Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 146 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Barum rally - tiskové zprávy 15-17
Posláno Čtvrtek, 13 Srpen 2009 @ 18:44:46  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Rally SPeaker


Hvězdná rally historiků nabídne krásné vozy a zvučná jména


Příznivci motoristického sportu se mohou při barumce opět těšit na mezinárodní historickou soutěž pod názvem Star rally. Pod tímto oficiálním názvem se uskuteční v průběhu mezinárodní automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín volná mezinárodní historická rally. Soutěž proběhne ve dnech 21. - 22. srpna 2009 a pojede se po rychlostních zkouškách letošního ročníku zlínské rally. Pořadatelé přijali celkem 28 posádek z šesti evropských zemích, když řadu soutěžících byli nuceni odmítnout z důvodu propustnosti tratě. Na startu se představí soutěžící z České republiky, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Estonska a Německa.

Pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR připravili volnou mezinárodní historickou rally, jejímž účelem je demonstrační jízda historických soutěžních vozidel po trati rychlostních zkoušek bez měření časů průjezdu. „Akce se mohou zúčastnit historické soutěžní vozy nebo jejich repliky. Vozidlo musí odpovídat svým vzhledem dobové předloze a reprezentovat historii soutěžního sportu. Vozidla vyrobená po roce 1986 musí být pouze originální soutěžní vozidla,“ uvedl Antonín Smažinka, ředitel Star rally. Příznivci barumky mohou vozy Star rally poprvé spatřit při technické přejímce, která proběhne ve čtvrtek 20. srpna od 17 do 19 hodin na zlínském náměstí Míru před radnicí. Účastníky hvězdné rally show čeká v pátek 21. srpna v 19 hodin slavnostní start z rampy umístěné pod zlínským Velkým kinem a hned ve 20 hodin se objeví první vůz na divácké Super rychlostní zkoušce v ulicích Baťova areálu ve Zlíně. Historické vozy obstarají atraktivní a vzrušující předehru před startovním polem soudobých vozů. V sobotu 22. srpna je start do 2. sekce plánován krátce před polednem (v 11 hodin) opět ze startovního můstku pod Velkým kinem a na historické vozy čeká dvojnásobný průjezd rychlostními zkouškami Halenkovice, Kudlovice a Zádveřice. Star rally projede sobotní rychlostní zkoušky vždy po průjezdu startovního pole soudobých vozů. V cíli se první vůz objeví na cílové rampě pod Velkým kinem v 21 hodin. Na cílové rampě se uskuteční rozdílení cen a vyhlášení výsledků. Celkem zlínská Star rally měří 274 km a obsahuje 7 rychlostních zkoušek v celkové délce 119 km. Fanoušci rallyového sportu si mohou historické vozy prohlédnout a připomenout si historii soutěžního automobilového sportu v servisním parkovišti, které bude umístěno na parkovišti u univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, vedle hotelu Moskva.

„Výsledky budou sestaveny na základě SMS hlasování diváků v průběhu rally. Hlasování proběhne ve spolupráci s mediálním partnerem zlínské rally Radiem Zlín. Odměněno bude šest posádek dle hlasování diváků SMS zprávami. Navíc všichni jezdci obdrží upomínkové předměty,“ vysvětlil Smažinka. Startovní pole ozdobí i řada zvučných jmen jako například Pavel Valoušek (Škoda 130 RS), Karel Jirátko (Fiat 131 Abarth), Jozef Béreš (Audi 80 Quattro Coupé), Jozef Béreš jr. (LADA VFTS) ze Slovenska, Niki Glisic (BMW E30 M3) z Rakouska, Villu Mattik (BMW 2002 Ti) z Estonska a další. Právě z Rakouska přijede řada výborných jezdců, kteří představí takové vozy jako například Ford Escort RS 2000, Talbot Sunbeam, Audi 80 Quattro, Audi 200 Quattro nebo Mercedes 190. Ve startovním poli se představí i dvě legendární „stotřicítky“ stáje AV Engineering, které budou pilotovat Michal Sum junior a Marek Sum. Milovníci automobilového sportu se mohou těšit na řadu opravdových skvostů z minulých let, například i na vůz Alfa Romeo Giulietta.Ve Zlíně 9. srpna 2009 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Vyhodnocení loňské fotosoutěže, hlavní cena putuje do PrachaticPři příležitosti konání 38. ročníku Barum rally Zlín 2008 byla vyhlášena tradiční fotosoutěž. Ceny do fotosoutěže věnovala prodejna BABYLAND ZLÍN – svět modelů a hraček, ráj pro děti a dospělé (více na www.babyland.cz), JNK Studio Zlín – výroba a distribuce videokazet, firma ALITRON CZ, s.r.o. věnovala pro výherce finančních cen ve všech kategoriích celoroční předplatné specializovaného motoristického magazínu RALLY, RALLY MODELS – Antonín Babík a UNICARS CZ – Váš prodejce vozů Mitsubishi a Citroën ve Zlíně.

