Smolná Sosnová pohledem D. Vladyky
Datum: Úterý, 12 Říjen 2004 @ 23:35:44
Téma: MČR - sprintrally

Tradičně hodně náročný povrch přichystal rallysprint, jedoucí se v okolí Sosnové. Nejen s povrchem, ale tentokráte také s technickými problémy bojovala posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. Průběh soutěže pro nás stručně zhodnotil pilot posádky.Tradičně hodně náročný povrch přichystal rallysprint, jedoucí se v okolí Sosnové. Nejen s povrchem, ale tentokráte také s technickými problémy bojovala posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. Průběh soutěže pro nás stručně zhodnotil pilot posádky.

Jaký byl průběh tohoto smolného závodu z vašeho pohledu?
Byla to hodně těžká soutěž díky nevyzpytatelnému počasí a pro nás i díky technickým problémům, se kterými jsme se potýkali. Začali jsme hodně rychle druhým časem, sekundu za Tučkem, na zabláceném okruhu, což bylo pro nás povzbuzující. Na druhé a třetí vložce jsme museli předjíždět vždy jedno auto. Na dvojce u cíle na čtyřblinkr jedoucího Kulhana a největší bomba přišla na následující RZ. Na trojce jsme potkali civilní stodvacítku s důchodcem za volantem, který podle reakcí zřejmě vůbec neměl ponětí, že se zde jede nějaká rally. Tady jsme hodně dostali od Přibyla, který nasadil velkou střelbu a dával všem. Chtěli jsme zabojovat, ale od třetí RZ jsme začali mít problémy s motorem, který šel špatně vytáčet z malých otáček. V servisu jsme zjistili prasklou podložku pod karburátorem, ale tím se to nevyřešilo.

Problémy pokračovaly?
Ano, problémy vyvrcholily na druhých Holanech. Tady auto do stopky dojelo, ale za ní už se muselo tlačit. Chtěl bych poděkovat posádce Havlásek – Černoch. Kluci u nás zastavili, zapůjčili nám nějaký vercajk a pomáhali auto zprovoznit. Po chvíli se nám to povedlo, ale za dalších 5 km se auto zase zastavilo. To už nás museli roztláčet asi 4 policajti. I když se jim moc nechtělo, tak přece nakonec šli, za což jim děkuji. Přes všechny problémy se nám vozidlo povedlo nějak zprovoznit, ale do ČK jsme přijeli o 12 minut později, za což jsme inkasovali dvě minuty penalizace.

Co se dělo v předposledním servisu?
V servisu před okruhem jsme zjistili závadu na rozdělovači, která se nám zde podařila opravit. Díky mechanikům jsme si užili alespoň okruh. V cíli to stačilo i přes problémy a penalizaci na osmé místo ve třídě. Skončili jsme za pěkně jedoucí Víchovou na Favoritu. Děkuji obětavým mechanikům, jmenovitě Igorovi Norkovi, jeho bráchovi Adamovi a Mirovi Tarabusovi za jejich perfektní výkon v servisu.


Ptal se Pavel Zvonek
Foto: RSPTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1148