Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 29 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Minařík přijede do Horažďovic v roli lídra "áček"
Posláno Úterý, 13 Červen 2006 @ 20:40:48  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Teprve počtvrté v letošní sezóně se na start mistrovské soutěže o nadcházejícím víkendu postaví bílá Škoda Felicia Kit Car posádky Lubomír Minařík – Viktor Semela. Stane se tak na dalším podniku MČR ve sprintrally, které má svoji další plánovanou zastávku při Rally Agropa s centrem v Horažďovicích.
Valašská posádka se v tradičním složení objeví po kratší přestávce, kterou zapříčinila dovolená stálého spolujezdce Viktora Semely. Pro tišnovskou soutěž proto musel tým hledat náhradní řešení a po boku Luboše se objevil Karel Coufalík. Narychlo utvořená posádka se s Eurostroj rally vypořádala bez problémů a její znamenitý výkon byl odměněn ziskem pohárů za druhé místo ve skupině A a za první příčku ve třídě A6. Pro "soutěžáky" z Podkopné Lhoty navíc tišnovské stříbro znamenalo opětovný návrat na čelo tabulky šampionátu.
Od tišnovské rally ale přeci jenom uběhlo již poměrně dost času a přišel čas na přípravu k nadcházející soutěži. Závodní Felicia se po Tišnově ukázala být v naprostém pořádku, preventivní prohlídkou však pro jistotu prošly jak převodovka, tak spojka. Rally Agropa, dříve se konající s centrem v Pačejově, je známá velmi rychlými rychlostními zkouškami, jež bývají ne zřídka protkány zpomalovacími retardéry. Tyto tratě sice obvykle příliš nesedí šestnáctistovkovým kitům, Luboš Minařík přesto loni bojoval o stupně vítězů ve skupině a jen odstoupení kvůli technické závadě mu zabránilo v zisku třetího místa. Po úspěšném začátku letošní sezóny je před svým dalším startem naladěn pozitivně: "Mezi Tišnovem a Pačejovem byla měsíční pauza, která je dobrá pro přípravu auta, ale na druhou stranu, člověk v autě měsíc nesedí a malinko z toho vypadne, takže první "erzety" bývají pomalejší. Četl jsem, že pořadatelé upravili a pozměnili tratě k lepšímu, tak uvidíme, co nás čeká. Samozřejmě budeme chtít v Pačejově podat co nejlepší výkon a udělat maximum pro to, abychom se udrželi na čele tabulky", shrnul své pocity před startem "Luba".
Největšími soupeři posádky Minařík – Semela v rámci boje o nejvyšší mety skupiny A budou dvě plnokrevné "super šestnáctky" Josefa Petáka a Romana Odložilíka, kteří oba vyrukují s Renaultem Clio, hodně rychlé časy se dají očekávat i od Josefa Sedláčka na dvoulitrovém Nissanu Almera třídy A7. Na posádky při Rally Agropa čeká dohromady 8 rychlostních zkoušek o celkové délce 66 km. Servisní zónu navštíví účastníci hned po úvodních dvou testech, poté se rozjedou k absolvování dalších čtyř vložek, aby se k mechanikům krátce po poledni opět vrátili. Odpoledne je pro posádky připravena závěrečná porce dvou rychlostních zkoušek, které s definitivní platností rozhodnou o výsledcích. V cíli je první posádka očekávána v 15 hodin.

Text: Jiří Dokulil (ftr-media)
Foto: Jan Olejníček

Související odkazy:
S opraveným vozem pro zlato
Fotografie z Rally Agropa Pačejov
Minařík přijede do Horažďovic v roli lídra "áček"
Rally Agropa mění svou tvář

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Minařík přijede do Horažďovic v roli lídra "áček"" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 0.840733 vteřiny k natažení.