Posádka Vladyka – Vladyka před rallysprintem Kopná
Datum: Pátek, 25 Červen 2004 @ 10:32:35
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comNa startu našeho nejpopulárnějšího sprintu nebude ani letos chybět posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. A právě pilota vozu Škoda Felicia jsme požádali před startem soutěže o zodpovězení několika otázek.Na startu našeho nejpopulárnějšího sprintu nebude ani letos chybět posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. A právě pilota vozu Škoda Felicia jsme požádali před startem soutěže o zodpovězení několika otázek.

RSP : Jak vidíš konkurenci a kdo bude největší favorit ve třídě N1?
D.V. : Tak jako největšího favorita vidím Pinkase s pólem,protože už loni tady jel velmi pěkně a to auto je top. Sekundovat mu budou asi Mikulka, Feit a Dvořák. Uvidíme co předvede Marcel Tuček, který pokud se nemýlím, tady ještě nestartoval. Ale klidně může vyhrát Přibyl s Felícií, který letos i na rychlých vložkách stačí špičce.

RSP : A s kým by jste chtěli soupeřit vy a jaké máte ambice na výsledek?
D.V. : Tak my by jsme chtěli bojovat tak s těma Feldama.I když každá ta Felicia je jiná, tak to bude zajímavé a hodně těžké se prosadit. Skončit do sedmého místa v takové konkurenci bude pro nás úspěch.

RSP : Jaká RZ se ti nejvíc líbí a které místo na trati se ti zdá nejzáludnější ?
D.V. : Mě se nejvíc líbí rz. Podhoran, protože i když je to krátká vložka, tak přijedete do cíle více zpocený než třeba z rz. Hvozdná. Jen kdyby takovýchto vložek bylo více. Hodně záludné vidím na rz. Hvozdná dobržďování do pravé ostré zatáčky z velkého příletu z kopce od letiště nad Neubuzí, kde je před ní velice rychlá dlouhá zatáčka. Po ní už je hodně málo místa na brždění. No a další pikantní místo bude určitě na Imeconu celá šotolinová pasáž a hlavně její rychlá téměř rovinka na hodně křivé cestě s následným bržděním na velkých kamenech v mírných zatáčkách.Toto místo bude zrádné už kvůli defektům a chyba se tady bude hodně trestat.

RSP : A jaké by jsi si přál počasí?
D.V. : Tak přál bych si raději sucho, protože nedávno jsem měl na mokru dost velkou krizi v normálním provozu. Spěchám do kina, když mi v docela dost velké rychlosti doslova uplaval zadek a já jsem se nestačil ani nadechnout. Po jedné otočce jak v Kobře 11 jsem pokračoval s minimální ztrátou rychlosti dál, ale za 100 metrů jsem musel auto, omlácené o obrubník, odstavit s proraženou vanou. Zjistil jsem, že kombinace vepředu nové a vzadu sjeté široké pneu je na vodě hodně překvapující. Takže teď mám z mokra trošku strach.


Za Rallysport Příluky se ptal Pavel Zvonek
Foto: RSP

Fotogalerie posádky D. Vladyka - Z. Vladyka
Posádka D. Vladyka - Z. VladykaTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1094