Splněný cíl Milana Kneifela
Datum: Pátek, 17 Březen 2006 @ 12:14:29
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comPo zimní přestávce se na našich tratích opět objevil Milan Kneifel. Po epizodním startu s Danem Zpěvákem na Wurt rally Vsetín usedl opět na místo spolujezdce Jaroslav Blažek. Kluci chtěli na tratích v okolí jihomoravských Okříšek a Třebíče rychle zapomenout na velice neúspěšný a smolný rok 2005Po zimní přestávce se na našich tratích opět objevil Milan Kneifel. Po epizodním startu s Danem Zpěvákem na Wurt rally Vsetín usedl opět na místo spolujezdce Jaroslav Blažek. Kluci chtěli na tratích v okolí jihomoravských Okříšek a Třebíče rychle zapomenout na velice neúspěšný a smolný rok 2005. Posloužit jim k tomu měl také osvědčený vůz Škoda Felicia Kit Car 1600. Návrat na naše tratě se však úplně nepovedl, ale dejme už slovo posádce: "Zvolili jsme špatné pneu a tímto všechno prohráli. Už v pátek na městské speciálce to bylo špatné. Navíc tyto typy rychlostních zkoušek nepatří mezi naše oblíbené. Ze servisu se spěchalo do časovky na start a tam se pak hodinu čekalo. Zchladlo auto i gumy a po startu jsme měli co dělat, abychom to zabrzdili hned do první zatáčky. Před soutěží jsme chtěli, aby sněžilo. Bohužel sníh přišel až v neděli. Ráno to v Třebíči vůbec nevypadalo na sníh, ale na RZ se pořád držel. Obuli jsme široké s hřeby, protože jsme čekali, že to bude tát. Bohužel sněhu bylo stále dost a při rozjíždění se auto vůbec nechytalo. Prostě auto nemělo vůbec trakci. Na časech z RZ to pak bylo hodně poznat, od ostatních jsme slušně dostávali. Na druhé kolo jsme už dali úzká kola a bylo to o poznání lepší. Gumy sice nebyly nejnovější i hřeby se vyklaly, ale na sněhu se auto chovala výborně, což šlo poznat i na časech. Hodně jsme se zlepšili. I pocit ze soutěže byl hned lepší. Na nějaký posun ve výsledkové listině to už nebylo, protože jsme v prvním kole ztratili spoustu času, ale alespoň jsme si dokázali, že to jde. Na třetí kolo jsme se opět vrátili k širokým gumám. Ledová místa jsme museli prodat, ale jinak slušně fungovaly."Na trati potkala zlínskou dvojici i jedna horká chvilka: "Na 5. RZ jsme zažili nepříjemný okamžik. Bylo to v úseku, kde se vyjíždělo z retardéru na sněhových kolejích. Po rovince následovala L3 do L4 do úzka. Auto se tady rozskákalo do stran a z těch kolejí nás začalo vyhazovat. Naštěstí to Milan podržel a perfektně zvládl," svěřil se Jarda.

Na cílovou rampu tak po všech peripetiích dorazila posádka startující za SAS Zlín na konečném slušném čtvrtém místě ve skupině S 1600. "Hlavní cíl před soutěží byl splněn – konečně dokončit bez technických problémů a postupně získat zpět ztracenou sebedůvěru, která nás po loňském fiasku pochopitelně opustila. Až po týdnu jsme se dozvěděli, že kitové feldy 1.6 budou hodnoceny i ve třídě A6 – což je sice správný krok, protože vozy S1600 jsou úplně někde jinde, ale raději bych zrušil povinné dovážení na 1000 kg (na původní homologační hmotnost). Toto kdo vymyslel ….?," povzdechl si Milan Kneifel.

Samozřejmě nás zajímalo, jakým směrem se bude ubírat jejich další působení. "Jako obvykle vše záleží na jednáních se sponzory. V tuto chvíli ještě nejsem schopen to jednoznačně říct, ale vše nasvědčuje tomu, že nás budete moci vídat ve sprintovém mistrovství. Snad vyjde i nějaká velká soutěž. Nejraději bychom startovali na domácí Barum rally." prohlásil Jarda Blažek.

Oficiální stránky posádky: http://www.spurtzlin.com
Text: Pavel Zvonek – rally2.com
Foto: Petr KunčíkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1434