Auto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou Zlin Press production vypsal fotosoutěž ve společné kategorii pro profesionální fotoreportéry a fotoamatéry – digitální fotografie, barevná fotografie a černobílá fotografie. Odborná mezinárodní porota ve složení Miloslav Regner (ředitel Barum Czech Rally Zlín), Roman Ordelt (Zlin Press production), Ing. Jan Regner (zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín) se rozhodla udělit vedle tří finančních cen v digitální kategorii pět dalších ocenění. „Jako každoročně i letos nebylo jednoduché vybrat nejlepší soutěžní práce v digitální kategorii. Byli jsme potěšeni opět velkým zájmem o tuto kategorii. Fotosoutěže se zúčastnila řada fotografů z okolních zemích, a tak můžeme hovořit o regulérní mezinárodní soutěži. Je zřejmé, že automobilový sport zajímá stále více fotografů. Černobílá a rovněž i barevná fotografie se dostává do ústraní, o čemž svědčí malý počet zúčastněných autorů. Z toho důvodu jsme se rozhodli pro letošní rok nevyhlašovat v propozicích barevnou kategorii,“ řekl Miloslav Regner, předseda poroty a ředitel Barum Czech Rally Zlín. V porotě dále usedli Ing. Petr Linhart, Jakub Hofbauer, Jiří Dokulil (všichni Česká republika), Walter Broekmans, Tom Buyse (oba Belgie), Joao Faria Freitas (Portugalsko), Eralp Koltuk (Turecko), Lukáš Raník (Slovensko), Todor Tomov (Bulharsko) a Tasos Tsiortas (Řecko).

Je potěšitelné, že fotosoutěž má mezi příznivci motoristického sportu velmi kladnou odezvu a úroveň zaslaných fotografií se neustále zlepšuje. V digitální fotografii přišlo od 126 autorů celkem 503 soutěžních snímků! Vedle tří hlavních cen porota udělila ještě pět ocenění. Porota se rozhodla v barevné kategorii neudělit hlavní ceny, nicméně vyhodnotila dva autory věcným oceněním. V černobílé fotografii byla udělena pouze třetí cena. V barevné kategorii se zúčastnilo celkem šest autorů, kteří zaslali celkem 23 fotografií, v černobílé kategorii zaslali dva autoři čtyři snímky.


DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE:
1. cena Jan Froněk, Prachatice – 500 Kč, 2. cena Daniel Fessl, Rakousko
(Scharnstein) – 300 Kč, 3. cena Josef Hudeček, Přerov – 200 Kč


Autoři oceněných fotografií v digitální fotografii: Jakub Nazim - Polsko (Jelenia Gora), Rafal Roguski - Polsko (Gliwice), Mirosław Zagórny - Polsko (Wroclaw), Petr Sagner - Zlín, Daniel Fessl - Rakousko (Scharnstein)


barevná kategorie:

Autoři oceněných fotografií v barevné kategorii:
Rafal Roguski - Polsko (Gliwice), Jiří Petřkovský - Zlín


