Danova jedenáctka po Jänner rallye ve smrku
Datum: Pondělí, 14 Leden 2008 @ 18:42:41
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Jänner rallye. Nepovedenou soutěžní premiéru roku 2008 s vozem S2000 ukončili kluci po výborném výkonu v první etapě nárazem do stromu v úvodu sobotní etapy.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Jänner rallye. Nepovedenou soutěžní premiéru roku 2008 s vozem S2000 ukončili kluci po výborném výkonu v první etapě nárazem do stromu v úvodu sobotní etapy.

1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Ahoj, byla to den a noc - skvostný pátek, kdy vycházelo téměř vše a temná sobota, kdy po 2 min. závodu bylo vymalováno po asi nejpitomější havárce naší kariéry. Každopádně jsme rádi za ujeté páteční kilometry a získané zkušenosti, auto nemá chybu. Pro příští rok bude nutné si lépe pohlídat či vyměnit dodavatele pneumatik, nedodržel co slíbil a zadní sjeté úžovky nám při té krizovce fakt nepomohly, spíše naopak.2. Na Janneru jsi startoval již po třetí. Můžeš srovnat jednotlivé ročníky, co se týká tratí a povrchu. Který byl nejnáročnější?
Pro mě byl nejnáročnější ročník 2006, který jsme jeli s Hondou jako první společný velký mistrák s Mirou. Bylo to celé pod sněhem a jistě si všichni z onboardu pamatují Mirovo legendární push push na skupinu českých fanoušků (dodnes našich velkých kamarádů) a 6 min v závěji. 2007 byla asfaltová pohoda s Ignisem S1600 v podstatě bez větší krize, pouze s drobným trápením se spojkou, 2008 Rakouské Monte Carlo s náročným povrchem.

3. Byli jste v pátek večer překvapeni na jaké příčce jste se nacházeli?
Překvapený jsem byl na RZ1, kdy jsme dali 7. čas absolutně, a to jsme na prvním odbočení z asfaltu do úzkého jeli vesele rovně a bourali televizní kamery, pak už ani ne. Na prvním Freistadu (RZ9), jsem si už vnitřně ve stopce říkal, že to byla príma jízda (4. čas), tak nezbývá než doufat, že nám to vydrží i na asfalt.

4. S jakou taktikou jste šli do druhého dne?
Od 7. do 11. místa, byl minimální odstup, chtěli jsme jet svižně od začátku, v pátek byl minimální odpad (z TOP TEN snad nikdo), doufal jsem, že někdo by mohl vypadnout a my se posuneme, nespletl jsem se -:)

5. Mira nám vysvětloval tu docela kuriózní příčinu vaší nehody. Mohl by jsi nám popsat, jak to vypadalo z pohledu spolujezdce?
Při výjezdu s poslední serpentiny jsem už četl další začátku, když se před námi zjevila tyč, Mira nechtěl riskovat přímý střet a vzal ji cíleně zprava, pak už jsem viděl stromeček a zatínal tělo.... Plac bohužel ustoupil škarpě a jedinému stromu široko daleko.6. Co říkáš na to, že vozy S2000 byly poraženy produkčními auty?
Byli prostě rychlejší, díky havárce jsem měl možnost vidět Valdu v reálu, bylo to něco neskutečného, co v tom místě předváděl. Já bych ale neměnil, micák prostě není můj ani Mirův šálek kávy.

7. Při zimní jízdě v Ignisu jste si stěžovali na velký chlad. Jak je tento problém ošetřen v Puntu?
Bylo tam příjemněji, jenom chvilkami sněžilo ze střechy na noty. Po těch letech už ale člověk ví, jak se obléci.

8. Letos to byl na tratích takový mix sněhu a asfaltu. Potýkali jste se hodně s vypadáváním hřebíků z pneu?
Žádné problémy tento rok nebyly.

9. Jak se chová auto na hřebících na mokrém asfaltu
Není to úplně ono, měli jsme z toho docela respekt, zejména ve větších rychlostech na RZ2/4.

10. Byl jsi okouknout konkurenci? Jak se ti líbila VW Pola S2000?
Pola měla nádherný brutální zvuk, jinak jsem s spíše zvědavý na Pepíkového a Romanového Peugeota.

11. Vstup do sezóny se tedy letos nevydařil, jaké jsou vaše další plány?
Pokud bůh, zdraví a sponzoři dovolí tak pojedeme zbytek velkého mistráku, vyjma Šumavy + Kopnou. Díky všem za podporu.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Petr Kunčík, Setr SagnerTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1783