Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 5 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Rallysprintovému šampionátu vévodí Orsák na mitsubishi
Posláno Pátek, 03 Červenec 2009 @ 14:38:30  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Osmidílný šampionát jednodenních rallysprintů letos odstartoval až začátkem května pod názvem AutoCont Mistrovství České republiky ve sprintrally 2009 (MČR - S). Vysoký počet zúčastněných posádek na úvodních dvou rallysprintech svědčí o pokračujícím trendu, kdy řada soutěžících dává přednost před velkým šampionátem levnější účasti v jednodenních rallysprintech, kde je k vidění i řada vyrovnaných soubojů. Úvodní dva rallysprinty vyhrál Jaroslav Orsák z Valašských Klobouk na voze Mitsubishi Lancer EVO IX.

Seriál byl zahájen v Hrádku nad Nisou, kde se jela THERMICA RALLY LUŽICKÉ HORY. Za krásného jarního počasí se na Trojmezí sjel úctyhodný počet 128 posádek. Před startem bylo těžké tipovat největší favority na celkové vítězství, neboť na prvenství mohla pomýšlet řada posádek. Diváci se nejvíce těšili na českou premiéru vozu Mitsubishi Lancer EVO IX CNG – první český soutěžní vůz poháněný zemním plynem. Za jeho volantem se objevil zkušený Václav Pech. Hned v prvních kilometrech soutěže odstoupil Pavel Valoušek, jehož na prvním měřeném úseku zradily brzdy. Brzy ze hry venku byl i Karel Trněný, neboť fabii WRC stávkoval motor. Na druhé rychlostní zkoušce skončili otec a syn Semerádové, prvního zradily brzdy a druhého převodovka vozu Mitsubishi Lancer EVO IX. O dvě erzety posléze skončily všechny naděje pro loňského vítěze Jana Sýkoru, stop vystavila nefunkční převodovka. Hned od první rychlostní zkoušky se ujal vedení Orsák, který vedl i po polovině soutěže, na dalších místech byli Peták (Peugeot 207 S2000), Štěpánek (Škoda Octavia WRC), Černý (Subaru Impreza STi), Pech (Mitsubishi Lancer EVO IX CNG) a Mifka (Mitsubishi Lancer EVO IX). Ani čtyři vyhrané rychlostní zkoušky nestačily na lepší než třetí místo pro Štěpánka, který na druhého Petáka ztratil pouhých 1,4 sekundy. Orsák vyhrál způsobem start, cíl a na své konto si připsal třetí absolutní vítězství v kariéře. Ve skupině A byl nejrychlejší Lubomír Minařik (Škoda Fabia Kit Car), na dalších místech skončil Jan Dohnal (Renault Clio S1600) a Petr Brynda (Renault Clio R3).

Druhým podnikem byla RALLY VYSOČINA TELČ koncem května. Soutěži vůbec nepřálo počasí a rychlostní zkoušky zkrápěl po většinu dne vytrvalý a silný déšt. Vysočina se do sprintového šampionátu dostala na poslední chvíli jako náhrada za zrušený Vyškov. Ve startovním poli se neobjevil lancer na zemní plyn, nicméně pozitivem byl návrat Romana Odložilíka (Peugeot 207 S2000). Bohužel hned v úvodu skončil v příkopě, zatímco Martin Semerád zbořil vůz po nárazu do domu. Podobně jako na předchozí soutěži se ujal vedení Orsák, následovaný Petákem a Valouškem. Bohužel otrokovický pilot zápasil s nevhodným obutím a při druhém průjezdu úseku s názvem Dyjička si ustlal po výletě z tratě v motokrosovém areálu. Absolutní pořadí na medailových stupních v pořadí Orsák, Peták, Štěpánek bylo naprosto totožné s úvodním rallysprintem. Bramborovou příčku si vybojoval Josef Semerád, pátý dojel Trněný. Ve skupině A předvedl suverénní výkon Petr Brynda (Renault Clio R3), který se stal při Minaříkově neúčasti králem dvoukolek v okolí Telče.

V hodnocení poháru skončily úvodní dvě rally v Hrádku nad Nisou a v Telči v absolutním pořadí na prvních čtyřech místech ve stejném pořadí. Nejlépe si vede Pavel Dohnal (Mitsubishi Lancer EVO IX), druhý je Tomáš Růžička (Subaru Impreza STi), na dalších místech jsou Jiří Hendrich (Mitsubishi Lancer EVO VI) a Pavel Pelech (Honda Civic 1.6 VTi). Další pokračování obou seriálů proběhne při IMPROMAT Rallysprintu Kopná v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty, kde se očekává hodnotný motoristický sport.


AutoCont Mistrovství České republiky ve sprintrally 2009
Absolutní pořadí: 1. Orsák, Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX) 60, 2. Peták, Joska (Peugeot 207 S2000) 48, 3. Štěpánek, Omelka (Škoda Octavia WRC) 38, 4. Mifka, Plachý (Mitsubishi Lancer EVO IX) 16, 5. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX CNG), J. Semerád, Niemetz (Mitsubishi Lancer EVO IX) 15, 7. Kurka, Škubník (Mitsubishi Lancer EVO X, EVO VII) 13, 8. Kožmín, Kožmínová (Mitsubishi Lancer EVO IX) 13, 9. Černý, Kohout (Subaru Impreza STi), Trněný, Kafka (Škoda Fabia WRC) 12 atd.

K4 Pohár České republiky v rally 2009
Absolutní pořadí: 1. P. Dohnal, Blažek (Mitsubishi Lancer EVO IX) 60, 2. Růžička, Jurčík (Subaru Impreza STi) 48, 3. J. Hendrich, D. Hendrich (Mitsubishi Lancer EVO VI) 38, 4. Pelech, Bilka (Honda Civic 1.6 VTi) 30, 5. Plíhal, Stross (Citroën C2 R2 Max) 21 atd.Ve Slušovicích 2. července 2009
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
IMPROMAT Rallysprint Kopná

Související odkazy:
Seznam na Kopné třikrát v první desítce
Tarabus - Norek na Kopné: Premiérové absolutní vítězství!
Na Kopné se nejvíce v Poháru Pirelli dařilo Semerádovi
Druhé miesto z Kopnej pre FIAT RUFA Raly Team
Osmnáct posádek Poháru Pirelli na Kopné
Statistika podle seznamu přihlášených posádek
Kopná nabídne rallysprint opět na pětníku!
Rallysprintovému šampionátu vévodí Orsák na mitsubishi
Loňská Kopná: Kresta byl suverénní od startu až do cíle
Kopná láká fandy na atraktivní divácká místa
FIAT RUFA smeruje na Kopnú
Kopná nabídne hvězdné startovní pole, přihlášeni jsou Kresta a Enge!
Populární Kopná startuje za dva týdny!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Rallysprintovému šampionátu vévodí Orsák na mitsubishi" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 6.782597 vteřiny k natažení.