Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 151 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

Krizovky a havárie Rallysprintu Kopná 2008
Posláno Středa, 23 Červenec 2008 @ 18:17:31  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Tradičně jsme si po skončení Rallysprintu Kopná pro vás připravili souhrn krizových situací a havárií. Dá se říci, že se jich zřejmě sešlo méně než v minulých letech. Všechny se obešly bez vážnějších zranění soutěžních jezdců. Pojďme si tedy tyto dramatické situace připomenout.

RZ Májová:
Náročná vložka se spoustou technických zatáček do kopce a nepříjemným, stejně náročným klesáním na srdce. Tentokráte na většině své délky bez větších nečistot.

Grzyb - Mazur
Prvním kdo chyboval, ale se šťastným koncem, byl polský reprezentant Grzegorz Grzyb. Ve stoupající části k vrcholu RZ Májová, která vede po vrstevnici, udělal chybu a po velké krizovce a hodinách zůstal stát na cestě. Vše se událo v rychlé kopací pravé zatáčce, kde v roce 2006 v opačném směru havarovala Renáta Jiroutová.

Greguška - Švajda
Velmi nepříjemnou havárii zažil Slovák Greguška, který startoval se spolujezdcem Švajdou. V rychlé partii z kopce a na naprosté rovině v brždění před pravou zatáčkou se mu vůz spakoval a vlétl v plné rychlosti do levého příkopu. Asi po 20m se auto po různých kombinacích zastavilo. Jednalo se o jeden z nejrychlejších a nejnebezpečnějších úseků od celé RZ Májová, navíc se zde nacházela spousta nečistot. Posádka s otřesem mozku a naraženými žebry putovala do nemocnice. V neděli pak byli oba dva propuštěni domů.

RZ Podhoran:
Tradiční, dá se říci legendární vložka tohoto sprintu bývá často pohromou celé řady soutěžních jezdců. Také letos se o tom přesvědčilo několik vozů. Rychlostní zkouška je rok od roku stále více zarostlejší, takže spousta zatáček je zvláště pro nováčky hodně náročná.

Jelínek - Kotěna
Velmi rychle se na Kopné prezentoval Honza Jelínek, avšak svému Lanceru přivodil, hned ve druhé vložce stromovou vyrážku. V levé zrádné na blátě mu uklouzl zadek auta a označkoval strom u cesty. V tomto místě poslal do stromu před léty Octavii WRC Jirka Volf. Ten narazil čelně a odstoupil. Honza se však odrazil a byl v cíli klasifikován jako nejlepší sériový vůz s turbem.

Kurka - Škubník
Při vjezdu do tzv. stadiónu v levé zatáčce snad po projetí dírou praskla žlutému Lanceru spojovací tyč řízení. Následovalo nucené odstoupení.

Novák - Vajďák
Při příjezdu na „stadion“ nálitek z asfaltu katapultoval zadek Citroenu do vzduchu a Tonda Novák skončil v levé zatáčce v hodinách. Tuto krizi ještě zvládl.

RZ Kopná:
Spíše delší také tradiční rychlostní zkouška Kopné. Několikrát se zde naprosto mění charakter trati. nachází se zde zrádné pasáže na okresce, úzké místní komunikace, divácké vracáky i srdcařské sjezdy.Pavličík - Ocelík
Na zrádnou levou za horizontem na točně před Podkopnou Lhotou doplatil historik Pavličík se svým Golfem. Toho zastavil po dlouhé brzdné dráze až pod svahem statný modřín, který se obtiskl do kapoty veterána.

Horák - Horák
Mladá posádka s áčkovou Felicií koupenou od Vyškovského závodníka Haráska „sežrala“pravou na písku ve sjezdu z točny na začátku Podkopné Lhoty a narazila do svahu, který feldu přetočil doleva. Skoro to smrdělo boudou, ale kluci nakonec těžkou soutěž dokončili. V tomto úseku mělo problémy vícero posádek.

