Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 12 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Tiskové zprávy k barum rally číslo 19 až 23
Posláno Pondělí, 17 Srpen 2009 @ 22:34:37  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Oficiální program barumky přišel do prodeje!


Od úterý 11. srpna 2009 je k dostání na vybraných místech a čerpacích stanicích ve Zlínském kraji oficiální program Barum Czech Rally Zlín. Svým rozsahem a obsahem se jedná o ojedinělou publikaci čítající celkem 164 stran! Zájemci v něm naleznou česky i anglicky psané informace o letošním ročníku, který je opětovně zařazen do prestižního seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) pod mediálními křídly satelitní stanice Eurosport.

Přečíst si v něm můžete například profily předních jezdců jako jsou Kris Meeke – Irská hvězda roku, Giandomenico Basso – Ve službách Fiatu nebo Roman Kresta – Ve Zlíně se pojede malé mistrovství světa. Loňský vítěz Freddy Loix z Belgie v rozhovoru prozradí, jak se mu líbí barumka a který povrch má při rally nejraději. Pozornosti čtenářů by určitě neměla ujít ani důkladná analýza letošního ročníku seriálu FIA Mistrovství Evropy jezdců v rally (ERC), dále rozsáhlý článek věnující se Intercontinental Rally Challenge (IRC), detailní představení vozů všech registrovaných značek kategorie Super 2000 v IRC a článek k Mediasport Mezinárodnímu mistrovství České republiky v rally 2009 (MMCR) s názvem Šampionátu dominuje Roman Kresta. Obsáhlý prostor v programu je věnován úspěšnému působení českého továrního týmu Škoda Motorsport v letošním seriálu IRC a čtenáři si přečtou dále obsáhlý materiál o jezdci Janu Kopeckém. Nechybí ani ohlédnutí za loňským ročníkem Barum rally Zlín pod názvem Značka Peugeot ve Zlíně kralovala, stáj Kronos posbírala vavříny nebo informace o Star rally, hvězdné exhibiční rally historiků. Nechybí ani materiál věnující se rodinnému klanu Valoušků, který se sejde na barumce nebo úsilí zádveřického jezdce Antonína Tlusťáka získat evropský titul dvoukolek. V obsáhlém materiálu je čtenářům představena osmatřicetiletá historie zlínské rally. V dosavadní historii pouze čtyři jezdci vyhráli ve Zlíně třikrát, a to Vladimír Hubáček, John Hauglang z Norska, Enrico Bertone z Itálie a Roman Kresta. Historii barumky si fandové přečtou v článku Osmatřicetiletá historie barumky od Halmazni k Loixovi.

Důležitou součástí programu jsou informace pro fanoušky. Týkají se především bezpečnostních zón pro diváky a pravidel bezpečnosti při sledování rally. Uvnitř programu mohou čtenáři nalézt kompletní mapy tratě Barum Czech Rally Zlín, mapy jednotlivých rychlostních zkoušek s podrobným popisem a s upozorněním na atraktivní divácká místa včetně snímků všech diváckých míst. Samozřejmě nechybí ani podrobný časový harmonogram rally. Obsah programu Barum Czech Rally Zlín zpestří zajímavé snímky závodníků v netradičním prostředí. Například otrokovický jezdec Pavel Valoušek a Bryan Bouffier z Francie se představí na divadelních prknech, co znamenají svět. Fanoušci motoristického sportu se mohou těšit i na velké množství kvalitních snímků z podniků evropského šampionátu nebo seriálu IRC. Pod názvem článku Kouzlo rally ve fotografii zde najdeme rovněž představení předního fotografa Petra Luska. Nechybí ani portréty téměř padesáti jezdců, které mohou příznivci soutěžního sportu využít při autogramiádě. Stejně jako v minulosti, i nyní proběhne během Barum Czech Rally Zlín tradiční divácká fotosoutěž.


Oficiální program Barum Czech Rally Zlín vydává společnost Rallye Zlín s.r.o. ve spolupráci s Agenturou ZLIN PRESS production, prodejní cena je stanovena na 70 Kč. Přesný seznam prodejních míst programu naleznete na internetové stránce www.CzechRally.com. Součástí programu je i seznam přihlášených posádek, kde figuruje celkem 119 soutěžících z 20 států! Do České republiky se sjede nejkvalitnější startovní pole v historii v čele 25 vozů kategorie Super 2000! Program barumky lze zakoupit i v průběhu samotné soutěže například v informačním středisku soutěže, které najdete ve 3. etáži budovy 21, Baťově mrakodrapu nebo na všech prodejních místech.


