Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Tiskové zprávy k Barum rally
Posláno Čtvrtek, 27 Červenec 2006 @ 14:12:47  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Regulace diváků na rychlostních zkouškách!Podobně jako v minulých letech přistupují pořadatelé Barum rally Zlín opět k výběru vstupného na rychlostních zkouškách. Výběr vstupu bude organizován na shakedownu, všech rychlostních zkouškách a v servisním areálu, který bude umístěn po celou dobu rally v Otrokovicích u Barum Continental, spol. s r.o. Jako každý rok pořadatelé Barum Rally Zlín pro Vás připravují víkend plný motoristických zážitků. A nejen to, ve spolupráci s
agenturou Part pro Vás připravili velmi zajímavý kulturní program, který bude plynule navazovat na ukončené rychlostní zkoušky.

VSTUPNÉ:
Připraveny jsou opět dva druhy vstupenek. Cena lístku tzv. JEDNORÁZOVÝ VSTUP bude 40 Kč na jednotlivé rychlostní zkoušky nebo do servisní zóny v Otrokovicích u společnosti Barum Continental, spol. s.r.o. Tyto lístky budou k dostání na přístupových místech k RZ a jsou určeny pro návštěvníky, kteří navštíví ne více jak dvě rychlostní zkoušky za celou "barumku" a nemají zájem o účast na kulturním programu pořádaných po RZ.
V opačném případě, resp. v případě zájmu o více jak dvě
RZ a následném zájmu o noční program, pořadatelé nabízí visačky -
VOLNÝ VSTUP, které budou k dispozici za cenu 170 Kč (využijte
možnost on-line prodeje za zvýhodněnou cenu!), který bude platný
po celou dobu soutěže, tzn. pro všechny akce po dobu čtyř dní), resp. umožní účast na těchto diváckých místech a kulturních akcích:

Čtvrtek 24. srpna 2006
16:00 - 20:00 hod: shakedown (Provodov)
18:30 hod: zahájení kulturního programu
18:40 hod: koncert zlínské kapely REFLEXY
19:35 hod: koncert skupiny LEGENDY
20:25 hod: koncert DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Pátek 25. srpna 2006
21:00 hod RZ 1 (Městská RZ Zlín) - visačka volný vstup opravňuje
majitele využít možnosti diváckého místa v prostorách parkoviště u 21. budovy ve Zlíně.

23:00 hod: zahájení kulturního programu
23:15 hod: diskotéka Martina Hrdinky a následný revival skupin:
ABBA
Beatles
Elvis Presley

Zakončení slavnostním ohňostrojem.

Sobota 26. srpna 2006
RZ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, servisní zóna Otrokovice

Neděle 27. srpna 2006
RZ 10, 11, 12, 13, 14, 15, servisní zóna Otrokovice

Pozor! Vstup zdarma je pro děti do 10 let na každou rychlostní zkoušku, pro tělesně postižené občany, na technickou přejímku v pátek 25. srpna v prostorách na náměstí Míru před radnicí a dále na dětskou show konanou v sobotu 26. srpna 2006 před Velkým kinem ve Zlíně.
14:00 hod: zahájení dětské show
- koncertní show Maxim Turbulenc a jejich hostů - skupin Infinity, Barbekju, akrobatický rokenrol a další, trenažér F1, nafukovací hrady, skluzavky a mnoho dalších. V rámci sobotního dne bude možné shlédnout i veterány aut v rámci Zlínské Classis Tour 2006.

Volné vstupy budou v prodeji na čerpacích stanicích a vybraných místech v okolí trati od 14. srpna. Podrobný seznam prodejních míst bude uveřejněn na oficiální internetové adrese: www.barum.rally.cz, www.czech.rally.com.


Ital Basso na fiatu se propracoval do čela evropského šampionátu!Dosavadnímu průběhu letošního mistrovství Evropy jezdců v rally dominuje loňský vicemistr Giandomenico Basso z Itálie na voze Fiat Punto Abarth S2000. Turínský tovární tým je na asfaltu nepřekonatelnou zbraní pro soupeře, nicméně na nezpevněném povrchu ještě pokulhává. Přesto čtyřiatřicetiletý Ital je nejžhavějším kandidátem na zisk šampióna starého kontinentu.

