Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Souhrn tiskových informací k Horácké rally
Posláno Pondělí, 03 Listopad 2003 @ 23:48:02  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: David Zvonek


Emil Triner s Cordobou WRC na Horácku šest sekund od zlata.

Zkušenému Emilovi Trinerovi z brněnského týmu SEAT Sport Czech Republic vyšel až úplný závěr sezóny. Na Rallye Příbram i na finálové Horácké rallye dojel na druhém místě. Pouhých šest sekund jej v sobotu v podvečer při závěrečném podniku MČR dělilo od zlaté medaile, která by mu zároveň zajistila celkový bronz. Právě Triner patřil k ozdobám letošní Horácké rallye a divákům předváděl pěkné a dravé průjezdy.

Emil Triner navíc na poslední chvíli musel změnit spolujezdce a posádka tak startovala ve stejném složení, jako před rokem, kdy na Horácké rallye získala rovněž druhé místo. Tehdy to ovšem stačilo zároveň na zisk absolutně stříbrné medaile, kterou však letos po řadě technických problémů tým neobhájil. Namísto letošního spolujezdce Emila Horniačka, kterého trápily bolesti zad a nemohl startovat, se na sedačce v Cordobě WRC EVO III na poslední chvíli objevil Miloš Hůlka. Spolupráce však fungovala zcela bez problémů. Vždyť posádka ve stejném složení startovala několik let na mnoha soutěžích v Evropě i ve světě. "S Milošem Hůlkou jsme jezdili spoustu let a od prvního km jsme neměli sebemenší problém, klapalo nám to, jako dřív," potvrdil Emil Triner.

Posádka žluté Cordoby WRC mohla na Horácké rallye, poslední soutěži šampionátu, získat dokonce absolutní medaili. Musela by ovšem zvítězit. "Chtěli jsme být celkově třetí, což bylo naše letošní maximum. Věděl jsem ale, že k tomu musím vyhrát a to se nepodařilo. Rozhodla předposlední vložka, kde nám Honza Kopecký ujel. Trochu jsem nedobrzdil v jedné zatáčce. I pak jsme až do konce jeli naplno, něco jsme stáhli v poslední erzetě, kterou jsme vyhráli, ale stačilo to jen na druhé místo," dodal Emil Triner.

"Jsme druzí. V celkovém pořadí na mne zbyla brambora, to mne dost mrzí," zakončuje příbramský pilot, patřící mezi nejzkušenější u nás. Bramborová medaile je prostě neoblíbená a to zejména v případě, když lepší umístění unikne jen o několik málo sekund. Druhou pozici Triner s Hůlkou drželi vlastně po celou soutěž. V úvodu dokonce chvíli vedli, podařilo se jim vyhrát několik RZ a v řadě dalších skončili druzí.

"Emil jel velmi dobře. Chtěli jsme poprvé s Cordobou WRC vyhrát soutěž, ale nepovedlo se to. Chybělo však jen hodně málo… Letošní sezóna nám vůbec nevyšla a tak je potěšitelné, že jsme se vůbec vrátili do boje o medaili. Emil jel velmi dobře a udělal závod. Bohužel v předposlední erzetě nedobrzdil a ztratil na vedoucího Kopeckého rozhodujících asi šest sekund," konstantoval na závěr šéf týmu Pavel Kouřil.

Vzhledem k velké finanční náročnosti letošní sezóny a vyčerpanému týmovému rozpočtu zatím vůbec není jisté, zda se žlutá Cordoba WRC objeví na některé ze zbývajících letošních akcí. Příští rok by chtěl tým opět patřit mezi nejlepší a Emil Triner opět pojede s Cordobou EVO III.

Nyní se zástupci vedení týmu i s Trinerem chystají na jih Evropy. Španělé z vedení automobilky SEAT pozvali představitele našeho týmu do Barcelony na listopadové slavnostní ocenění nejlepších jezdců SEATu v letošní sezóně.

Pavel Jelínek
SEAT Sport Czech Repubic media servis
V Brně 27. října 2003


HR 2003 - výsledky:
1. Kopecký, Schovánek (Škoda Octavia WRC) 1:43:33,5 hod., 2. Triner, Hůlka (Seat Cordoba WRC) -6,2 s., 3. T. Vojtěch, Š. Palivec (Peugeot 206 WRC) -2:23,0, 4. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -3:19,0, 5. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) - 4:27,5, 6. Trojan, Vodička (Škoda Octavia WRC) -5:17,9, 7. Jandík, Chrastecký (Mitsubishi Lancer EVO VII) -7:15,1, 8. Štolfa, Tichý (Nissan Almera KC) -8:44,2, 9. Prokop, Možný (Mitsubishi Lancer EVO VII) -9:21,2, 10. Staněk, Talaváňa (Škoda Octavia WRC) -10:25,9.

