Danova jedenáctka po stříbrné Kopné před vrcholnou Barumkou
Datum: Úterý, 05 Srpen 2008 @ 09:34:49
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse se vrací k událostem na letošním Rallysprintu Kopná 2008. Kluci zde navázali na vynikající výkon z Bohemia rally a ve velice slušné konkurenci dojeli co cíle jako druhá nejrychlejší posádka. Vrchol letošní sezóny – Barum rally se kvapem blíží, takže jsme několik otázek věnovali i tomuto tématu.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse se vrací k událostem na letošním Rallysprintu Kopná 2008. Kluci zde navázali na vynikající výkon z Bohemia rally a ve velice slušné konkurenci dojeli co cíle jako druhá nejrychlejší posádka. Vrchol letošní sezóny – Barum rally se kvapem blíží, takže jsme několik otázek věnovali i tomuto tématu.

1. Rádi bychom se ještě zpětně vrátili k velice úspěšné stříbrné Kopné. Můžeš stručně z vašeho pohledu soutěž zhodnotit?
Ahoj, soutěž se nám velmi vydařila, neměli jsme žádné krize, technika fungovala výborně, výsledek předčil očekávání, takže jsme velmi spokojeni.

2. Zajeli jste tedy k maximální spokojenosti. Po dvou skvělých výsledcích teď v autě vládne asi pohodová a uvolněná atmosféra?
Je to určitě ještě veselejší, ale jinak u nás vládne pohodička v zásadě vždycky - bez toho bych tento sport asi tak dlouho nedokázal dělat.3. Kopná to jsou také obtížné RZ. Která rychlostní zkouška ti připadala nejnáročnější?
Největší respekt jsme měli z Májové. Jednak z toho nepříjemného sjezdu v druhé polovině a pak z vytahaného bláta v horních pasážích.

4. Měl jsi strach, že na poslední RZ neudržíte šestisekundový náskok před finišujícím Grzybem?
Grzyb, když nedělal chyby, tak jel famózně. Nám ale poslední Kopná hodně vyšla, takže jsem už před stopkou věřil tomu, že nás nedal, a to se nakonec potvrdilo :-) .

5. Na první RZ ošklivě ve sjezdu z Májové havaroval Slovák Greguška. Nelekli jste se v druhém průjezdu nepříjemně nabouraného vozu?
Tady si myslím, že nás pořadatelé mohli na startu upozornit. My jsme tam určitě pár sekund ztratili. V této pasáži jsi neměl ve velké rychlosti šanci poznat, co to je za auto na střeše v hluboké škarpě, takže i ve stopce jsme jej hlásili a nebyli si moc jistí, jestli jsme neměli zastavit. Trojúhelník fakt nebyl vidět.

6. Která z variant RZ Kopná se Ti líbila víc?
Líbily se mi obě, zejména úsek od vracáku v Trnavě až dozadu je naprostá paráda a kdo se nebojí, tak tam hrozně získává.

7. Na RZ Kopná se nachází také zajímavý úsek v podobě dlouhého horizontu ve vrcholových partiích této vložky. Jak vypadá průjezd tzv. velbloudem ve voze S2000?
Nejhorší průjezd velblouda jsem zažil myslím před 3 lety v Hondě Civic s Mirou Jančíkem, kdy jsem spolknul z toho přetížení další zatáčku, a to už nikdo nepřekoná, takže v S2000 to byla pohoda :-)))).8. Barumka bude vrcholem letošní sezóny, takže ji věnujme poslední tři otázky. Jestli sleduješ seriál IRC, tak máš asi přehled o výkonnosti jednotlivých účastníků. S kým si myslíš že se výkonnostně budete měřit a bojovat?
Dnes jsem četl, že se čeká až 20 S2000 - pokud bude auto fungovat a budeme mít svůj den, tak bychom rádi drželi krok s druhou desítkou.

9. Barum rally pozměnila harmonogram a v prvním dnu se jedou dvě dlouhé sekce bez servisu, včetně dlouhého Trojáku (pouze tankování benzínu). Není to moc vražedná kombinace? S jakou taktikou půjdete do takové porce kilometrů bez péče mechaniků?
Barumka je vrchol sezóny,takže si myslím, že tato extrémní náročnost je v podstatě v pořádku – určitě bude záležet hodně na počasí, pokud se k tomu přidají extrémní vedra, tak ten odpad bude asi obrovský. My žádnou zvláštní taktiku vymýšlet nebudeme, pojedeme svoje tempo hned od začátku a uvidíme v cíli :-) .

10. Barum rally je také soutěž s velkou historií. Který z jejich minulých vítězů ti utkvěl nejvíce v paměti?
Určitě cyklista (Vouilloz), obdivuji sportovce, kteří dokáží být na špičce ve více sportech, a jeho 10 titulů mistra světa v horských kolech nemá obdoby.

11. Závěrem gratulujeme ke skvělým výsledkům v posledních dvou soutěžích a přejeme co nejlepší srovnání s velkýma klukama na domácí Barumce.
Díky moc, my děkujeme všem za podporu a pozitivní ohlasy.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: bratři KunčíkovéTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1864