Danova jedenáctka po stříbrném Krumlově
Datum: Čtvrtek, 24 Květen 2007 @ 08:44:40
Téma: MČR - rally

Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Český Krumlov. Návrat po šumavské havárii zvládli kluci výborně a zaslouženě si odvezli druhé místo mezi dvojkolkami.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Český Krumlov. Návrat po šumavské havárii zvládli kluci výborně a zaslouženě si odvezli druhé místo mezi dvojkolkami.

1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Ahoj všichni, jak říkal pan Dolejš, bylo to v našem případě jako na houpačce: Dobrý start a výsledek až do RZ 6, pak problémy s elektroinstalací a dobíjením - 3x zastavování na RZ7 a jízda bez serva a světel a málem nedojetí do servisní zóny, večerní beznaděj po nočním servisu, kdy se nedařilo zjistit v čem je problém (ráno, jsem skoro odmítnul vstát s postele s tím, že je zbytečné se v dešti procházet do UP a nazpátek), pak malý zázrak korunovaný prvním vítězstvím v erzetě v absolutním pořadí a následný defekt na druhém Kohoutu 10 km před cílem. Celkově ale spokojenost a doufáme, že všechny technické problémy máme vybrány na dlouho dopředu.

2. Jaký byl vlastně návrat po havárce na Šumavě?
V den závodu jsem cítil v žaludku nějakého vetřelce, nervozita byla určitě větší jak u mě, tak i u Miry, byť měl opět svůj lehce nezaujatý obličej... Celkově převažovala ale radost z návratu a chuť si pořádně zazávodit.

3. Ruka už je po úrazu v pořádku?
T ak na 80%, pořád chodím na rehabilitace a na horské kolo jsem se zatím neodvážil a sezonu bikových maratonů jsem de facto odepsal...

4. Přišly tentokráte nějaké krizovky?
Jedna důstojná na prvním Kohoutu, a to tentokrát díky mé maličkosti, kdy po P2 přes horizont byla 80BL5. Byl jsem pozdě v diktátu. Kdyby to Mira nepochytal, tak to byla druhá Šumava... Doporučuji on-board s titulkem "Co se může stát, když je spolujezdec pozdě v rozpisu... "

5. Jak se ti líbily tratě? Která RZ nejvíc?
Tratě parádní jako obvykle, nejvíc se mě líbila Zátoň a Malonty, největší respekt jsem měl z Kohoutu, zejména díky té krizovce při prvním průjezdu.


6. Na kterém horizontu to nejvíc skočilo?
Na druhém průjezdu Přídolí. Díky tomu jsme si vyrobili ji zmiňovaný problém v elektroinstalaci.

7. Provedli jste po nepříjemné zkušenosti na Šumavě nějaké změny? Mám na mysli třeba v přípravě, rozpisu apod...
Zásadní změnou bylo přidání čísla dispečinku pod rychlou volbu do mobilu a přendání mobilu z kabely do kombinézy pro případné rychlé použití... Na Šumavě se empiricky ověřilo, že se mobil v noci v kabele u auta na střeše blbě hledá, zvláště, když ti kabela proletí kolem hlavy neznámo kam a kouří se ti z motoru a nevíš, jestli zrovna nehoříš.


8. Co si myslíš o vystoupení Möldra?
Je to velký sympaťák a předtím jel asfalt jenom na okruhu. Druhý den měl časy podstatně lepší a tipl bych, že ještě 1-2 závody a začal by nás klidně řezat.

9. Proč byl Peták tak rychlý?
Pepa měl svůj víkend a i pokud bychom neměli problémy, sledovali bychom ho z důstojné vzdálenosti. Je vidět, že mu sedí jarní soutěže podstatně více než zima a na suchém asfaltu je velmi těžko porazitelný + přece jen jezdí ze stejným typem závodničky již několik sezón a má proti nám podstatně víc zkušeností. My se zatím pořád učíme a ještě nás spousta věcí překvapuje.

10. Co vymyslíte na Bohemce, aby Peták byl za vámi??
Zapracujeme ještě na rozpisu, tréninku výměny defektu, pár drobnostech na autě a budeme se snažit Pepovi dát na každé erzetě aspoň sekundu. Na druhou stranu, když nás porazí lepší soupeř, tak to není rozhodně žádná ostuda. Fakt je ten, že Bohemka bude asi rozhodující závod pro udržení vyhlídek na boj o titul v A.

11. Je aktuální váš možný start s EVO 9 ?
Rána na Šumavě nám samozřejmě lehce zpustošila rozpočet na tuto sezónu, nicméně pořád je ve vzduchu varianta svézt se z EVO IX. na nějakém sprintu, abychom poznali možnosti auta a měli podklady pro úvahy o příští sezóně.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1717