Vladyka s Norkem vítězní také na Bohemce
Datum: Úterý, 20 Červenec 2010 @ 10:52:38
Téma: MČR - rally

Rally2.comDalší letošní start v automobilových soutěžích proměnila posádka Daniel Vladyka – Igor Norek ve vítězství ve třídě N2. Dana Vladyky jsme se zeptali na průběh závodu Rally Bohemia.Další letošní start v automobilových soutěžích proměnila posádka Daniel Vladyka – Igor Norek ve vítězství ve třídě N2. Dana Vladyky jsme se zeptali na průběh závodu Rally Bohemia.

Jak bys shrnul povedenou Rally Bohemia?
Bohemka byla nesmírně náročná vzhledem k velkým vedrům a náročné, technické a členité trati. Páteční Sosnová byla pohodová. Zajeli jsme tady druhý čas za Grafkem. Ráno v první rundě nám trošku stávkoval motor, když jel místy na 3 válce. Pro nás byla naštěstí 4. RZ zrušena, tak jsme zamířili k servisu, kde mechanici závadu odstranili a my mohli vyrazit do druhé rundy. V tu chvíli jsme byli i přes problémy ve vedení, protože naši soupeři Sojka- Roučková a Grafek s Matějkou chybovali a nabrali nějaké menší ztráty. Ve druhé rundě jsme náskok trošku navýšili. Rychlostní zkoušky byly opravdu náročné. Zaujalo mě, kolik bylo na RZ Smržovka havarovaných polských posádek, různě naskládaných po příkopech v jednom asi tří kilometrovém stoupání serpentinami k bobové dráze.Soutěž dále pokračovala boleslavskou etapou, kde jste začali na soupeře ztrácet, co bylo příčinou?
Důvodů bylo více. Na prvním Vinci odešla baterka v interkomu. Igor mě musel hodně hlasitě a posunky rukama držet na trati, naštěstí se mu to podařilo, ale dostali jsme od Grafka 12 s a náš náskok se začal ztenčovat. Následovala městská RZ, kde jsem nechtěl udělat zbytečnou chybu. Místní Grafek nám však nasypal dalších 10s, bylo vidět, že Boleslav opravdu dobře zná :-) Na druhém Vinci jsme se snažili a ztráta 4s nás udržela ve vedení před Grafkem a třetím Sojkou, který hlásil problémy s držákem převodovky.

Neděle byla nakonec dramatická až do úplného závěru. Podle mezičasu ve dvou třetinách poslední rychlostní zkoušky to vypadalo v cíli na minimální časový rozdíl mezi tebou a Grafkem?
To je pravda. Druhý den jsme se tahali o vteřinky a před poslední 28 kilometrovou RZ jsme měli náskok 4s. Schylovalo se k velkému souboji. Vystartovali jsme a asi 15km po startu nám nekontrolovatelně ustřelil zadek. Naštěstí jsme pouze s velkou pletýnkou na volantu a minimální ztrátou jeli dál. Asi 8 km před cílem ležel přímo ve stopě jedné levotočivé zatáčky obrovský kamen. Nezbylo nic jiného, než se mu vnitřkem vyhnout ale auto dostalo ránu. Ze spodku se urazilo teplotní čidlo a motor se přepnul do nouzového režimu. Do cíle jsme tedy dojeli se ztrátou, ale Grafek nedojel taky bez problémů. Pár kilometrů před cílem opustil trať a nabral ještě větší ztrátu než my. V cíli jsme se tak radovali z prvního místa a upevnili si i první místo v tabulce třídy N2.Díky z rozhovor. Přijmi mou gratulaci k dokončení hattricku tří vyhraných nejslavnějších soutěží v Čechách. Teď je na řadě domácí moravská Barum rally a s ní i očekávaná letošní největší konkurence ve třídě N2. Uvidíme tě na jejím startu?
Díky za gratulaci, na Barumce budeme startovat. Konečně bychom chtěli protrhnout smůlu z posledních dvou let. Vždy jsme zde měli ze začátku na pro nás zakleté Pindule nějaký problém, ze kterého plynula obrovská ztráta. Letos se má jet Pindula jako poslední RZ, tak uvidíme, jak to vše dopadne. Na velkou konkurenci v N2 se těším, čím bude víc aut na startu, tím to bude zajímavější.... A taky jsem jako fanda rally zvědavý jak dopadne konfrontace špičkových zahraničních jezdců s naší silnou trojkou Kresta, Valoušek, Pech.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Rallysport PřílukyTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=2045