Ve Zlíně 16. srpna 2009 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Do Zlína míří hvězdné jezdecké obsazení


Letošní Barum Czech Rally Zlín nabídne nejkvalitnější startovní pole letošní sezony v seriálu Mistrovství Evropy v rally a Intercontinental Rally Challenge. Pořadatelům se do uzávěrky přihlášek přihlásilo celkem 119 posádek z 20 států. Na seznamu přihlášených najdeme celkem 25 vozů kategorie Super 2000, což je neoficiální světový rekord. Do Zlína míří kompletní špička evropského šampionátu a seriálu IRC. Diváci uvidí nejkvalitněji obsazený podnik v dosavadní historii automobilových soutěžích na českém území!

K největším favoritům patří vedoucí jezdec průběžného pořadí Intercontinental Rally Challenge Kris Meeke na voze Peugeot 207 S2000 z Velké Británie týmu Peugeot UK. Třicetiletý rodák ze Severního Irska letos vyhrál tři podniky IRC, když triumfoval v Brazílii, na Azorských ostrovech a v Belgii. Tradičně silná sestava se představí v barvách továrního týmu Peugeot Team Belux na vozech Peugeot 207 S2000 z belgické stáje Kronos. Loňský obhájce prvenství Freddy Loix z Belgie a Nicolas Vouilloz z Francie, úřadujicí šampion seriálu IRC a vítěz barumky před dvěma lety. Po letech se objeví ve Zlíně český tovární tým Škoda Motorsport, který si úspěšně vede v seriálu IRC s vozy fabia S2000. Barvy českého týmu bude vedle Jana Kopeckého na voze Škoda Fabia S2000 hájit finský pilot Juho Hänninen, který se pyšní nejvyšší prioritou FIA A a na dveřích poveze startovní číslo 1. Mladoboleslavský tým bude mít podél tratě rychlostních zkoušek velké zástupy fanoušků. V barvách italského továrního týmu Abarth se představí na vozech Fiat Grande Punto S2000 asfaltový specialista Giandomenico Basso a úřadující evropský šampion Luca Rosetti z Itálie. Do Zlína přijede i pravidelný účastník mistrovství světa Jevgenij Novikov z Ruska na voze Škoda Fabia S2000 italského týmu A-Style. Velkým lákadlem pro diváky bude malajská značka Proton s modelem Satria Neo, když za volant vozu S2000 z dílen MEM usednou Guy Wilks z Velké Británie a Bryan Bouffier z Francie. Na startu barumky se objeví i další přední zahraniční jezdci jako jsou Andreas Mikkelsen z Norska (Opel Corsa OPC S2000), Poláci Leszek Kuzaj, Michal Solowow (oba Peugeot 207 S2000), Grzegorz Grzyb (Fiat Punto Grande S2000), Ital Corrado Fontana, Maďar János Tóth jr. (oba Peugeot 207 S2000), Rakušan Franz Wittmann jr., Slovák Peter Gavlák, Ukrajinec Jurij Protasov (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) a další.

Fanoušci soutěžního sportu se mohou těšit vedle Kopeckého na kompletní českou špičku. Trojnásobný vítěz barumky, třiatřicetiletý rodák z Trnavy na Zlínsku Roman Kresta pojede opět na voze Peugeot 207 S2000 v barvách Tescoma Rally Team s cílem napravit loňský neúspěch, kdy odpadl po havárii v samotném začátku sobotního dne. Na čelní příčky pomýšlí i Václav Pech (Mitsubishi Lancer EVO IX) nebo Pavel Valoušek (Škoda Fabia S2000). Černým koněm soutěže může být Martin Prokop, letošní juniorský mistr světa, který vyhrál projekt BF Goodrich Drivers Team, jehož cílem je uskutečnění startu českého jezdce v továrním peugeotu stáje Kronos. Divákům se dále představí Jaromír Tarabus, Jaroslav Orsák (oba Fiat Grande Punto S2000), Roman Odložilík (oba Peugeot 207 S2000), Vladimír Barvík, Karel Trojan, Jan Jelínek, Václav Arazim, Karel Trojan, Milan Pantálek (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX), Vojtěch Štajf, Daniel Běhálek (oba Subaru Impreza) a další.

