Rozhovor s Danem Vladykou před Kopnou
Datum: Pondělí, 26 Červen 2006 @ 09:50:41
Téma: Rozhovory

Rally2.comTradičně se na startu populární Kopné objeví bratrská dvojice Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. Rozhodli jsme se proto malinko vyzpovídat pilota posádky, nejen o tom, jak se cítí před startem domácí soutěže.Tradičně se na startu populární Kopné objeví bratrská dvojice Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. Rozhodli jsme se proto malinko vyzpovídat pilota posádky, nejen o tom, jak se cítí před startem domácí soutěže.


Jakou taktiku zvolíte na Kopné při vaší letošní soutěžní premiéře?
Taktika by na Kopné za normálních okolností byla, snažit se jet rychle hned od začátku, ale já ještě teď nemám auto dobře nachystané. Bohužel jsem při zkoušení auta po opravách převodovky a výměně zadní nápravy ještě zjistil že lehce uniká prasklým obalem olej z tlumiče a už není čas ho repasovat. Takže se teď před závodem jen lehce svezu, aby to těch 70km vydržel, uvidíme

S jakým umístěním by panovala spokojenost?
Vzhledem k tomu že letos jede 6 aut ve třídě N1 z tohotři velmi rychlí jezdci na Suzukách, tak by jsme chtěli skončit v těsném závěsu za nimi a pěkně si zazávodit také s Feldou Pavla Přibyla.

Jak se ti líbí letošní RZ ?
Tak letos to velmi zpestří náročná Májová a obrácená Kopná, což jsou vlastně nové RZ. Zvláště pak lesní úsek na Májové, kde se obráceně jezdí Barumka ve spojení s klasickým Podhoranem bude opravdu moc těžký. Pouze ty Slušovice jsou takové odpočinkovější, teda pro slabší auta, a každý je zná už nazpaměť.

Co říkáš na přestup Miry Tarabuse do S1600?
Tak Mira má v rukou zbraň, která umí i absolutně vyhrávat a on je toho schopný, takže je to pro něj velká výzva. Abych se přiznal, trošku mu takové svezení budu závidět. Ale zároveň myslím na jeho velkou zodpovědnost řídit tak, aby se s vozem nic nestalo. Nicméně fanoušci se mají na co těšit.

Jak odhaduješ jeho umístění?
Tentokrát si to netroufám odhadovat, protože jsem ho s tím neviděl jet,a le prý na testování se vozu nebál a jel bez respektu. Myslím, že tak v první pětce by mohl být.

Na kterou RZ se nejvíc a nejmíň cítíš?
Největší respekt budu mít asi z obrácené Kopné. Nedovedu si představit jet z toho obrovského kopce dolů, to asi moc příjemné nebude. A nejvíc se cítím na Podhoran, čili Májovou.

Divácký Tip?
Na RZ Kopná od Krestů až do cíle a obráceně to bude asi hodně zajímavé ve všech zatáčkách. Ale to jen asi pro rallyové fajnšmekry. Nicméně si myslím, že to bude zajímavé na každé RZ

Zavzpomínej na tvůj poslední start na Kopné?
Moc hezké to bylo až do té doby, kdy nás vyloučili z 2 místa za nižší světlou výšku.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Jara Kunčík
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1517