Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 144 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Zahraniční souteže

TZ: Na Eger prihlásených celkovo 135 posádok
Posláno Neděle, 15 Březen 2009 @ 12:43:37  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Napriek nepriaznivým vplyvom celosvetovej finančnej krízy, s ktorou sme dennodenne konfrontovaní určite všetkých fanúšikov automobilového športu potešil pohľad na už zverejnený zoznam prihlásených na START AUTÓ RALLYE, prvej súťaže zaradenej do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009.

Ťahákom súťaže v maďarskom meste Eger a jeho okolí bude 7 vozidiel špecifikácie WRC, 2 vozidlá Super 2000 a celkový počet 135 prihlásených posádok. V tomto celkovom počte prihlásených figuruje aj 45 prihlásených posádok, ktoré budú bojovať v rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009.

Zoznam prihlásených na prvej rally v sezóne urobí vždy pomyselnú bodku za rečami typu „jedna babka povedala“. Tu už je všetkým jasné, kto, s kým a na akej technike vyštartuje do novej sezóny. Ako je to v prípade Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 ?

S národnou prioritou odštartuje Majster Slovenskej republiky za rok 2008 Jozef Béreš jr. na novej technike v podobe Peugeotu 207 S2000. Národnú prioritu v nadchádzajúcej sezóne bude mať aj Poliak Grzegorz Grzyb, ktorý je na súťaž prihlásený s rovnakým vozidlom ako v minulom roku, čiže Fiat Grande Punto S2000. Tretí s národnou prioritou je Igor Drotár na už osvedčenej Škode Octavia WRC. Listina prihlásených ale priniesla aj niektoré novinky. V rámci slovenských majstrovstiev už na prvej súťaži v Egeri odštartuje český spevák a hudobník Daniel Landa, jazdiaci na Mitsubishi Lancer EVO IX, ale aj Poliak Marcin Beltowski na novej Impreze N14, ktorú sme ešte na slovenských tratiach nemali možnosť sledovať v akcii. Potešujúci je aj fakt že niektorí jazdci sa oproti vlaňajšku posunuli do vyšších tried. V tejto skupine figuruje Rasťo Chvála, ktorý sa z triedy N2 vyšvihol až do triedy N4 s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX, ale aj Tomáš Ondrej, ktorý starého F-kového Lancera vymenil za novšie Mitsubishi Lancer EVO VIII zaradené do triedy A8 a trojicu dopĺňa Tibor Šamo, ktorý postúpil tiež o dve triedy vyššie, keď vymenil Škodu Felicia N1 za Opel astra OPC upravenú pre skupinu N3. Novými, prípadne staro-novými tvárami medzi rallystami sú Richard Pravda na vozidle Ford Escort RS 2000, Věroslav Cvrček na Škode Felicia Kit Car, či Alexander Buffy na Peugeote 106 XSI. Ostatok prihlásených je na nezmenenej technike ako v sezóne minulej. V triede N4 sa okrem už spomínaných predstavia – Lapdavský, Melichárek, Hadik, Hanko a Krózser. Triedu N3 zastupujú Eliáš a Bessenye, v N2 ostáva osamelý István Radó a N1- ku zastupujú Pavlinský s Nagyom a Špavelkom. V triede A8 je Csente a Rumpler. Veľmi silná sa v tejto sezóne javí trieda A7, kde sa predstavia Kapušanský, Hozmann, ifj.Kanyik, dr. Gáspár, Pogan, Fenyvesi, ifj.Vámosi a Rezsó. Skupina vozidiel špecifikácie S1600, ktoré patria do triedy A6 budú mať v Maďarsku početné zastúpenie v podobe Homolu, Rzeznika, Koňucha, Baracskaia a Maďara Prymu. Do tejto triedy sú prihlásení aj Juhász, Kupec a Poliak Dobrowolski. V F12-ke je prihlásený Keszy, Greguška a Rusňák. O triedu nižšie, čiže v F11 je popri Pravdovi prihlásený aj Podhájecký. F9 má dvoch zástupcov Szenderáka a už spomínaného Baffyho. Medzi historikmi sa predstavia Lorinc a Béreš st.

START AUTÓ RALLYE Eger odštartuje dňa 4. apríla 2009 o 7,00 hodine a prvé vozidlo na cieľovej rampe zhliadneme dňa 5.apríla 2009 o 12,50 hodine na námestí Dobó tér v centre mesta Eger.

Kompletný zoznam prihlásených ako aj všetky potrebné informácie ku súťaži sa dozviete na stránke maďarského organizátora www.larocosport.hu a pre účastníkov slovenského šampionátu na stránke slovenského organizátora, ktorým je Auto Klub Košice www.rallye.sk. Obe stránky sú viacjazyčné.

Miroslav Majláth
tlačový tajomník
Majstrovstvá Slovenskej republiky v rally 2009

Související odkazy:
FIAT RUFA víťazom 18. Rajdu Rzeszowski
Grzyb s Mazurom víťazmi KARPACKIE 18 RAJD RZESZOWSKI
TS č. 8: IMPA RALLY BRATISLAVA
Do štartu IMPA RALLY BRATISLAVA už len dva týždne
Predstavujeme KARPACKIE – 18. Rajd Rzeszowski
Bratislava opäť ožije rally
Rally Tatry zrušené, Rally Rzeszowski ako dvojsúťaž
Marbet Racing Team: Nefunkčný intercom zmaril dobrý výsledok
Herzig s Baranyaiom víťazi Salgó Gemer Rallye
FIAT RUFA - Spokojnosť s tretím miestom
Marbet Racing Team: Ideme do toho naplno
FIAT RUFA: Bude to pre nás čosi nové
V zozname prihlásených 136 posádok
Molnár – Hrinko: „... v Prešove sme aspoň testovali ...“
Rally dvoch krajín a troch miest
FIAT RUFA zastavila prevodovka
Egerskú rally vyhral Spitzmuller, v MSR Béreš jr.
FIAT RUFA sa chystá do Egeru
Molnár s Hrinkom až v Prešove
HELL ENERGY DRINK ŠALGÓ – GEMER RALLYE sa predstavuje
Tiskové zprávy k Start Auto Rally Eger
Už len týždeň do štartu v Egeri
Na Eger prihlásených celkovo 135 posádok
Patrím medzi ľudí s diagnózou rally
Vyhrať Tatry bol neopísateľný pocit
Marbet Racing Team - rozhovor s jazdcom Gabrielom Molnárom

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Na Eger prihlásených celkovo 135 posádok" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.58684 vteřiny k natažení.