AGROTEC WÜRTH rally Hustopeče - nováček v šampionátu sprintrallye
Datum: Úterý, 21 Únor 2006 @ 16:07:36
Téma: MČR - sprintrally

Na dohled města Hustopeče, Pálavy a známých Novomlýnských nádrží se budou za necelé dva měsíce již potřetí v historii prohánět závodní automobily. Na Hustopečsku se chystá AGROTEC WÜRTH rally 2006, která se premiérově pojede jako součást MČR v jednodenních soutěžích a to jako druhý podnik šampionátu.Na dohled města Hustopeče, Pálavy a známých Novomlýnských nádrží se budou za necelé dva měsíce již potřetí v historii prohánět závodní automobily. Na Hustopečsku se chystá AGROTEC WÜRTH rally 2006, která se premiérově pojede jako součást MČR v jednodenních soutěžích a to jako druhý podnik šampionátu.

Trať jihomoravského nováčka mezi sprintrallye povede opět mezi vinicemi a především na poměrně kvalitních zemědělských komunikacích mezi poli, ale i ve zdejších lesích. Pořadatelé loňský kandidátský podnik zvládli uspořádat bez závažnějších zaváhání, přičemž v zápise o soutěži se nakonec objevily jen drobné a nezásadní připomínky. Hlavní ovšem bylo, že posádky byly spokojeny a že loňský volný závod sledovalo poměrně hodně diváků. Navíc nedošlo k žádné vážné havárii, jelikož zdejší erzety jsou poměrně velmi bezpečné.

Letos se pořadatelé z Autoklubu AGROTEC Hustopeče již od podzimu pečlivě připravují a očekávají řádově stovku posádek se zájmem o mistrovské body. Což bude zhruba třikrát více, než vloni. Servisní areál se ale přesune do rozsáhlých prostor v  Zaječí, kde budou mít všechny týmy dostatek prostoru. Takže s nárůstem počtu posádek není žádný problém. Novinkou je i jeden z nových sponzorů, který se objeví v názvu celé soutěže – společnost WÜRTH. Vzhledem k blízkosti Slovenska i Rakouska organizátoři lákají a rádi by přivítali také posádky z těchto sousedních zemí.

Podobně, jako při loňské 1. AGROTEC rally Hustopeče, kdy bylo připraveno celkem 6 rychlostních zkoušek na třech úsecích o délce 69 km, bude soutěž koncipována i letos. Soutěž opět nabídne celkem šest RZ na třech úsecích, i když proti loňsku dojde ke změně. Jeden z úseků (nejrychlejší dřívější RZ 1 a 4) bude nahrazen zcela novým. Celková délka se pak prodlouží na zhruba 76 km. Za zmínku stojí i minimální přejezdy mezi jednotlivými erzetami, takže posádky celkem najedou jen 163 km.

Nejdelší bude opět 15tikilometrová RZ Velkopavlovická, která nabízí několikrát náročné střídání povrchů – asfaltu a šotoliny. Jen o dva km kratší pak je zcela nový úsek, který jistě potěší fandy i posádky. Pojede se u obcí Diváky a Kurdějov, kde pořadatelé objevili zajímavý lesní úsek i pěkné serpentiny, přičemž v Divákách bude i divácká zóna s komentátorem.

Na trati převažuje z více než 90 procent asfaltový povrch různé kvality, 8 procent se jede na šotolině a zbytek tvoří kostky a panely. Pro 2. AGROTEC WÜRTH rally 2006 byl přidělen termín 15. dubna, tedy první den velikonočního víkendu.Oficiální stránky:
http://www.AGROTECautoklub.cz/
http://www.AGROTEC.cz/

Tisková informace 2. AGROTEC WÜRTH rally 2006 č.1
V Brně 19. února 2006

Pavel Jelínek
Media servis

www.car.cz , www.motormix.czTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1408