Paděla - Ryšánek
Velkou ranou, která se naštěstí obešla bez zranění skončil své účinkování na letošní Kopné Jarda Paděla s dieselovou Fábií. Tomu ulétl zadek auta v rychlém sjezdu od městského úřadu v levé zatáčce a po velkém boji na několika desítkách metrů se zapíchl zadkem do ocelového zábradlí. Naštěstí auto zůstalo na levé straně vozovky, poněvadž kdyby šlo doprava, tak na něj čeká hluboký příkop s potokem a nespočet betonových přemostění. Uf, byla těžká rána se šťastným koncem.

Březík - Běhula
Premiéra Mirka Březíka s velkým autem skončila v levém známém vracáku v Trnavě. Zde po velkém smyku narazil zadek jeho Evo IX do zábradlí a s prasklým zavěšením zadního kola se nedalo pokračovat.

Urban - Švec
Mladý ogara jedoucí si po vypadnutí všech soupeřů ze třídy N1 pro vítězství si trochu zkomplikoval cestu, když po škrtnutí levého předního kola o obrubník obrátil modré Polo na střechu. Diváci však pomohli autu zpět na kola a mladík si dojel pro krásný triumf ve své kariéře.

RZ Raková:
Zrádná vložka střídající uzounkou zarostlou cestu, místní paseky a rychlou okresku.

Novák - Vajďák
Tonda Novák v rychlé partii před místním statkem neudržel v pravé rychlé Citroen na trati a do levé dlouhé se už nevešel a vyletěl ven. Zde sejmul jednu trnku a o další se zastavil. Naštěstí šlo jenom o plechy a posádka zůstala v pořádku.

Matys - Vaněček
V pravoúhlém odbočení "U lípy" se převrátil přes střechu Matys s Bryndovou fábkou a po vložce skončil.

Text: Zdeněk Vladyka

Související odkazy:
Daniel Vladyka bronzový na Kopné - rozhovor
Danova jedenáctka po stříbrné Kopné před vrcholnou Barumkou
Domácí Kopná a Pelhřimov v podání Sparrow Racing Teamu
Krizovky a havárie Rallysprintu Kopná 2008
Kopná 2008 – video Zdeňka Vladyky
Fotografie z Rallysprint Kopná
Smolná Kopná Daniela Vladyky
T&T: 14 dní po prvním bronzu první stříbro!
Úspech na Kopnej
Kopná nabídne kvalitní startovní pole a řadu vozů Super 2000!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Krizovky a havárie Rallysprintu Kopná 2008" | Přihlásit/vytvořit účet | 3 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Krizovky a havárie Rallysprintu Kopná 2008 (Body: 1)
podle Paja kdy Středa, 23 Červenec 2008 @ 18:48:41
(Informace o uživateli)

Nevim jestli stihneme dat k clanku fotky. Jestli ne, tak prosim pockejte az dojedeme z dovolene


[ Odpovědět ]

Re: Krizovky a havárie Rallysprintu Kopná 2008 (Body: 1)
podle AlesGute kdy Středa, 23 Červenec 2008 @ 21:50:42
(Informace o uživateli)

No commnent. Už bys měl konečně vydat nějakou encyklopedii událostí na českých RZ. Nejvíce mě zaujala informace o havárii Renaty Jiroutové v roce 2006 v opačném směru.


[ Odpovědět ]

Re: Krizovky a havárie Rallysprintu Kopná 2008 (Body: 1)
podle Petra kdy Čtvrtek, 07 Srpen 2008 @ 13:00:45
(Informace o uživateli)

bří Vladykové jsou sami o sobě chodící encyklopedie, oni nemusí nic vydávat - stačí se zeptat. Daník je hlavně přes časy v i po Rztách a Zdeník je přes ty důležité událostě :-)))


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.190301 vteřiny k natažení.