Úspěšný finiš velkého šampionátu pro Sparrow racing team
Datum: Pondělí, 26 Říjen 2009 @ 10:06:52
Téma: MČR - rally

Tečku za letošním mistrovstvím dvoudenních soutěží měla udělat věhlasná Rally Bohemia se svými 222 kilometry náročných rychlostních zkoušek. Proti však bylo říjnové počasí. Náhlé přívaly sněhu, polomy a kolaps běžného života na Liberecku udělaly z Bohemky krátký rallye sprint na třech měřených testech.Tečku za letošním mistrovstvím dvoudenních soutěží měla udělat věhlasná Rally Bohemia se svými 222 kilometry náročných rychlostních zkoušek. Proti však bylo říjnové počasí. Náhlé přívaly sněhu, polomy a kolaps běžného života na Liberecku udělaly z Bohemky krátký rallye sprint na třech měřených testech.
V Mladé Boleslavi přesto nechyběla pětičlenná ekipa soutěžních speciálů březolupského Sparrow racing teamu. Zatímco si již jistý mistr enkových dvoulitrů Egon Smékal užíval se spolujezdcem Davidem Šmeidlerem nádherné počasí na trati francouzské Rally Antibes, o dalším týmovém titulu se rozhodovalo na kalamitou zmítaném severu Čech.
Lídr třídy N2 Jan Jakubec se měl s týmovým civicem poprat o poslední možné body s dalším pilotem hondy Ondřejem Blaťákem. Ten však po těžké havárii v Příbrami a startu v Jeseníkách na Rally Bohemia vůbec nepřijel a o titulu bylo jasno již před startem. Do týmové sbírky tak přidali Jan Jakubec s Pavlem Kacerovským další celkové zlato. Bohemku potom pojala pražsko-českokrumlovská dvojice rekreačně a po několika vykroužených hodinách ani nemohla pomýšlet na nejvyšší metu. V cíli jí nakonec patřila třetí příčka.
Chuť po nevydařené Barumce si na Rally Bohemia chtěli spravit Daniel Vladyka s Igorem Norkem. Hned v úvodu soutěže se dostali do vedení, po třetí erzetě je ale na čele vystřídal Dunovský a nakonec byli rádi, že svůj soutěžní speciál dovezli po problémech s motorem do cíle.
Z kokpitu Suzuki Ignis Super 1600 si zpátky do hondy odskočil loňský mistr Václav Dunovský. Jeho časy a předvedený výkon dokázaly, že nic ze svých letitých zkušeností s malým enkem nezapomněl a zaslouženě si dojeli s navigátorem Petrem Machů pro zlaté medaile. Tuto sobotu čeká Dunovského další start s ignisem na sprintu ve Vsetíně.
Se čtvrtou týmovou hondou a debutujícím spolujezdcem mezi soudobými vozy Jiřím Nedbalem přijel na start posledního velkého závodu roku Michael Bartončík. Jeho účinkování však nemělo dlouhého trvání, když se agregát jeho vozu zastavil na třetím testu.
Zástupce měl Sparrow racing tým i mezi áčkovými speciály. Milan Kneifel s Miroslavem Staňkem se chystali na boj o konečné druhé místo nejen ve třídě A6, ale také v celkovém pořadí skupiny A. Ten však skončil hned za startovní rampou, když se Pondělíčkův Citroën C2 S1600 zastavil s prasklým rozvodovým řemenem. Kneifel se Staňkem tudíž mohli s předstihem slavit velmi cenné stříbro ještě na trati. V cíli byli klasifikováni jako osmnáctí absolutně a druzí ve třídě.

Sparrow racing team
Pavel KacerovskýTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=2029