Třetí soutěží mistrovství Evropy v rally jezdců byl PLATINIUM RAJD POLSKI, který se jel na šotolinových tratích v okolí Mazurských jezer opět jako kandidátský podnik mistrovství světa. Do města Mikolajki se sjelo 69 posádek. S napětím se očekávalo vystoupení Bassa na nezpevněném povrchu, neboť v předchozích startech turínská zbraň na šotolině neuspěla. Hned v úvodu vypadl ze hry obhájce loňského prvenství Krzystof Holowczyc, jehož impreza shořela jako list papíru již na úvodní rychlostní zkoušce. Příčinou požáru byla porucha turbodmychadla a olej na rozpáleném výfuku. První etapu vyhrál Polák Michal Solowow (Mitsubishi Lancer EVO IX), druhý byl se ztrátou pouhých sedmi sekund Leszek Kuzaj (Subaru Impreza STi), třetí se držel švédský talent Oscar Svedlund na další impreze. Basso měl se čtyřkolkou na nezpevněném povrchu minimální zkušenosti a s puntem S2000 startoval na šotolině vůbec poprvé. Ve druhé etapě se očekával atak Kuzaje, ale vše rozhodla druhá rychlostní zkouška. Podnikatel z Kielců prorazil obě pravé pneumatiky, ztratil půldruhé minuty a klesl až na třetí příčku. Navíc Svedlunda zbrzdily potíže s diferenciálem a Kuzaj si dojel nikým neohrožován pro cenný primát na domácích tratích. Basso se ubránil ataku Poláka Dytka, když jeho soupeře postihl defekt. Velmi dobrý výkon předvedl účastník juniorského mistrovství světa JWRC Kris Meeke z Velké Británie, který testoval zbrusu nový vůz Citroen C2 R2 od polského dovozce. Meeke vyhrál s přehledem mezi vozy s jedinou poháněnou nápravou a obsadil desátou příčku absolutního pořadí.

V dalším podniku BELGIUM YPRES WESTHOEK RALLY se poprvé setkali jezdci evropského šampionátu a nově vzniklé IRC. V Belgii se sešla kvalitní konkurence a v popředí zájmu byl tým Fiat, který nasadil dva vozy Punto S2000. Za volanty se představil Basso a jeho krajan Umberto Scandola. Loňské vítězství obhajoval Belgičan Kris Princen, na čelní příčky pomýšleli jeho krajané Larry Cols, Bernd Casier. Známý Freddy Loix se vyzbrojil Citroenem C2 S1600, z pravidelných Evropanů nechyběl Polák Solowow, Ital Cavigioli nebo dva španělské peugeoty, které pilotovali Garcia Ojeda a Francouz Bouffier. Do Ieperu dorazila početná sestava českých jezdců, prim hrál Martin Prokop na voze Citroen C2 S1600, dále v Belgii závodili Roman Odložilík (Renault Clio S1600), Antonín Tlusťák (Citroen Saxo Kit Car) a Milan Chvojka (Mitsubishi Lancer EVO VIII MR). Úvodní etapu ovládli podle očekání jezdci fiatu, když do čela se prodral Basso před Scandolou. Boj o třetí
pozici lépe vyzněl pro Princena, který získal menší náskok před Colsem. Z českých jezdců nejlépe začal Odložilík, nicméně hned v úvodu pro přehřívající motor odstoupil. Po prvním dni byl nejrychlejším Čechem Prokop na čtrnácté příčce. Na začátku druhé etapy havaroval druhý Scandola na fiatu, když po výletu z tratě skončil v nedalekém rybníku. Basso pokračoval ve spanilé jízdě a v cíli měl na své největší pronásledovatele téměř minutový náskok. Druhý skončil Princen, který uhájil pětisekundový náskok před Colsem. Do bodované evropské osmičky se ještě dostali Loix, Casier, Estonec Aava, Španěl Garcia Ojeda a Colsoul. Z českých pilotů si nejlépe vedl Prokop a v cíli mu patřila jedenáctá příčka s těsným náskokem před Solowowem, Chvojka skončil sedmnáctý, Tlusťák poté o příčku níže.

Dalším závodem mistrovství Evropy bude o druhém červencovém víkendu Rally Bulgaria (7. – 9. července) s centrem v Borovci.