Silné pole se očekává i mezi dvoukolkami. O evropský titul zápolí Antonín Tlusťák (Citroën C2 1600) a Bulhar Todor Slavov (Renault Clio R3). V seriálu IRC se poperou o cenné body Marcel Piepers z Holandska, Martin Knudsen z Dánska (oba Honda Civic Type R3), Denis Millet z Francie (Peugeot 207 R3), a další. Vedle Tlusťáka se objeví ve startovním poli i další „šestnáctistovky“ jako například čeští jezdci Jan Šlehofer (Fiat Punto S1600), Milan Kneifel (Suzuki Ignis S1600) a Petr Zedník (Ford Fiesta S1600). Na přední příčky v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou pomýšlí i Lubomír Minařík a Jan Sýkora (oba Renault Clio R3). Každopádně letošní Barum Czech Rally Zlín slibuje mimořádný divácký zážitek a hodnotný motoristický sport! První jezdci se objeví ve Zlíně již během pondělního dne.


Ve Zlíně 15. srpna 2009 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Regionální jezdci Orsák a Jelínek se shodují: Chceme hlavně dojet do cíle


S blížícím se termínem startu Barum Czech Rally Zlín stoupá také nervozita regionálních jezdců. Ti tradičně tvoří nepřehlédnutelnou část startovního pole. Mezi jinými se na soutěž chystají také Jaroslav Orsák a Jan Jelínek. Pro oba bude letošní rally výjimečná. Pro prvního tím, že se do soutěže přihlásil s vozem Fiat Grande Punto S2000, který vymění za své Mitsubishi Lancer Evo IX, a pro druhého proto, že po sedmi letech chce konečně dojet do cíle.

Jaroslav Orsák letos válí v jednodenních soutěžích. V mistrovství České republiky ve sprintrally je v průběžném pořadí na čele šampionátu. „Půl hodiny před uzávěrkou přihlášek jsem dostal nabídku, zúčastnit se barumky s autem specifikace Super 2000. Dlouho jsem neváhal,“ vysvětlil Jaroslav Orsák, proč bude pilotovat vůz Fiat Grande Punto. I když pojede se silným a konkurenceschopným autem, zůstává v odhadech svých možností opatrný. „Konkurence bude obrovská. Navíc nepojedeme s poslední evolucí fiatu, ale s loňským modelem, takže továrním týmům nebudeme moci konkurovat. Budeme se samozřejmě snažit dojet co nejlépe, ale hlavně si hodláme závod užít,“ prohlásil i za svého spolujezdce Karla Vajíka zkušený jezdec.
Orsák doufá, že jiný vůz mu pomůže prolomit smůlu, která ho letos provází v závodech mistrovství republiky. Zatímco v rallysprintech se mu nebývale daří, ve velkém šampionátu má smůlu. „Začalo to na Valašské rally, kde jsme měli technické problémy a od té doby se nás smůla stále drží. Když už nám auto jelo, tak jsem zase se dopustil jezdecké chyby. Snad se to na barumce zlomí a my konečně dojedeme do cíle,“ doufal Orsák. Rychlé změny vozu se pilot neobává. „Už jsme s autem něco odjeli. Čeká nás ještě jeden velký test, kdy bychom měli najet asi sedmdesát kilometrů, takže s vozem budeme seznámeni docela dobře,“ tvrdil Jaroslav Orsák.

S produkčním autem Mitsubishi Lancer EVO IX odstartuje do soutěže další z domácích jezdců Jan Jelínek.“Barumka je svátek pro všechny fanoušky i domácí jezdce. Odmalička jsem se na soutěž chodil dívat, teď jsem vděčný, že se jí můžu aktivně účastnit,“ říkal dvaatřicetiletý soutěžák ze Zlína, kterému se na domácí rally nejvíc dařilo v roce 2002, kdy vyhrál svou třídu s vozem Honda Civic. „Od té doby jsem ani jednou nedojel do cíle. Doufám, že letos smůlu protrhneme a objevíme se na cílové rampě. Rádi bychom skončili v první dvacítce celkové klasifikace.“ I proto věnuje Jelínek se svým spolujezdcem Miroslavem Kotěnou přípravě na letošní soutěž mimořádnou pozornost. „Dáváme auto do kupy, vyměnili jsme všechny důležité součásti a připravujeme se i po fyzické stránce. Čeká nás velice těžká soutěž. Důležité bude udržet od pátku až do neděle stoprocentní pozornost a neudělat zbytečnou chybu,“ uzavřel Jan Jelínek.

