Skalp skupiny N získal Jaromír Tarabus
Datum: Neděle, 20 Únor 2005 @ 22:11:55
Téma: Rozhovory

Rally2.comLetošní premiéru MMČR v rally na českém území nevynechal jezdec Rallysportu Příluky Jaromír Tarabus. Díky pracovní zaneprázdněnosti stálého spolujezdce Igora Norka, se po jeho boku objevil Václav Vorel. Posádka měla nejvyšší ambice ve skupině N, což také po 216 km náročných rychlostních zkoušek potvrdila.Letošní premiéru MMČR v rally na českém území nevynechal jezdec Rallysportu Příluky Jaromír Tarabus. Díky pracovní zaneprázdněnosti stálého spolujezdce Igora Norka, se po jeho boku objevil Václav Vorel. Posádka měla nejvyšší ambice ve skupině N, což také po 216 km náročných rychlostních zkoušek potvrdila.

Už po třetí RZ se naše posádka dostala do čela skupiny N. Takto soutěž po prvním dnu hodnotil pilot posádky: "Jede se dobře, ale zdá se mi, že trať hodně klouže. Nevím co bych obul, ale takové problémy mají asi všichni." Navigátor Vašek Vorel viděl situaci po pátku takto: "Jako vždy, když jedu s Mirou, je to nádherné svezení, řekl bych dokonce naše nejlepší. Líbí se mi a musím ocenit, že je Mira takový pohodář a v autě je skvělá atmosféra. Občas na trati přišla nějaká krizovka, ale Mira ji vždy bravurně zvládl, jako třeba hned na 1. RZ na skákacích horizontech. Je problém, že auto dobře nedrží na cestě a vylétávají nám hřebíky. Prostě se jede, jak u nás říkáme v kulích, ale už bych se chtěl s Mirou konečně úspěšně dostat do cíle." Přes drobné problémy s pneumatikami, pokračovala naše dvojice i v sobotu ve výborných výkonech a vedení udržela až do cíle náročné zimní soutěže.


Po skončení rally jsme Jaromírovi položili několik otázek k průběhu soutěže.

Co se stalo na RZ 6?
Na šestce jsme zastavili u havárie Dana Fottery, který startoval před námi. Stál přes celou cestu a nešel objet. Měli jsme čas o 4 minuty horší než v prvním průjezdu. Museli jsme si podat žádost, aby nám čas opravili. Sice nám ho opravili, ale nevím proč, byl o minutu horší než v prvním průjezdu.

Koho časy jste si hlídali na RZ?
V podstatě jsme nehlídali žádné časy, protože jsme jeli jako první vůz třídy N2. Jen jsem se vždycky v cíli RZ podíval na ceduli, abych věděl jak orientačně jedeme. V průběhu rally jsem výsledky neznal. Až v servisu jsme zjišťovali podle výsledků, jak si stojíme ve třídě.

V první části soboty se vám na trati moc nedařilo.
Ano, to je pravda. Na začátku soboty jsme zvolili absolutně nevhodné pneumatiky. Díky tomu jsme se na RZ 9,10 a 11 hodně trápili. Auto vůbec nefungovalo a bylo strašně náročné ho řídit. Na RZ 9 jsme dokonce museli před sebe pustit Tondu Tlusťáka. Na zbytek soutěže jsme zpátky obuli sériové gumy s hřebem. Potom jsme se alespoň pěkně svezli a začali vracet ztracené sekundy. Například na RZ Škůdra – Chvalšovice jsme se při druhém průjezdu zlepšili o 1:34 minuty.

Měli jste na trati nějaké problémy?
Kromě gum ani ne. Závod proběhl bez nějakých závažnějších problémů. Občas jsme sice sežrali nějakou sněhovou barieru, ale nic vážného to nebylo. Jednou jsme narazili uvnitř zatáčky na nějaký kámen. Musel jsem trochu zvolnit, protože jsem myslel, že mi uchází kolo. Auto bylo trochu hůř řiditelné do levých zatáček.

Jak probíhal spolupráce se spolujezdcem Vaškem Vorlem?
Určitě dobře, jak o tom hovoří i náš výsledek v cíli rally. Mám radost, že jsem ho konečně dovezl na prvním místě až na cílovou rampu.

Text: Pavel Zvonek
Foto: Davoš, Petr Kunčík


Vše o 40. Mogul Šumava rallye 2005
Nástrahy rally
40. Mogul Šumava rallyeTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1195