Výsledky Mistrovství Evropy 2006:
63. Platinium Rajd Polski (Polsko, Mikolajki, 9. – 11. června 2006)
1. Kuzaj – Szczepaniak (PL, Subaru Impreza STi N12) 2:15:23,6 hod
2. Svedlund – Nilsson (S, Subaru Impreza STi N12) + 51,5 s
3. Solowow – Baran (PL, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:25,6 min
4. Basso – Dotta (I, Fiat Punto Abarth S2000) + 2:49,1 min
5. Dytko T. – Dytko P. (PL, Mitsubishi Lancer EVO VIII) + 4:04,8 min
6. Czopik – Wronski (PL, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 4:13,6 min
7. Kuchar – Gerber (PL, Subaru Impreza STi N12) + 4:25,9 min
8. Lubiak – Wislawski (PL, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 4:40,4 min

42. Belgium Ypres Westhoek Rally (Belgie, Ieper, 23. – 25. června 2006)
1.Basso – Dotta (I, Fiat Punto Abarth S2000)
2.Princen – Chevaillier (B, Renault Clio S1600) + 50,6 s
3.Cols – Godde (B, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 55,5 s
4.Loix – Buysmans (B, Citroen C2 S1600) + 1:54,5 min
5.Casier – Miclotte (B, Renault Clio S1600) + 2:20,4 min
6.Aava – Sik (EE, Suzuki Swift S1600) + 5:12,0 min
7.Garcia Ojeda – Barrabes (E, Peugeot 206 S1600) + 5:22,0 min
8.Colsoul B. – Colsoul T. (B, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 5:42,2 min


Průběžné pořadí ME v rally jezdců po 4 závodech:
1. Basso 25, 2. Andreucci, Kuzaj 10, 4. Cantamessa, Isik, Svedlund, Princen 8, 8. Sottile, Kazaz, Solowow, Cols 6, 12. Dalavilla, Dinc, Loix 5, 15. Ratiglia, Cukurova, Dytko T., Casier 4, 19.Perego, Iliev, Czopik, Aava 3, 23. Colombini, Unal, Kuchar, Ojeda 2, 27. Ricci,Avci, Lubiak, Colsoul B. 1 bod.

Vyhlášena fotosoutěž 2006 k přípravě a průběhu Barum rally Zlín


Auto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou ZLIN PRESS production vyhlašují při příležitosti letošního ročníku populární zlínské automobilové rally opět oblíbenou fotosoutěž.

Podmínky soutěže: Fotosoutěž je vypsána ve společné kategorii pro profesionální fotoreportéry i fotoamatéry. Každý z autorů se může soutěže zúčastnit ve všech třech vypsaných kategoriích – barevná fotografie, černobílá fotografie a digitální fotografie. Přijímány budou jen snímky ve formátu 13 x 18 cm (menší nebo větší formát nebude do soutěže přijat), každý autor může zaslat maximálně pět fotografií v každé kategorii.

Pravidla pro kategorii - digitální fotografie: Každý autor může poslat pouze 5 digitálních fotografií, maximalní rozlišení jedné fotografie: 1600 * 1200, maximalní velikost jedné fotografie: 500 kB, povolený formát digitální fotografie: JPEG. Přesné instrukce (+ formulář na přihlášení do soutěže a odeslání fotek) najdete na internetové adrese www.barum.rally.cz/fotosoutez.

Ceny: V každé samostatně hodnocené kategorii budou uděleny tři ceny v podobě finanční hotovosti (500 – 300 – 200 Kč), dále věcné a propagační ceny s motoristickou tematikou. Podle úrovně soutěžních příspěvků mohou být uděleny dvě stejné ceny, případně některá cena nemusí být udělena. Uzávěrka soutěže: 29. září 2006.

Soutěžní práce zasílejte do uvedeného data na adresu: Agentura ZLIN PRESS production, Šrámkova 349, 763 02 Zlín 4 a na obálku uveďte heslo „Fotosoutěž Barum rally Zlín.“ Příspěvky zaslané do soutěže budou hodnoceny odbornou porotou. Výsledky soutěže a oceněné práce budou zveřejněny v oficiálním programu 37. ročníku Barum rally Zlín 2007 a na internetových serverech. Zaslané fotografie se stávají majetkem vyhlašovatele soutěže, který si vyhrazuje právo je volně použít v rámci vyhodnocení Barum rally Zlín 2006 a při přípravě příštího ročníku.

Fiat Punto Abarth S2000 na asfaltu opět nepřekonatelný!


Tovární jezdec turínské automobilky Fiat Giandomenico Basso je nejžhavějším kandidátem na zisk letošního titulu mistra Evropy. Sympatický Ital vyhrál v Bulharsku již třetí rally evropského šampionátu a zřejmě nikdo ho nezastaví v cestě za premiérovým titulem.Vůz Fiat Punto Abarth Super 2000 nemá na asfaltovém povrchu prakticky žádné soupeře a čtyřkolka v rukou Bassa podává bezchybný výkon.

