Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 152 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

Rozhovor s Milanem Kneifelem po Rally Hustopeče
Posláno Čtvrtek, 20 Duben 2006 @ 22:37:41  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Příjemné jarní počasí, pohodová velikonoční atmosféra, skvělá organizace a náročné rychlostní zkoušky dělaly hlavní atmosféru druhému podniku šampionátu našich sprintů. Pod názvem Agrotec Würth Rally se mezi vinicemi odehrála soutěž, která nedávala tušit, že je v šampionátu nováčkem. Na jejím startu nechyběl také Milan Kneifel, tradičně s vozem Škoda Felicia Kit Car 1,6.

Po jeho boku se tentokráte objevil jaroslavický navigátor Peťa Kozel, který na místě spolujezdce nahradil zaneprázdněného Jardu Blažka. "Naposledy jsem s Peťou startoval před více než rokem na Šumavě. Bohužel už před startem Hustopečí nám nepřálo štěstí, neboť Peťa měl velké problémy s hlasivkami. Těžko se mu mluvilo a zejména v rychlých lesních pasážích mu bylo těžké porozumět," vysvětloval Milan zdravotní problémy spolujezdce. Také s technikou to nebylo úplně jednoduché. Po Valašské rally, kde s tímto vozem odstoupil pro poruchu motoru Mira Tarabus, se s přípravou Kit Caru finišovalo do posledních chvil. "Ještě při tréninku jsme nevěděli, jestli budeme vůbec startovat. Motor se dostal z brzdy až ve čtvrtek večer. Ze čtvrtka na pátek, do brzkých ranních hodin, ho pak mechanici dávali do vozu. Auto bylo tím pádem nevyzkoušené. Před startem se ještě objevil problém s brzdami, který kluci dokázali vyřešit, takže vše dobře dopadlo," popsal jezdec krušné chvilky před samotným startem. Všechny předstartovní potíže i náročnou 75,56 km dlouhou trať se však podařilo zlínské dvojici úspěšně zdolat, takže posádka mohla v cíli na náměstí v Hustopečích vcelku spokojeně bilancovat a slavit prvenství ve třídě A6.

Jak se ti líbily tratě při tvé premiéře mezi vinicemi v okolí Hustopečí?
Již při tréninku se mi trať sprintu velice líbila. Všechny tři RZ byly velice náročné. Přestože první RZ měla rychlejší charakter, díky pátečnímu dešti se vytahala spousta nečistot a trať hodně klouzala. Přesvědčila se o tom i spousta mých soupeřů. Lesní úseky RZ si dokonce ničím nezadaly s tratěmi na Barumce. Byl jsem velmi spokojen také s modelem sprintu, kdy se opakovaly jen tři delší RZ, což mi vyhovuje více než model 3x3 krátké vložky. Výtku bych měl jen k retardérům ze slámy. Mohly být postaveny lépe. Často jsme o ně zakopávali.

A jak probíhal samotný závod?
Před startem jsme se s Peťou domluvili, že pojedeme na pohodu, bez většího divočení a nějakých výletů mimo trať. V sobotu ráno byla nejtěžší volba pneumatik. Nám se podařila. Ve předu jsme měli obuty řezané TE a dozadu se daly méně řezané TA. Již při první vložce se potvrdilo, že zápis ze seznamovacích jízd je třeba brát s velkou rezervou. Strašně to klouzalo, takže jednotlivé zatáčky se jely i o dva kvalty níž. V první stopce jsme si porovnali čas s Kouřilem, kterého jsme si celou soutěž hlídali. Těsně jsme ho předběhli, takže panovala spokojenost. Navíc jsme si ani nevšimli, že nás opustil náš největší soupeř Luba Minařík. Na dalších RZ jsme přidali k náskoku na Dušana další sekundy a se slušným náskokem po polovině soutěže odjeli do servisu. Vůbec nic jsme ale netušili o výborných časech dobře jedoucích A5. Ve výsledcích, které jsme dostávali, nebyly díky vysokým startovním číslům ještě uvedeny. Do další sekce jsme se rozhodli nastoupit se změnou pneumatik. Trať na slunci postupně osychala, ale stále byla všude spousta bordelu. Nakonec jsme dozadu zvolili stejné pneu a dopředu nasadili jemně říznuté nuly. Tato kombinace se osvědčila. Sice jsme na 4. RZ od Kouřila dostali, ale to jsme na osychající trati očekávali. Ubral z našeho náskoku několik sekund, ale na další RZ se nám podařilo náskok opět zvýšit. Do poslední vložky jsme měli k dobru kolem půl minuty. Díky dostatečnému náskoku jsme nechtěli divočit, i když asi 1 km po startu nám před odstaveným Petákem utekl zadek vozu, takže jsme ještě ubrali. Bohužel nás jedna z A5 přeskočila. Když jsem se to v cíli dozvěděl, tak mě to hodně mrzelo. Po skončení soutěže byla u našeho kitu provedena tzv. rozborka (závěrečná technická kontrola). Kontrolovaly se brzdy, katalyzátor a zátěže. Vše jsme měli v pořádku.

Takže v cíli po závodě panovala spokojenost?
Ano, byl to moc hezký závod. Chtěl bych poděkovat pořadatelům za perfektní organizaci, krásné vložky i vyhlášení. Především však nesmím zapomenout poděkovat svým mechanikům, kteří odvedli před soutěží hodně dobrou práci pod stresem a v časové tísni. Nyní už pevně věřím, že se navrátí bývalá forma, jak naše, tak vozu, se kterým jsme si loni užili spoustu nepříjemností. Se zlepšujícími se výsledky také doufáme, že k nám budou naši bývalí partneři znovu štědří, a že se objevíme i na dalších závodech, nejen na sprintech. Příští rally, které se zúčastníme bude Sprint v Tišnově.


Více informací na oficiálních stránkách posádky: http://www.spurtzlin.com
Ptal se Pavel Zvonek – rally2.com
Foto: Petr Kunčík, Jaroslav Kunčík

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Pro jubilejní sezonu chystá Milan Kneifel překvapení
Milan Kneifel hodnotí sezonu 2010
Třináctá Barum Rally byla pro M. Kneifela nadmíru úspěšná
Derniera s Kitovou Felicií
Milan Kneifel dojel na Kopné osmý
Odložená premiéra s kitovou fábií proběhne ještě letos
Premiéra s Fabií Kit Car odložena
Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR


Související odkazy:
Minařík: „Smůlu z minulého ročníku jsme neprolomili“
Hustopeče pohledem Zdeňka Vladyky + nástrahy rally
Dobrý výsledek zastavil přehřívající se motor
Smolné Hustopeče Luboše Minaříka
Hustopečská AGROTEC WÜRTH rally 2006 se vydařila
Rozhovor s Milanem Kneifelem po Rally Hustopeče
Hustopeče - Martyrium zakončené dobrým výsledkem
Fotografie z Rally Hustopeče 19.4.
Hustopeče nakonec i s Karlem Trojanem a Petrem Řihákem
Luboše Minaříka čeká sprint v Hustopečích
Přihlášené posádky na Agrotec Rally Hustopeče + www odkazy posádek
AGROTEC WÜRTH rally Hustopeče pohledem statistiky
Agrotec Würth rally Hustopeče – téměř stovka posádek
Letošní Hustopeče opět o parádní slevu 25 procent na nový vůz
AGROTEC WÜRTH rally Hustopeče – pro sprintery i historiky
AGROTEC WÜRTH rally Hustopeče - nováček v šampionátu sprintrallye

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Rozhovor s Milanem Kneifelem po Rally Hustopeče" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.159447 vteřiny k natažení.