Videoklipový návrat do let 1999 a 2000 + nabídka DVD
Datum: Pondělí, 05 Březen 2007 @ 13:35:38
Téma: Nabídka videokazet

Rally2.comPrávě teď vychází dlouho očekávané dvou-DVD „The Best Of 1999/2000“. Tento návrat do nedávné rally minulosti je po DVD-čku 1995-1998 druhým a posledním počinem archivního materiálu Zdeňka Vladyky. Pojďme se autora zeptat na pár otázek.Právě teď vychází dlouho očekávané dvou-DVD „The Best Of 1999/2000“. Tento návrat do nedávné rally minulosti je po DVD-čku 1995-1998 druhým a posledním počinem archivního materiálu Zdeňka Vladyky. Pojďme se autora zeptat na pár otázek.

Příluky – Je tvůj rally archív opravdu ukončený?
ZV
– Ano už je komplet. Se svými sestřihy jsem začal v roce 2001 a minulý rok mě napadlo udělat sestřihy z let, kdy jsem ještě točil na analogovou kameru a záběry si schovával do archívu. Po prvním DVD, které mapuje sezóny 1995 až 1998 teď vychází už dříve zmiňované dvou- DVD „ The Best Of 1999 – 2000“.Příluky – Co na 2 DVD můžeme najít?
ZV
– Tak jedná se klasický o výcuc nejlepších záběru z českého mistráku, ale nechybí ani polské soutěže, rakouská „Semperitka“a v roce 2000 jsem s kamerou navštívil rally Monte – Carlo. Na DVD-čkách je zachycena spoustu havárek, plno nezvládnutých i zvládnutých krizovek, ale hlavně skvělých průjezdů, při kterých se srdce každého fanouška rozzáří. Můžu říci, že oba dva roky byly na tyto akce opravdu plodné. Většinou se jedná o technické a jezdecky náročné úseky. Ty divácké tzv. "kosy a vracáky" se na kompilaci, dá se říci, nevyskytují a to je rozdíl oproti sestřihům z profesionálních studií. DVD udělá radost zejména "fajnšmekrům", kteří takovéto úseky vyhledávají, ale určitě bude zajímavé i fandům navštěvujícím divácká místa. Těm se aspoň přiblíží úseky, kde se opravdu dělá čas.

Příluky – Můžeš nám přiblížit jak vypadaly rally sezóny v těchto letech?

The Best of 1999

Rok 1999 byl poslední v titulobraní Ládi Křečka. Jeho soupeři Milan Dolák a Staňa Chovanec postupně odpadali, jak pro peníze tak pro havárie. Nový stroj Škoda Octavia WRC vyjel první absolutní vítězství a to zásluhou Emila Trinera na boleslavské Bohemce. Perfektní byl celo-sezónní výkon Romana Kresty v kokpitu Škody Felicie kit car 1600, který zaujal i Pavla Janebu, šéfa Škody motosportu. V tu chvíli se rodila smlouva a sen každého českého fanouška vidět mladého českého jezdce v továrním týmu. V Čechách byl momentálně WRC útlum a tak jsme za těmito vozy vyjeli do Polska na Rajd Zimowy a tradičně na rakouskou Semperitku. Byl to rok velmi kvalitní a vyrovnané třídy A5.

Videoklip ke kazetě The Best Of Zdeněk Vladyka 1999
Kliknutím na obrázek spustíte video


The Best of 2000
Touto sezónou začala obnova jezdeckých generací. Sen se splnil a my na vlastní oči viděli stát v Klatovech na náměstí pod Černou věží tovární Škodu Octávii WRC se jmenovkou Roman Kresta. Bombou sezóny byl také přestup mistra Evropy v autokrosu Tomáše Hrdinky do rally. Jeho oranžovo-černo-bílé Subaru Imreza WRC hodně rozčeřilo stojaté vody českého motorsportu. Super rychlou štikou v podobě Peugeotu 306 maxi, proplouval českými rychlostními zkouškami Jindra Štolfa a Láďa Křeček si se svým bílým Escortem dojel pro titul vicemistra. Sezónu jsem ve svých zahraničních štacích začal ve „světovém“  Monte-Carlu, pak jsem byl dvakrát v Polsku, kde nechyběl Bruno Thiry s tovární Xsarou a závěr roku jsme klasicky prožili na Semperitce. Zde exceloval Armin Schvarz s druhou evolucí Octavie WRC. Náš Mira Tarabus vyhrál třídu N1 ve sprintech a já s bráchou jsme si odbyli debut v rally a to startem na Valašské rally.

Videoklip ke kazetě The Best Of Zdeněk Vladyka 2000
Kliknutím na obrázek spustíte video


Příluky: Kdo by měl o toto 2-DVD zájem, jak a koho má kontaktovat?
Ten kdo by měl o dvou-DVD zájem, ať mi napíše e-maila na adresu zdenek.vladyka@s-projekt.cz Cena dvou-DVD je 200,-Kč.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1666