Absolutní pořadí MČR 2003:
1. Pech Václav ( Ford Focus WRC) - 129
2. Trněný Karel ( Škoda Octávie WRC) - 83
3. Kopecký Jan ( Škoda Octávie WRC ) - 79
4. Triner Emil ( SEAT Cordoba WRC EVO III) - 75
5. Trojan Karel ( Škoda Octávie WRC ) - 68
6. Vojtěch Štěpán (Peugeot 206 WRC, Toyota Corolla WRC) - 64
7. Kresta Roman (Peugeot 206 WRC) - 60
8. Vojtěch Tomáš (Peugeot 206 WRC, Toyota Corolla WRC) - 57
9. Jandík Miroslav (Mitsubishi Lancer EVO VII sk. N) - 51
10. Valoušek Pavel (Toyota Corolla WRC) - 48Martin Prokop úspěšný na Horácké rally

Martin Prokop a Jan Možný odjížděli do Třebíče s cílem bojovat o co nejlepší umístění v absolutní klasifikaci a získat další body do hodnocení skupiny N. Podařilo se!
Devátá příčka v absolutní klasifikaci a druhé místo ve skupině N je velmi pěkným zakončením náročné sezóny posádky JIPOCAR Racing týmu.

Už tréninky naznačily, že trať bude v letošním roce opět hodně rychlá. Mimo Arazima a Semeráda nechyběl ve startovní listině skupiny N žádný těžký soupeř. Bylo jasné, že každá posádka jen tak pro nic za nic poslední závod sezóny nevypustí.
Posádce JIPOCAR Racing týmu nevyšla první rychlostní zkouška. Bylo to ale pouze jediné zaváhání posádky v průběhu soutěže. "Nepodařilo se mi auto utrhnout na ruční brzdu a musel jsem v retardéru couvat", popisuje celou situaci samotný pilot. "Celý zbytek první etapy se mi už smyky dařily a z pozitivních reakcí diváků mám radost. Záměrně říkám v pátek, protože v sobotu se nám rozpadlo ovládání ruční brzdy a já musel sáhnout opět k divácky nepopulárním čistým průjezdům", vysvětluje celou situaci Martin.

Posádka zajížděla první etapu velmi vyrovnané časy. Dělila se o první a druhá místa s vedoucím Miroslavem Jandíkem, kterého naviguje Radim Chrastecký. Sobotní etapa byla náročná na techniku a posádky. Servisní zóny byly vždy až po čtyřech rychlostních testech. Auta musela vydržet téměř šedesát ostrých kilometrů bez kontroly mechaniků. Martin s Honzou první ranní rychlostní zkoušku vyhráli a zkusili ještě atak na první příčku, ale technika jim tento útok znemožnila. "Zapekl se nám katalyzátor, takže výfukové zplodiny nemohly odcházet ze spalovacího prostoru a tím pádem nám turbo foukalo o dvě až tři desetiny méně než normálně. Náhradní katalyzátor jsme neměli, takže jsme museli pokračovat ve vysokém tempu, abychom si uhlídali druhou příčku", vysvětluje sobotní průběh závodu Martin Prokop.

Díky mechanikům, kteří pečlivě v každém ze servisů sobotního dne kontrolovali technický stav vozidla, dojela posádka JIPOCAR Racing týmu do cíle soutěže. Celý tým je s dosaženým výsledkem spokojen. "Z dosažených časů mám opravdu radost. Jeli jsme ve velké pohodě. Závod jsme si s Honzou užili. Moc děkuji všem, kteří se letos podíleli na zabezpečení naší sezóny. Hlavní dík patří tátovi, který nám tady v Třebíči taky pomáhal. Monitoroval trať mezi průjezdy a informoval nás o místech, kde bylo vytahané bláto. Dík patří všem mechanikům, kteří zvládli letošní těžkou sezónu na jedničku. Pakliže neprodáme auto, tak nás čeká závod v Rakousku, kam se pojedeme hezky sklouznout a užít si nějaké smyky na konci sezóny", dodává Martin Prokop.

Související odkazy:
Souhrn tiskových informací k Horácké rally
Kopeckého obhajoba
Zdeněk Vrbecký mistrem ve třídě N3
Tarabus – Norek i Kneifel – Blažek získávají po Třebíči titul
Horácká Rally 2003
XIV. Horácká Rally – mapy RZ
XIV. Horácká Rally - seznam přihlášených posádek
XIV. Horácká Rally – časový harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Souhrn tiskových informací k Horácké rally" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.680793 vteřiny k natažení.