černobílá kategorie:
1. a 2. cena neudělena

3. cena Rafal Roguski, Polsko (Gliwice) – 200 Kč


Všem oceněným autorům srdečně blahopřejeme a těšíme se na další příspěvky v nově vyhlášené fotosoutěži k 39. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2009!Ve Zlíně 7. srpna 2009 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Omezení železniční dopravy během divácké Super rychlostní zkoušky ve ZlíněV pátek 21. srpna 2009 dojde ve Zlíně k částečnému omezení dopravy z důvodu konání divácké Super rychlostní zkoušky v rámci letošního ročníku Barum Czech Rally Zlín. Touto diváckou rychlostní zkouškou bude postižena i železniční doprava v krajském městě Zlíně. Přinášíme Vám aktuální informace Českých drah ohledně omezení železniční dopravy.


K omezení dojde v následujících lokalitách:
- bude omezen přístup k nádraží Zlín-střed (přístupová cesta přes areál Svitu od budovy krajského úřadu za budovami 22, 23, 24, 25 a 16/3, cesta bude označena pořadatelem Barum Czech Rally Zlín). Cestujícím je doporučeno využívat raději zastávku Zlín – Prštné.
- osobní vlaky od 19.20 do 23.30 budou nahrazeny autobusy:
směr Vizovice - Otrokovice: cestující jedoucí přes stanici Zlín střed budou přepraveni až do zastávky Zlín - Prštné, kde přesednou na vlak, cestující do stanice Zlín-střed vystoupí na náhradní zastávce na náměstí Práce.
směr Otrokovice - Vizovice: cestující jedoucí přes stanici Zlín-střed budou přepraveni náhradní autobusovou dopravou již ze zastávky Zlín – Prštné, cestující do stanice Zlín-střed mohou do této stanice pokračovat vlakem, cestující ze stanice Zlín-střed směr Vizovice budou přepraveni vlakem do zastávky Zlín-Prštné, kde přesednou na náhradní autobusovou dopravu.
- expres 523 z Prahy zastaví mimořádně pro výstup cestujících na zastávce Zlín-Prštné (cestující mohou vystoupit také v cílové stanici Zlín-střed).
Diváci Super rychlostní zkoušky mohou při odjezdu ze Zlína využít služeb Českých drah. České dráhy a.s., zajistily ve spolupráci s pořadatelem Barum Czech Rally Zlín rozvoz návštěvníků ze Zlína do Vizovic mimořádným vlakem. Ten bude vypraven ze stanice Zlín-střed ve 23.35 hodin a zastaví ve všech stanicích a zastávkách. Cestující ve směru do Otrokovic mohou použít pravidelného osobního vlaku 14258, který odjede ze stanice Zlín-střed mimořádně ve 23.45 hodin.Ve Zlíně 5. srpna 2009 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Související odkazy:
Barumka získala nejvyšší hodnocení ve své historii!
Obhajoba posledního místa se téměř „podařila“ – rozhovor s Danem Vladykou
Video havárie posádky Barvík - Gabrhelík
Fotografie z Czech Barum rally Zlín
Třináctá Barum Rally byla pro M. Kneifela nadmíru úspěšná
FIAT RUFA - osudná trinástka
Poděkování ředitele Barum rally Zlín
T&T: Co všechno dokáže zmařit součástka za euro dvacet
Tisková zpráva Poháru Pirelli 2009 č.20
FIAT RUFA smeruje na Barum Rally
Výsledky 2. RZ Pindula 2009 - prognóza
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 26 až 27
Tiskové zprávy k barum rally číslo 24 a 25
Tiskové zprávy k barum rally číslo 19 až 23
Nepovolené tréninky na automobilové rally
Barum rally - tiskové zprávy 15-17
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 9 až 14
Valoušek pomůže vybrat svého následovníka
Rally ve Zlíně slibuje opět hvězdné jezdecké pole a špičkovou techniku
Barumka odtajnila názvy rychlostních zkoušek
Pořadatelé barumky vydali RALLY GUIDE 1

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Barum rally - tiskové zprávy 15-17" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.739125 vteřiny k natažení.