Eddyho Schlagera zastavila na Valašce banální závada
Datum: Čtvrtek, 06 Duben 2006 @ 15:47:30
Téma: Ostatní rally

S velkým očekáváním vyjížděli vstříc svému prvnímu letošnímu startu Eddy Schlager a Richard Wächter se svým vozem Mitsubishi Lancer EVO VI. Posádka, startující pod hlavičkou Hanáckého rally klubu Vyškov, pokukovala před startem jubilejní XXV. Valašské rally po svých premiérových bodech do Rally super série a netajila se tím, že nechce svému startovnímu číslu 1 udělat ostudu.S velkým očekáváním vyjížděli vstříc svému prvnímu letošnímu startu Eddy Schlager a Richard Wächter se svým vozem Mitsubishi Lancer EVO VI. Posádka, startující pod hlavičkou Hanáckého rally klubu Vyškov, pokukovala před startem jubilejní XXV. Valašské rally po svých premiérových bodech do Rally super série a netajila se tím, že nechce svému startovnímu číslu 1 udělat ostudu. Eddy Schlager si byl vědom, že do role největšího favorita je na Valašce pasován Leoš Flídr, kterého sám považuje za velmi dobrého jezdce, na kluzké trati mu ale nemínil odevzdat svůj skalp lacino.

Tým Eddyho Schlagera se snažil v přípravách nic neponechat náhodě. Při testovacích jízdách si Eddy pochvaloval novou převodovku PANKL Dogbox a také změnu naladění podvozku, který byl poprvé od Eddyho přestupu do "áčkového" Lanceru optimálně nastaven. Generálku před pátečním startem obstaral test, při kterém Eddy s Richardem najezdili zhruba třicet testovacích kilometrů. Objevil se sice menší problém, naštěstí se ale ukázalo, že plynul jen z nedostatku benzínu v nádrži.

Start Valašské rally byl naplánován na 16:55 hodin, kdy z Valašského Meziříčí startovala první posádka. Tou byla právě dvojice, sedlající "áčkového myšáka" v barvách firmy Eurostroj Schlager. V tu chvíli se jí ovšem více než startovní ceremoniál honily v hlavě čerstvé myšlenky na chvíle před nájezdem na rampu. Vůz totiž v uzavřeném parkovišti dlouho nešel nastartovat a tento problém vyřešilo až roztlačení auta, které hned na úvod důkladně prověřilo fyzičku Eddyho i Richarda a znatelně jim ubralo na sebevědomí. Zdálo se, že snad o nic vážného nejde a posádka startovního čísla 1 se soustředila na přejezd k servisnímu areálu; zhruba po 1,5 km jízdy ovšem přišla další nepříjemná sprška. Mitsubishi náhle zůstalo stát přímo na křižovatce. Eddy s Richardem museli svůj vůz dotlačit do časové kontroly servisu. Na vůz se okamžitě "vrhli" mechanici a snažili se záhadnou závadu najít a dát auto do pořádku. Ze servisu odjížděl Eddy Schlager sice se sto dvaceti sekundovou penalizací kvůli delší opravě, ovšem s pocitem, že je vše tak, jak má být.

V úvodní rychlostní zkoušce se již po několika metrech dostavila první krizovka. Eddy v plné jízdě zjistil, že v seznamovacích jízdách špatně natrénovali úsek před Agrokombinátem. Bílý Lancer skončil na okamžik v hodinách, v cíli úvodního testu ale posádce přesto patřil třetí nejrychlejší čas. Horší to bylo v následujícím testu. Chyba v rozpisu se opakovala, tentokrát se dokonce museli vracet na trať. Mnohem nepříjemnějším zjištěním ale byly další výpadky motoru. Motor vynechával stále víc a Eddy začínal mít obavy o jeho poškození. Aby toho nebylo málo, službu vypověděl i stěrač. To již v hlavě pilota uzrálo rozhodnutí raději vůz odstavit a předejít tím dalším možným škodám. Vůz, který měl původně otevírat startovní pole, tak během svého krátkého účinkování ani nedal fotografům možnost získat záběr v plném nasazení. Štěstí měl alespoň František Dušek ze serveru sportfoto.cz, který jej zachytil v samotném úvodu rally.

Není snad ani třeba líčit, s jakými pocity Eddy Schlager z Valašského Meziříčí odjížděl. Před startem se velmi těšil na "ostré" kilometry, vzhledem k potížím, které ho postihly, ale nemohla být o závodění vůbec řeč. Z této situace hned Eddy vyvodil patřičné důsledky pro další přípravu vozu. Zvláště, když jen těžko uvěřitelnou příčinou potíží byl zlomený káblík v plastové zástrčce, který se někdy propojil a někdy ne… Závodní Lancer bude nyní přímo v péči Eddyho Schlagera, který již nemíní riskovat další podobné martýrium. V této souvislosti by rád navázal spolupráci s českými mechaniky, jež mají s obdobnými vozy zkušenosti a měli by zájem při přípravě závodního Lanceru spolupracovat. Na e-mailové adrese prodej.eurostroj@eurostroj.cz Eddy uvítá jakoukoli nabídku možné spolupráce.

Dalším plánovaným startem Eddyho Schlagera bude v termínu 21. – 22. dubna rakouská Nationale Triestingtal Rallye, která je součástí Austrian Rallye Challenge 2006. V Rakousku na šotolině se však Eddy s Richardem objeví za volantem produkčního vozu. Do A-osmičky znovu usednou až na domácí rally v Tišnově, která se uskuteční v polovině května.


Text: Jiří Dokulil, Jan Olejníček (ftr-media)Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1450