Danova jedenáctka po premiéře se Swiftem
Datum: Středa, 25 Červenec 2007 @ 09:59:24
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na Horácké rally 2007 při premiéře s vozem Suzuki Swift S1600. Tentokráte se kluci v cíli museli sklonit před Josefem Petákem, když jim navíc vrásky na čely přidělaly i drobné technické problémy.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na Horácké rally 2007 při premiéře s vozem Suzuki Swift S1600. Tentokráte se kluci v cíli museli sklonit před Josefem Petákem, když jim navíc vrásky na čely přidělaly i drobné technické problémy.

1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Ahoj, jsou tu opět smíšené pocity, bylo extrémní vedro, díky tomu nás trochu trápila technika. První 2 sekce jsme měli problémy s palivovaným čerpadlem, auto jsme vždy museli na přejezdech odstavovat, vyřešila to až výměna ve večerním servisu. Na poslední noční nám to na startu zdechlo, pak nám bliklo batery low na počítači, což nás po problémech v Ignisu na Krumlově vyděsilo, takže jsem začal odpojovat vše nepotřebné. Začal jsem vnitřním osvětlením vozu, takže první třetina erzety byla na oči, než jsem to znovu nahodil.. Před nočním servisem Mira prošlápl spojku, vypadalo to na banalitu, ale závada (rozpadlý spojkový válec) se naplno projevila až při přejezdu do UP. V ranním servisu jsme chytli při výměně 30 s penalizace, a to se už na Pepu při charakteru a délkách erzet dohnat nedalo..
Na druhou stranu jsme se svezli ve špičkovém autě a navázali spolupráci s JM Engineering, pevně doufám, že to nebyla pouze jednorázová záležitost.2. Jaké bylo svezení s novým vozem Suzuki Swift?
Motorický je podobné Ignisu, je jinde pokud jde o řízení a podvozek, to je skvost. Blbý je, že jakmile si jednou sedneš do lepšího auta, už se ti nechce z něj ven...Určitě bude chvilku trvat než se s ním člověk sžije, ale v rukou dobrého pilota se s ním určitě dá jezdit špice.

3.Má spolujezdec ve Swiftu nějaké úkoly navíc oproti Ignisu?
Swíft je v zásadě koncipován tak, aby se pilot staral pouze o řízení a spolujezdec o zbytek. Zapínáš navíc počítač pro inženýra, věci kolem rampy, olejový chladič a případně vypínáš při problémech s baterií jističe těch zařízení, které nejsou nutné pro samotnou jízdu (tedy například zmiňované osvětlení vozu při noční RZ....)

4. Výměna převodovky se nestihla v limitu 20 minut, co bylo příčinou?
Je to rally.... Sešlo se více faktorů najednou, mechanici se fakt snažili, ale někdy se prostě zadrbeš.


5. Charakter tratí na Vysočině byl oproti Bohemce naprosto odlišný, jak se ti líbily ?
Upřímně, po Bohemce by se mi asi líbily tratě jenom na Barumce... Jízda v omezovači není zrovna to po čem muži touží....6. Jaká vlastně bude taktika do dalších bojů s Petákem, máte už nějaké propočty?
Pepa na Třebíči učinil asi rozhodující krok pro obhajobu titulu, chceme-li mu to zkomplikovat, musíme vyhrát skupinu na Barumce i Přibrami, takže dnes už je to pouze v teoretické rovině....

7. Barumka bude zřejmě stěžejní pro další průběh třídy. Objeví se na ní i několik kvalitních cizinců. Máte představu, kdo by mohl být vašim soupeřem?
Těšíme se na konfrontaci s velkými kluky, budeme se snažit dostat co nejmenší výprask a neudělat si ostudu. Jména nás vcelku nechávají klidnými, kdo je jaký pan pilot se ukáže až na trati.

8. Byl Swift pouhou epizodou, nebo se ještě můžeme těšit na nějaké další vozové rošády?
Pevně doufám, že nikoliv. Podle stávajících jednání ze sponzory, je reálné absolvovat příští rok velký český mistrák (nezruší-li ho tedy nějaká komise..) se Swiftem. Sejde asi ze startu s EVO IX.9. Jak se těšíš na domácí Barumku ?
Moc, moc, moc!

10. Zúčastníte se i oficiálního shakedownu ?
Ještě jsme to s Mirou nediskutovali, záleží asi na tom s čím nakonec Barumku pojedeme...(oblíbená hádanka pro naše diskusní fórum, jsem zvědav kdo to správně tipne).

11. Místo poslední otázky bychom vám chtěli poděkovat za dosavadní vynikající reprezentaci týmu. Na Barumce držíme palce a věříme, že se neztratíte ani mezi zahraničními hvězdami. Díky, my Vám děkujeme za nekončící podporu....
P.S. Chtěl bych ještě poděkovat všem klukům od inženýru za přístup a snahu při řešení všech trablů co nás postihli.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Rallysport PřílukyTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1742