V ulicích Baťova areálu se pojedou tři kola!
Datum: Čtvrtek, 01 Červen 2006 @ 00:28:17
Téma: MČR - rally

Velkým tahákem Barum rally Zlín se opět stane městská rychlostní zkouška, která se pojede v ulicích krajského města v pátek 25. srpna. Po loňské úspěšné premiéře se pořadatelé rozhodli přidat do itineráře rally celkem tři okruhy v bývalém Baťově areálu.Velkým tahákem Barum rally Zlín se opět stane městská rychlostní zkouška, která se pojede v ulicích krajského města v pátek 25. srpna. Po loňské úspěšné premiéře se pořadatelé rozhodli přidat do itineráře rally celkem tři okruhy v bývalém Baťově areálu.

První vůz do městské RZ odstartuje ve 21 hodin a ulicemi samotného centra města se budou nejdříve proplétat posádky s nejvyššími startovními čísly. Špička startovního pole v čele s největšími favority pojede až na závěr pátečního dne. Pořadatelé připravili polookruhovou rychlostní zkoušku, která měří celkem 5,52 km. „Pro větší diváckou atraktivitu jsme se rozhodli přidat v Baťově areálu ještě jedno kolo. To znamená, že diváci v tomto úseku uvidí závodní vozy celkem třikrát. První vůz vyjede na trať úderem jednadvacáté hodiny. Všechny posádky pojedou již za tmy a budou mít stejné podmínky na trati,“ uvedl Miloslav Regner, ředitel Barum rally Zlín. Pořádání takové rychlostní zkoušky je velmi obtížné, neboť kolem trasy pořadatelé namontují svodidla a přivezou vysoké zábrany. A kudy samotná trať vede? Po startu absolvují posádky třikrát okruh svitovským areálem s průjezdem přes autobusové nádraží a poté pokračují po nadjezdu k čerpací stanici Aral, kde se stočí na starou komunikaci po nábřeží, projedou kruhový objezd a přes čepkovský most dorazí až do cíle.

V těchto dnech probíhají závěrečná jednání o konečné podobě trati. Předpokládá se, že 36. Barum rally Zlín 2006 bude měřit celkem 602 km a na posádky čeká celkem 15 rychlostních zkoušek na sedmi úsecích v celkové délce 259 km. V sobotu a v neděli jsou na programu dvě etapy soutěže. Trasa rally je vedena opět po asfaltovém povrchu různé kvality. V první etapě posádky čekají po zahřívací městské RZ měřené úseky Slušovice, Pindula, Troják, o den později pak Halenkovice, Kudlovice a Komárov. „Především sobotní testy jsme výrazně pozměnily. Některé jedeme v opačném směru s novými pasážemi na úvod nebo v závěrečné části rychlostních zkoušek. Shakedown bude zcela nový v délce necelých čtyř kilometrů,“ upřesnil Regner. V pátek 25. srpna se uskuteční v dopoledních hodinách technická přejímka s představením posádek na zlínském náměstí před radnicí, odpoledne v 17 hodin proběhne slavnostní start pod zlínským Velkým kinem. V cíli se nejlepší posádky objeví v neděli 27. srpna v 15:23 hodin před zlínskou radnici, kde zároveň proběhne vyhlášení výsledků a rozdílení cen.


Ve Zlíně 30. května 2006
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum rally ZlínTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1498