Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 156 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Eddy Schlager: „Pochvalu zaslouží soupeři“
Posláno Pátek, 15 Září 2006 @ 10:50:24  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Eddy Schlager se spolujezdcem Richardem Wächterem neprotrhli šňůru neúspěchů ani při své domácí vyškovské Böttcher rally. Po dvě třetiny rally to sice vypadalo na umístění na hranici první desítky absolutní klasifikace, v závěrečné fázi soutěže se však na „áčkovém“ lanceru se startovním číslem 7 objevily tradiční technické problémy a sympatická dvojice se s Böttcher rally předčasně rozloučila.

Eddy byl před startem nadšen konkurencí, která se do Vyškova sjela. Sám však po dlouhé soutěžní pauze na přední příčky aspirovat nemohl. Po první sekci soutěže mu patřila dvanáctá příčka v absolutním pořadí. Vůz fungoval dobře, jediným problémem byly potíže s odléváním benzínu v ostrých zatáčkách, které Eddyho mírně rozhodily z koncentrace. Ve druhé sekci se propracoval na jedenácté místo, závěrečná část rally mu však přinesla veliké zklamání. Když už to vypadalo na umístění v první desítce, vypadla na bílém lanceru hadice od turba a vůz tak ztratil výkon. Navíc se tak stalo na Račické zkoušce, která z velké části vedla do kopce a Eddy na ní ztratil přes minutu. Na přejezdu k závěrečné vložce závadu provizorně opravil, zhruba po kilometru ostré jízdy se ale problém vyskytl opět. V diváckém místě u Topolan proto posádka Schlager – Wächter svůj bílý lancer odstavila a soutěž pro ně bohužel skončila.

Nad svým účinkováním ve Vyškově Eddy neskrývá obrovské zklamání. Zato když mluví o svých soupeřích, nešetří chválou: „Jako vždy fantasticky zajel Josef Semerád. Jeho jízda je mimořádně vytrvalá a přesto velmi rychlá. Pepa si mistrovský titul opravdu zaslouží! Výborný byl tentokrát i Jiří Volf. Předvedl bezvadný výkon, zajel 2. místo pouze s 18-ti sekundovým odstupem za Semerádem, před čímž smekám. Zapomenout nemůžu ani na senzační výkon Josefa Petáka. Se zlomenou nohou zajet celkově páté místo, to je prostě perfektní. Josef je na sebe velmi tvrdý a je velký bojovník. Super představení odvedl zase jednou i Luboš Minařík. Desáté místo celkově je prostě nádhera, jeho výkon vytrvalý a styl jízdy čistý jako vždy. Je jako „silná banka“, pokud ho nenechá ve štychu technika. Talent, kterému vlastně chybí jen to auto, které by si právem zasloužil“, pochválil své soupeře a zároveň i přátele Eddy.

Eddy ještě na závěr dodal: „Mít možnost zúčastnit se takové skvělé rally je pro mě velkým potěšením. Nakonec, jezdím jen pro svoje potěšení, zlaté časy mojí kariéry jsou již ty tam. To, co se mi stalo na 7. RZ a následně zase na startu 8. RZ – že vypadla hadice od turba, to byla opravdu škoda, ale i kdyby se tak nestalo, na tvrdé realitě by to stejně nic nezměnilo“, prohlásil sebekriticky.

Ve Vyškově však závodilo i druhé týmové vozidlo, se kterým startoval „soutěžácký“ debutant Thomas Eder, jenž nastoupil s čerstvě získanou licencí. Mladý rakouský pilot začal z 21. pozice ve skupině produkčních vozů, už na 2. RZ však zaplatil nováčkovskou daň a jeho žlutý lancer museli z příkopy tahat diváci. Poté se přidal i defekt a také dvaceti sekundová penalizace, které znamenaly pád až do sedmé desítky absolutních výsledků. Šedesáté čtvrté místo celkově sice není příliš lichotivým vysvědčením, Thomasovi ale nešlo o nic jiného, než o sbírání cenných zkušeností, a není pochyb o tom, že v budoucnu zrychlí. Jako majitele české licence bychom Thomase i jeho spolujezdce Maria Traxla měli vidět ještě na dalších českých podnicích.

Jiří Dokulil, ftr-media

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Stále blíž k cíli…
Když se smůla lepí na paty…
Eddy Schlager s novým spolujezdcem
Eddy Schlager: „Pochvalu zaslouží soupeři“
Smolná série pokračuje
Eddyho Schlagera smůla neopustila
Eddyho Schlagera zastavila na Valašce banální závada
Eddy Schlager černým koněm Valašky


Související odkazy:
Pegas Rally Team v novém složení úspěšný na Vyškovském sprintu
Eddy Schlager: „Pochvalu zaslouží soupeři“
Konec smolné série
Rozhovor s D. Vladykou po Vyškově
Tomaštík ve Vyškově předvedl veletoč
Jelínek přišel o třetí místo na poslední RZ
Fotografie z XIV. Bötcher Rally Vyškov
Nejistý osud Böttcher rally?

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Eddy Schlager: „Pochvalu zaslouží soupeři“" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.676377 vteřiny k natažení.