Posádka č.98 poprvé nespatřila cíl rally
Datum: Úterý, 29 Červen 2004 @ 12:15:43
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comNejpopulárnějším sprintem je bezpochyby Kopná. Bohužel právě zde, na domácí soutěži bratři Vladykovi poprvé nedojeli do cíle rally. O to víc je to mrzí, že odstoupení přišlo v boji o medailové pozice v obrovské konkurenci třídy N1. Průběh soutěže pro nás zhodnotil pilot posádky Daniel Vladyka.Nejpopulárnějším sprintem je bezpochyby Kopná. Bohužel právě zde, na domácí soutěži bratři Vladykovi poprvé nedojeli do cíle rally. O to víc je to mrzí, že odstoupení přišlo v boji o medailové pozice v obrovské konkurenci třídy N1. Průběh soutěže pro nás zhodnotil pilot posádky Daniel Vladyka.

Dane, jak jsi viděl průběh soutěže?
Už před startem v pátek večer jsme si bratrem řekli, že se musíme někde rozjet se závodničkou, abychom mohli jet hned ze začátku naplno, protože v tom nesedíme každý měsíc, jako ostatní soupeři. A vyplatilo se, protože na první technické RZ nás porazil pouze Pinkas s nabouchaným Pólem. Na druhé RZ s názvem Kopná jsme čekali odpověď soupeřů na silnějších autech, protože první 2km až k myslivecké chatě jsou vyloženě na výkon. Zde na mezičase, co měřili kluci z RSP jsme dostávali 3až 6s. Přibližně stejná ztráta se objevila i v cíli. Náš největší soupeř Přibyl s Felicií na nás stáhl 1,5s. Na další RZ Hvozdná jsme se zase hodně snažili a i s menší krizí ve sjezdu od letiště v Neubuzi jsme na Přibyla a Tučka zase nějaké sekundy najeli. Navíc Mikulka s Dvořákem byli na dostřel před námi. Na čtvrté RZ jsme dojížděli v šotolinovém sjezdu před námi startujícího Smetanu, který nám trošku prášil do výhledu, ale i tak jsme zajeli 0,3s za vítězným Mikulkou a k Dvořákovi jsme se přiblížili na 3,5s.V cíli vložky jsme viděli odstoupeného Pinkase, který uklouzl na blátě v předposlední zatáčce a v tu chvíli jsme se posunuli na třetí místo. Na druhý Podhoran jsme si hodně věřili a chystali jsme se ještě alespoň trošku potrápit Dvořáka, bohužel to byla pro nás poslední erzeta.

Co se přihodilo?
Asi 2 km po startu, kousek za místem, kde se naboural Jiří Volf se nám v plné rychlosti střihl dřík kulového čepu ramene. S neovladatelným autem jsme zažili horkou chvilku, než se snad zázrakem zastavilo na půli cesty. Brácha ihned vyběhl stopovat za námi startující posádky, protože auto nebylo za keřem vůbec vidět. Po sléze přiběhlo deset chlapů a uklidili auto do kopřiv a pokračovalo se dál, bohužel už bez nás.

Po dobrém výkonu to bylo asi velké zklamání?
Ano, byli jsme z toho hodně zklamaní, protože jsme cítili velký úspěch. Je však třeba říct, že jsme zase byli rádi, že jsme neublížili sobě ani autu. Celá tato nepříjemná situace mohla dopadnout podstatně hůř. Po této zkušenosti budeme měnit kulové čepy snad po každém závodě i když jsou absolutně bez vůle a vypadají na první pohled bezproblémově. Dostat vozidlo bez kola na vozík nebylo jednoduché, proto bych chtěl na závěr tímto poděkovat divákovi, který nám při nakládání pomáhal.

Za Rallysport Příluky se ptal Pavel Zvonek
Foto: RSP

Fotogalerie posádky D. Vladyka - Z. Vladyka
Posádka D. Vladyka - Z. VladykaTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1097