Daniel Vladyka bronzový na Kopné - rozhovor
Datum: Pondělí, 13 Červenec 2009 @ 10:18:51
Téma: MČR - rally

Rally2.comVýborný úspěch si na oblíbené domácí Kopné připsal ve třídě N2 Daniel Vladyka. S netradičním spolujezdcem Mirou Staňkem se v silné konkurenci umístil na třetím místě třídy N2. Jak došlo k výměně spolujezdců a co předcházelo zmíněnému úspěchu se můžete dočíst v našem rozhovoru.Výborný úspěch si na oblíbené domácí Kopné připsal ve třídě N2 Daniel Vladyka. S netradičním spolujezdcem Mirou Staňkem se v silné konkurenci umístil na třetím místě třídy N2. Jak došlo k výměně spolujezdců a co předcházelo zmíněnému úspěchu se můžete dočíst v našem rozhovoru.Na Kopné jsi startoval s novým spolujezdcem Miroslavem Staňkem, jak ke spolupráci došlo?
Na  Kopnou  neměl  Mira Tarabus  spolujezdce,  tak  oslovil  Igora, aby zaskočil za pauzírujícího Dana Trunkáta. Igor  takovou  nabídku neodmítl a tím pádem jsem já neměl s kým jet. Prvně jsem se domlouval s Danem Zpěvákem, ale ten nakonec z rodinných důvodů nemohl se mnou jet. Naštěstí mi pomohl Mira Tarabus, když oslovil svého skoro souseda Miru  Staňka, který byl na Kopnou jako zázrakem volný. Takže jsme se domluvili, že to spolu zkusíme.

Fanoušci na trati i doma u výsledků mohli ve třídě N2 vidět pěkný boj. Předváděli jste velké souboje v opravdu velké konkurenci, Jak vše probíhalo na trati?
Ano, jelo se hned ze začátku hodně  rychle a konkurence byla opravdu hodně veliká. S Hondou jsem Kopnou nikdy nejel, tak jsem byl před startem zvědavý,jak se nám povede.
Ze začátku jsme si museli trošku zvykat na jiný vůz, než s kterým jsem letos doposud jezdil, protože s mým vozem z MMČR závodí na  sprintech  Jaroslav Pešl. Ten však na první vložce havaroval, tak hned na začátku bylo o soupeře méně. Po 3. RZ  jsme byli na 4. místě se ztrátou 10s na překvapení závodu Adama Koblihu, startujícího s Hondou od Tomáše Marka. V servisu jsme se se 4. místem nechtěli smířit a tak jsme na dalších RZ přidali do tempa . Na první Rakové jsme soupeře o nějaké sekundy stáhli a byli jsme opět ve hře o vítězství. Mezi tím odpadl výborně jedoucí Kobliha a náš souboj se zúžil na soupeření s Blaťákem a Dunovským.
Druhou Májovou zase zvládl nejrychleji Ondra Blaťák, který nám dal 8s. Před posledními dvěma RZ jsme byli na 2. místě se ztrátou 6s na Dunovského a za námi se se ztrátou 4s na nás chystal Ondra Blaťák. Ten na nás ztratil 9s defektem na druhém Podhoranu.V předposlední RZ jste chybovali a náskok na Ondru neudrželi, můžeš říct, co se stalo?
Ve výjezdu z Rakové jsem šel pozdě na brzdy do retardéru a bohužel se mi auto nepodařilo zastavit a předkem jsme trefili hradbu pneumatik. Po nárazu jsem přemýšlel co je s autem a zkoumal jsem, zda nemáme defekt. Do cíle jsem se už nemohl dostat do tempa. Věřím, že ostříleného jezdce, co má za sebou pár havárií, by taková drobnost nerozhodila a letěl by v tempu dál. Mě tyto zkušenosti ale chybí, takže se mi nedařilo dál se plně soustředit na jízdu. V cíli jsme dostali 9s od Dunovského a 6s od Blaťáka.
V poslední RZ jsme se už jen soustředili nechybovat a kluci nám ještě o nějaké vteřinky ujeli, takže jsme si přijeli pro 3. místo ve třídě.

O tom, že se jelo rychle hovoří, že jste za sebou nechali všechny vozy třídy N3. Takže pamovala v cíli spokojenost s výsledkem? Jak zhodnotíš spolupráci s novým spolujezdcem?
Určitě v cíli spokojenost byla, jelikož jsme si krásně zazávodili a dojeli jsme ve zdraví až do cíle. Taková situace, že se ocitneme tak vysoko ve výsledcích může nastat pouze na technických tratích, které Kopná nabízí.
Co se týče spolupráce s Mirou, tak ta šlapala na jedničku, opravdu jsme si na sebe rychle zvykli. Těch 18 let co strávil na horkém sedadle je určitě znát.

Pomalu se blíží rallyový vrchol sezóny Barum Rally, pojedeš? A s kým?
Tak pokud se nic zvláštního nestane, tak Barumku v plánu máme. A otázka s kým? Zřejmě s Igorem. Jen doufám, že se po zkušenosti v S2000 nebude v Hondě nudit…

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: archív jezdceTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1999