDLIŠTĚ: Zlín
ZAMĚSTNÁNÍ: technik obráběcích strojů
PRVNÍ SOUTĚŽ: Valašská rally, Vsetín 2000
HOBBY: Rally, jídlo, stolní tenis, volejbal
VŮZ: Škoda Felicia 1.3, tř. N1
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH: druhé místo na Rallysprintu Kopná 2002 ve třídě N1.
Spolujezdec:
ZDENĚK VLADYKA
NAROZEN: 1976
MÍSTO NAROZENÍ: Zlín
BYDLIŠTĚ: Zlín
ZAMĚSTNÁNÍ: projektant dopravních staveb
PRVNÍ SOUTĚŽ: Valašská rally, Vsetín 2000
HOBBY: Rally, stolní tenis, fotbal , čučení do map
VŮZ: Škoda Felicia 1.3, tř. N1
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH: druhé místo na Rallysprintu Kopná 2002 ve třídě N1.Mohli by jste představit vaši Škodu Felicia 1,3.
Z.V.
- Toto auto postavil Jiří Benda a v roce 1997 s ním vyjel titul ve třídě N1. Poté ho prodal divočákovi Petru Fryčovi, který ho proháněl po českých tratích v sezónách 1999 a 2000. V roce 2001 se objevilo na rally Agropa Pačejov v rukách nového majitele Michala Řeřichy z Klatov. Ten s ním v následující sezóně vyhrává těžkou rally Šumava Mogul. My jej kupujeme na sklonku roku 2002.

Jak jste připraveni na letošní Rallysprint Kopná ?
D.V.
- Začali jsme s fyzickou přípravou. Byli jsme se párkrát koupat na Štěrkáči v Otrokovicích a přestáváme jíst po osmé hodině večerní, protože v N1 je to hodně o kilech posádky. Momentálně nám v autě chybí oba sedáky, protože jsme je prodali, ale už máme objednané nové s novou homologací. Myslím že budeme připraveni.

Co říkáš na letošní trať ?
Z.V.
- Letošní trať znám pouze z harmonogramu, ale žádná cestička kolem Zlína mě není neznámá. Pořadatel pozměnil trasy Rakové a Slušovic, ale základní pasáže zůstávají stejné. V tomto období silné vegetace bude hodně obtížná právě Raková a to na orientaci mezi vysokými keři. Nejtěžším testem zůstává Kopná, která svojí rozmanitostí a krásnými pasážemi aspiruje na nejhezčí test celého sprintového šampionátu. Kopňácká klasika je RZ Podhoran, která se jede jako první. Tratě jsou jako každý rok krásné a velmi technicky náročné.

Jak vidíte letošní konkurenci na Kopné ve třídě N1 ?
Z.V.
- No, můžu říci, že taková konkurence jaká se letos předpokládá, tu ještě nebyla. Počítám tak kolem dvacítky vozů nejnižší třídy. Uvidíme kolik aut přijede ze Slovenska, ale není žádným tajemstvím, že zde závodí hodně rychlé pohárové Fábie. Chybět nebude nikdo z české sprintové špičky. Velkým favoritem bude Josef Sedláček s Yarisem, kterého budou honit Vitásek se Suzukou a Dvořák s Fábií. Další do mariáše budou Pinkas s Peugeotem a pokud pojede, tak i Feit s Polem. Za vozy cizí provenience bude smečka Škodovek. V této skupině by jsme se chtěli pohybovat i my. Velkou neznámou bude start Pavla Šivice se spolujezdcem Igorem Norkem, který bude řídit červenou Suzuku Swift, se kterou jsme byli minulý rok druzí. Za největším překvapení třídy N1 považujeme start Jaromíra Tarabuse se Škodou Favorit. Do tohoto vozu se vrátí po čtyřech letech, neboť je to stejný vůz, na kterém startoval při Barum rally 1999. I my jsme ho měli možnost využít při našem prvním startu na Valašské rally 2000. Co-pilota mu nebude dělat nikdo jiný, než jeho manager Štěpán Forman. Bude to splnění jeho velkého snu. Jeho start ve stejné třídě je pro nás obrovská výzva, i když si myslíme, že asi nepostačíme, budeme muset na trati nechat všechno. Diváci určitě uvidí pěkné a zajímavé závody.

Dokážeš si tipnout po loňském druhém místě v těsném souboji se suverénem třídy N1 Fadrným na letošní Kopné umístění se škodovkou ?
D.V.
- Já sám jsem zvědavý, jak vysoko se ze škodovkou budeme pohybovat. Myslím si, že v takové konkurenci bude 10. místo úspěch. Ale více jak absolutní pořadí třídy nás budou zajímat časy našich kamarádů, Tarabuse – Formana. Rozhodně nic nebudeme tlačit přes zub, ať se v klidu můžeme setkat na cílové rampě a poté na večírku.

Video bratří Vladyků na Kopné 2002
Video posádky Vladyka - Vladyka na 3RZ Kopná


Text: Pavel Zvonek
Foto: RSP, František DušekTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=900