Ve Zlíně 13. srpna 2009 Drahomír KVASNIČKA
tiskové středisko
Barum Czech Rally Zlín

Retardéry jsou nezbytné, říká ředitel zlínské rally


Už jen dny zbývají do startu 39. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Největší motoristická soutěž by měla navzdory ekonomické krizi přilákat k tratím rychlostních zkoušek opět desítky tisíc diváků, na které čeká jedinečná podívaná. Složení startovního pole slibuje závod, jaký Zlínsko a Česká republika ještě nevidělo. Na startu se sejde kompletní evropská i česká elita a rekordní počet pětadvaceti vozů specifikace Super 2000.


Organizátoři už pilují jen poslední drobnosti. Náročný program posledních měsíců je znát na každém, kdo se na přípravách podílí. „Jsem už opravdu unavený. Přece jen jsem starší osoba,“ přiznal s úsměvem ředitel soutěže Miloslav Regner. Jeho únavu však kompenzuje spokojenost, protože tratě jsou perfektně připravené na závod. Oproti loňsku se toho příliš nezměnilo. Některé úseky se pojedou v jiném pořadí nebo obráceným směrem. Na tratích však přibylo množství zpomalovacích retardérů. „Z retardérů nemám radost. Podle mě je každý takový prvek na cestě špatný, ale v našich podmínkách, kdy jsou některé úseky nebezpečně rychlé, nám nezbývá jiná možnost, než je na trať umístit. Vybírali jsme místa ve spolupráci s Romanem Krestou tak, aby byly z bezpečnostního hlediska co nejefektivnější,“ vysvětlil Regner. Podle platných regulí by na tratích soutěže neměli jezdci před závodem trénovat mimo povolené termíny. Situace je však často odlišná. „Je to trochu problém,“ připustil ředitel soutěže. „Jezdci na tohle pravidlo zapomínají. Považuji to za nečestné jednání. Navíc obtěžují obyvatele obcí, které jsou poblíž tratí.“
Zájem špičkových jezdců o letošní soutěž na Zlínsku je skutečně enormní. Ne náhodou získala Barum Czech Rally Zlín přídomek „malé mistrovství světa.“ „Je to potěšitelné, ale musím přiznat, že mistrovství světa je stále ještě o hodně dál. Na druhou stranu je často zklamáním, když na některé ze soutěží jedou dva týmy, které závodí jen mezi sebou, zatímco na barumce je řada špičkových továrních týmů s elitními piloty. Je pravda, že jedou na menších autech, ale je to často daleko vyrovnanější a napínavější než některé závody světového šampionátu,“ mínil Regner. Zájem motoristických fanoušků o soutěž bývá pravidelně obrovský. Kolem tratí je rok co rok skoro dvě stě tisíc diváků. Tentokrát by jich mohlo být ještě víc. „Letos se nejede Deutschland rally v Německu, která bývala na programu týden před barumkou. To by mohlo přilákat řadu skalních fanoušků, kteří jezdí na soutěže mistrovství světa,“ přemítal Miloslav Regner. „Slyšel jsem, že se tamní organizátoři přijedou podívat, jak to u nás děláme.“
Miloslav Regner stojí u zlínské rally prakticky od jejího zrodu a může porovnávat, kam se soutěž během bezmála čtyř desítek let posunula. „Kdysi jsme si mysleli, že jezdce přilákáme na ubytování, benzín a nejrůznější úlevy na startovném, ale zjistili jsme, že tudy cesta nevede. Musíme vybudovat takovou rally, kterou budou jezdci chtít jet kvůli bodům do šampionátu a perfektní organizaci. O to se snažíme a zdá se, že se nám to i daří,“ nastínil změny v přístupu k pořádání soutěže její šéf.

O tom, že je organizace Barum Czech Rally Zlín na vynikající úrovní ví své i plk. Mgr. Václav Karkoška, vedoucí územního odboru pro vnější službu Policie České republiky ve Zlíně. „S organizátory se spolupracuje velmi dobře. Vědí, co chtějí a všechno co slíbí, dodrží,“ chválil Karkoška. Také letos se strážci zákona zaměří během soutěže na bezpečnost účastníků silničního provozu. „Na zabezpečení rally se bude podílet asi dvě stě policistů, třicet automobilů, deset motocyklů a vrtulník. Osm motorek bude vybaveno speciálním záznamovým zařízením pro měření rychlosti. Nechceme zastavovat řidiče zbytečně, ale pouze v případě dopravních přestupků,“ uzavřel šéf dopravního inspektorátu.