Potvrdil to i pátý podnik mistrovství Evropy RALLY BULGARIA s centrem v středisku zimních sportů v Borovci. Vedle kompletní bulharské špičky se na jihovýchod Evropy vypravili Poláci Solowow, Czopik (oba Mitsubushi Lancer EVO IX), Ital Cavigioli (Renault Clio S1600), Turek Isik (Fiat Punto S1600) a čeští zástupci Roman Odložilík (Renault Clio S1600), Antonín Tlusťák (Citroen Saxo Kit Car). Od úvodních kilometrů si vedl v bulharských horách nejlépe úřadující evropský vicemistr Basso, i když ho v závěru první etapy zbrzdila porouchaná spojka. V nedělní etapě Basso kraloval a nenechal nikoho na pochybách v cestě za letošním třetím vítězstvím. Druhé místo s přehledem získal Bulhar Dimitar Iliev (Mitsubushi Lancer EVO IX), který za Italem zaostal o půldruhé minuty. O třetí příčku se tvrdě bojovalo, nakonec se z pomyslného bronzu radoval Krum Donchev, neboť jeho krajana Kozlekova postihla v samotném závěru porucha motoru. Velký úspěch v podobě páté příčky měl na dosah Odložilík, nicméně na závěrečném testu byl příliš rychlý a havaroval. Díky tomu se z premiérového evropského bodu mohl radovat Tlusťák, který na cílovou rampu dojel jako osmý absolutně.

37. Rally Bulgaria (Bulharsko, Borovec, 7. – 9. července 2006)
1. Basso – Dotta (I, Fiat Punto Abarth S2000)
2. Iliev – Janakiev (BG, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:28,5 min
3. Donchev – Valchev (BG, Subaru Impreza STi N12) + 1:53,6 min
4. Solowow – Baran (PL, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 4:30,6 min
5. Tanev – Sivov (BG. Subaru Impreza STi N12) + 4:33,5 min
6. Kozlekov – Tevekelov (BG, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 7:02,5 min
7. Geradžijev – Williamson (BG/GB, Mitsubishi Lancer EVO VII) + 7:50,9
8. Tlusťák – Dědic (CZ, Citroen Saxo Kit Car) + 8:31,1 min

Průběžné pořadí ME v rally jezdců po 5 závodech:
1.Basso 35, 2. Iliev, Solowow 11, 4. Andreucci, Kuzaj 10, 6. Cantamessa, Isik, Svedlund, Princen 8, 10. Sottile, Kazaz, Cols, Donchev 6, 14. Dalavilla, Dinc, Loix 5, 17. Ratiglia, Cukurova, Dytko T., Casier, Tanev 4, 22.Perego, Czopik, Aava, Kozlekov 3, 26. Colombini, Unal, Kuchar, Ojeda, Geradžijev 2, 31. Ricci, Avci, Lubiak, Colsoul B., Tlusťák 1 bod.


Ve Zlíně 1. července 2006
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum rally Zlín

Související odkazy:
Barumka potvrdila významné postavení v evropském šampionátu!
Havárky a krizovky Barum rally 2006 16.9.
Domácí Barumka se příliš nepovedla
Keinova Barum rally 2006, aneb šílencovy zápisky
Favorité Barum rally, jak obstáli?
Po vydařené sobotě přišlo nedělní zklamání
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Barumce s mistrem
Video havárie Bryana Bouffiera
Video havárie Vladimíra Barvíka
Fotografie z XXXVI. ročníku Barum rally
Cizinci se těší na souboje
České a slovenské posádky mají před tratí respekt
Minaříka čeká horká domácí půda
Foto Barum rally – shakedown
Výzva – tipněte si pořadí Barumky za DVD (TIPOVÁNÍ UKONČENO)
Pozvánka na tradiční promítání před Barum rally
Představení favoritů Barum rally 2006
Předstartovní příprava Pegas rally temu před Barum rally
Impreza pro Tomaštíka je na barumku připravena
Pohled do startovní listiny nabízí dva velké taháky
Přihlášené posádky na Barum rally + www odkazy posádek
Spuštěny neoficiální stránky Barum rally Zlín
Na stránkách Barum rally Zlín spuštěn internetový obchod!
Tiskové zprávy k Barum rally
V ulicích Baťova areálu se pojedou tři kola!
Informace k Barum rally číslo tři a čtyři
První a druhá tisková zpráva k Barum rally 2006

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové zprávy k Barum rally" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.140919 vteřiny k natažení.