Minařík přijede do Horažďovic v roli lídra "áček"
Datum: Úterý, 13 Červen 2006 @ 20:40:48
Téma: MČR - sprintrally

Teprve počtvrté v letošní sezóně se na start mistrovské soutěže o nadcházejícím víkendu postaví bílá Škoda Felicia Kit Car posádky Lubomír Minařík – Viktor Semela. Stane se tak na dalším podniku MČR ve sprintrally, které má svoji další plánovanou zastávku při Rally Agropa s centrem v Horažďovicích.Teprve počtvrté v letošní sezóně se na start mistrovské soutěže o nadcházejícím víkendu postaví bílá Škoda Felicia Kit Car posádky Lubomír Minařík – Viktor Semela. Stane se tak na dalším podniku MČR ve sprintrally, které má svoji další plánovanou zastávku při Rally Agropa s centrem v Horažďovicích.
Valašská posádka se v tradičním složení objeví po kratší přestávce, kterou zapříčinila dovolená stálého spolujezdce Viktora Semely. Pro tišnovskou soutěž proto musel tým hledat náhradní řešení a po boku Luboše se objevil Karel Coufalík. Narychlo utvořená posádka se s Eurostroj rally vypořádala bez problémů a její znamenitý výkon byl odměněn ziskem pohárů za druhé místo ve skupině A a za první příčku ve třídě A6. Pro "soutěžáky" z Podkopné Lhoty navíc tišnovské stříbro znamenalo opětovný návrat na čelo tabulky šampionátu.
Od tišnovské rally ale přeci jenom uběhlo již poměrně dost času a přišel čas na přípravu k nadcházející soutěži. Závodní Felicia se po Tišnově ukázala být v naprostém pořádku, preventivní prohlídkou však pro jistotu prošly jak převodovka, tak spojka. Rally Agropa, dříve se konající s centrem v Pačejově, je známá velmi rychlými rychlostními zkouškami, jež bývají ne zřídka protkány zpomalovacími retardéry. Tyto tratě sice obvykle příliš nesedí šestnáctistovkovým kitům, Luboš Minařík přesto loni bojoval o stupně vítězů ve skupině a jen odstoupení kvůli technické závadě mu zabránilo v zisku třetího místa. Po úspěšném začátku letošní sezóny je před svým dalším startem naladěn pozitivně: "Mezi Tišnovem a Pačejovem byla měsíční pauza, která je dobrá pro přípravu auta, ale na druhou stranu, člověk v autě měsíc nesedí a malinko z toho vypadne, takže první "erzety" bývají pomalejší. Četl jsem, že pořadatelé upravili a pozměnili tratě k lepšímu, tak uvidíme, co nás čeká. Samozřejmě budeme chtít v Pačejově podat co nejlepší výkon a udělat maximum pro to, abychom se udrželi na čele tabulky", shrnul své pocity před startem "Luba".
Největšími soupeři posádky Minařík – Semela v rámci boje o nejvyšší mety skupiny A budou dvě plnokrevné "super šestnáctky" Josefa Petáka a Romana Odložilíka, kteří oba vyrukují s Renaultem Clio, hodně rychlé časy se dají očekávat i od Josefa Sedláčka na dvoulitrovém Nissanu Almera třídy A7. Na posádky při Rally Agropa čeká dohromady 8 rychlostních zkoušek o celkové délce 66 km. Servisní zónu navštíví účastníci hned po úvodních dvou testech, poté se rozjedou k absolvování dalších čtyř vložek, aby se k mechanikům krátce po poledni opět vrátili. Odpoledne je pro posádky připravena závěrečná porce dvou rychlostních zkoušek, které s definitivní platností rozhodnou o výsledcích. V cíli je první posádka očekávána v 15 hodin.

Text: Jiří Dokulil (ftr-media)
Foto: Jan OlejníčekTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1508