Ve Zlíně 13. srpna 2009 Drahomír KVASNIČKA
tiskové středisko
Barum Czech Rally Zlín

Na barumce se představí nová hra s názvem Need for Speed SHIFT


Oficiální součástí letošního programu Barum Czech Rally Zlín bude poprvé v historii českého rally sportu Need for Speed SHIFT Prolog. Jedná se o virtuální závod soutěžících rally jezdců, kteří si budou moci poměřit svůj řidičský um v nové hře Need for Speed SHIFT. Výsledek tohoto „elektronického“ závodu bude vyhlášen před víkendovým finále a bude umístěn na oficiálních stránkách Barum Czech Rally Zlín.

Bude zajímavé sledovat, zda bude výkonnost ve virtuálním závodě odpovídat výkonu v realitě. Následně si během programu samotné barumky budou moci hru Need for Speed SHIFT, která bude celosvětově uvedena až ve druhé polovině září tohoto roku, vyzkoušet na speciálních herních stáncích i návštěvníci Barum Czech Rally Zlín v servisní zóně v Otrokovicích týmu APID denně od 9 hodin. Výsledky budou zaznamenávány a tři nejrychlejší diváci, závodníci obdrží poukaz na tuto hru a budou ji moci ihned po jejím uvedení kompletně prověřit jako jedni z prvních na světě.
SHIFT je přelomovým dílem série Need For Speed, nejslavnější závodní hry pro PC a herní konzole. Jde o velice realistický závodní simulátor s důrazem na autentický prožitek závodníka. Dojmy jezdců Barum Czech Rally Zlín, kteří si měli možnost krátce vyzkoušet preview verzi hry Need for Speed SHIFT:„Jako mladý jezdec jsem nadšenec závodních her, baví mě jezdit i virtuálně. Tomu odpovídá i můj herní arzenál doplněný špičkovým počítačovým volantem Logitech G25. Rozhodně vítám novou Need for Speed Shift, která zásadně posouvá tuto sérii od arkády k reálné závodní simulaci,“ uvedl Martin Semerád. „Hra a chování vozů se velmi posunulo touto verzí kupředu. Need for Speed je opravdu velmi autentická hra a díky tomu pomáhá hráčům osvojit si řadu návyků potřebných při skutečném závodění,“ řekl Jiří Volf.

NFS SHIFT nabízí detailně propracovaný kokpit, zbrusu nový mechanický model kolize, a bezkonkurenční dojem z rychlosti. Hra klade důraz na výhled řidiče z kokpitu – právě z tohoto pohledu je zážitek z jízdy nejvěrnější. Disponuje také fyzikálně přesným modelem simulace řízení, díky němuž při testování vlastních limitů pocítíte každý náraz, změnu vlastností povrchu závodního okruhu a každý pohyb.Ve Zlíně 13. srpna 2009 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Související odkazy:
Barumka získala nejvyšší hodnocení ve své historii!
Obhajoba posledního místa se téměř „podařila“ – rozhovor s Danem Vladykou
Video havárie posádky Barvík - Gabrhelík
Fotografie z Czech Barum rally Zlín
Třináctá Barum Rally byla pro M. Kneifela nadmíru úspěšná
FIAT RUFA - osudná trinástka
Poděkování ředitele Barum rally Zlín
T&T: Co všechno dokáže zmařit součástka za euro dvacet
Tisková zpráva Poháru Pirelli 2009 č.20
FIAT RUFA smeruje na Barum Rally
Výsledky 2. RZ Pindula 2009 - prognóza
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 26 až 27
Tiskové zprávy k barum rally číslo 24 a 25
Tiskové zprávy k barum rally číslo 19 až 23
Nepovolené tréninky na automobilové rally
Barum rally - tiskové zprávy 15-17
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 9 až 14
Valoušek pomůže vybrat svého následovníka
Rally ve Zlíně slibuje opět hvězdné jezdecké pole a špičkovou techniku
Barumka odtajnila názvy rychlostních zkoušek
Pořadatelé barumky vydali RALLY GUIDE 1

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové zprávy k barum rally číslo 19 až 23" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.920217 vteřiny k natažení.