X. Magnum rally Vyškov
Datum: Neděle, 02 Září 2001 @ 19:20:17
Téma: MČR - sprintrally

Magnum rally Vyškov patří mezi mé oblíbené soutěže a nejinak tomu bylo i při letošním jubilejním X. ročníku tohoto motoristického podniku. Tuto moravskou soutěž tradičně pořádá Hanácký autoklub Vyškov ve spolupráci s místní vojenskouMagnum rally Vyškov patří mezi mé oblíbené soutěže a nejinak tomu bylo i při letošním jubilejním X. ročníku tohoto motoristického podniku. Tuto moravskou soutěž tradičně pořádá Hanácký autoklub Vyškov ve spolupráci s místní vojenskou posádkou. Letos pořadatelé zaznamenali velký zájem ze strany soutěžních posádek a tak se očekávala kvalitní soutěž, kterou podle předpovědi mohlo také výrazně ovlivnit špatné počasí očekávané v posledním prázdninovém víkendu.

Ve třídě N2 se i přes neúčast smolaře letošní sezóny Bičáka sešla kvalitní konkurence v čele s vedoucí dvojicí Tarabus – Norek a jejími těsnými pronásledovateli, posádkou Volf- Matějka startujícími taktéž na voze Honda. S další Hondou startoval průběžně třetí Kozáček, Tlusťák a Červenka. Vítěznou Tarabusovu Hondu z Barum rally pilotoval Jelínek a také Kateřina Trojanová se na startu Magnum rally po havárii na Barumce objevila s vypůjčenou Hondou. Konkurovat jim měli Zítek s Citroenem a Malý s Toyotou. Jelikož byl před soutěží náskok posádky našeho Rallysportu Příluky na Volfa pouhých pět bodů, očekával se největší útok právě z jeho strany.

A Magnum rally začala pěkně zostra. Hned jako první byla na programu rychlostní zkouška Podivická, která svou délkou 17,21 km a náročnou tratí složenou z asfaltu, kostek a šotoliny budila respekt všech soutěžních posádek. Ze zatažené oblohy navíc začalo pršet a tak se tato RZ, jedoucí se převážně ve vojenském prostoru Dědice, stala pořádnou zkouškou jezdeckého umění, kterou celá řada posádek zaplatila haváriemi. Nejlepší čas zde ve třídě zajel Volf, který s téměř 15s náskokem porazil druhého Tarabuse. Třetí dojel Tlusťák před čtvrtým Jelínkem a pátým místem se blýskla Kateřina Trojanová, které by Honda místo Daewoo jistě dopomohla k lepším výsledkům. Díky špatnému a deštivému počasí byla pro soutěžní posádky nesmírně důležitá volba správných pneumatik. Podle slov našeho pilota právě v této oblasti nefungovalo vše podle jeho ideálních představ. Výsledky první RZ daly jasnou představu o průběhu zbývajících RZ. Na čele třídy N2 se už nic nezměnilo, pouze před Kateřinu Trojanovou se po 4 RZ dostal Červenka, čímž si zajistil konečné páté místo.

Na RZ 3 měla naše posádka problémy s dobržďováním do známého retardéru v Pístovicích. Na hladkém asfaltu a s nepříliš vhodně zvolenými gumami v kombinaci s kluzkým asfaltem i po několika set metrovém bržděním nedokázali bez chyby projet tímto retardérem.

Dvě soutěže před koncem je tedy průběžné pořadí na čele rallysprintů ve třídě N2 naprosto vyrovnané, když obě vedoucí posádky mají shodný počet 70 bodů. Další soutěží je populární Rallysprint Kopná, kde by měla mít naše posádka konečně výhodu domácího prostředí. V sobotu 29.9. tedy nashledanou na tratích v okolí Podkopné Lhoty, kde místní rallysprint jistě pořadně napoví o tom, kdo pro letošní rok získá celkové prvenství v rallysprintech.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=316