Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Ostatní rally

TZ: Eddyho Schlagera zastavila na Valašce banální závada
Posláno Čtvrtek, 06 Duben 2006 @ 15:47:30  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


S velkým očekáváním vyjížděli vstříc svému prvnímu letošnímu startu Eddy Schlager a Richard Wächter se svým vozem Mitsubishi Lancer EVO VI. Posádka, startující pod hlavičkou Hanáckého rally klubu Vyškov, pokukovala před startem jubilejní XXV. Valašské rally po svých premiérových bodech do Rally super série a netajila se tím, že nechce svému startovnímu číslu 1 udělat ostudu. Eddy Schlager si byl vědom, že do role největšího favorita je na Valašce pasován Leoš Flídr, kterého sám považuje za velmi dobrého jezdce, na kluzké trati mu ale nemínil odevzdat svůj skalp lacino.

Tým Eddyho Schlagera se snažil v přípravách nic neponechat náhodě. Při testovacích jízdách si Eddy pochvaloval novou převodovku PANKL Dogbox a také změnu naladění podvozku, který byl poprvé od Eddyho přestupu do "áčkového" Lanceru optimálně nastaven. Generálku před pátečním startem obstaral test, při kterém Eddy s Richardem najezdili zhruba třicet testovacích kilometrů. Objevil se sice menší problém, naštěstí se ale ukázalo, že plynul jen z nedostatku benzínu v nádrži.

Start Valašské rally byl naplánován na 16:55 hodin, kdy z Valašského Meziříčí startovala první posádka. Tou byla právě dvojice, sedlající "áčkového myšáka" v barvách firmy Eurostroj Schlager. V tu chvíli se jí ovšem více než startovní ceremoniál honily v hlavě čerstvé myšlenky na chvíle před nájezdem na rampu. Vůz totiž v uzavřeném parkovišti dlouho nešel nastartovat a tento problém vyřešilo až roztlačení auta, které hned na úvod důkladně prověřilo fyzičku Eddyho i Richarda a znatelně jim ubralo na sebevědomí. Zdálo se, že snad o nic vážného nejde a posádka startovního čísla 1 se soustředila na přejezd k servisnímu areálu; zhruba po 1,5 km jízdy ovšem přišla další nepříjemná sprška. Mitsubishi náhle zůstalo stát přímo na křižovatce. Eddy s Richardem museli svůj vůz dotlačit do časové kontroly servisu. Na vůz se okamžitě "vrhli" mechanici a snažili se záhadnou závadu najít a dát auto do pořádku. Ze servisu odjížděl Eddy Schlager sice se sto dvaceti sekundovou penalizací kvůli delší opravě, ovšem s pocitem, že je vše tak, jak má být.

V úvodní rychlostní zkoušce se již po několika metrech dostavila první krizovka. Eddy v plné jízdě zjistil, že v seznamovacích jízdách špatně natrénovali úsek před Agrokombinátem. Bílý Lancer skončil na okamžik v hodinách, v cíli úvodního testu ale posádce přesto patřil třetí nejrychlejší čas. Horší to bylo v následujícím testu. Chyba v rozpisu se opakovala, tentokrát se dokonce museli vracet na trať. Mnohem nepříjemnějším zjištěním ale byly další výpadky motoru. Motor vynechával stále víc a Eddy začínal mít obavy o jeho poškození. Aby toho nebylo málo, službu vypověděl i stěrač. To již v hlavě pilota uzrálo rozhodnutí raději vůz odstavit a předejít tím dalším možným škodám. Vůz, který měl původně otevírat startovní pole, tak během svého krátkého účinkování ani nedal fotografům možnost získat záběr v plném nasazení. Štěstí měl alespoň František Dušek ze serveru sportfoto.cz, který jej zachytil v samotném úvodu rally.

Není snad ani třeba líčit, s jakými pocity Eddy Schlager z Valašského Meziříčí odjížděl. Před startem se velmi těšil na "ostré" kilometry, vzhledem k potížím, které ho postihly, ale nemohla být o závodění vůbec řeč. Z této situace hned Eddy vyvodil patřičné důsledky pro další přípravu vozu. Zvláště, když jen těžko uvěřitelnou příčinou potíží byl zlomený káblík v plastové zástrčce, který se někdy propojil a někdy ne… Závodní Lancer bude nyní přímo v péči Eddyho Schlagera, který již nemíní riskovat další podobné martýrium. V této souvislosti by rád navázal spolupráci s českými mechaniky, jež mají s obdobnými vozy zkušenosti a měli by zájem při přípravě závodního Lanceru spolupracovat. Na e-mailové adrese prodej.eurostroj@eurostroj.cz Eddy uvítá jakoukoli nabídku možné spolupráce.

Dalším plánovaným startem Eddyho Schlagera bude v termínu 21. – 22. dubna rakouská Nationale Triestingtal Rallye, která je součástí Austrian Rallye Challenge 2006. V Rakousku na šotolině se však Eddy s Richardem objeví za volantem produkčního vozu. Do A-osmičky znovu usednou až na domácí rally v Tišnově, která se uskuteční v polovině května.


Text: Jiří Dokulil, Jan Olejníček (ftr-media)

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Stále blíž k cíli…
Když se smůla lepí na paty…
Eddy Schlager s novým spolujezdcem
Eddy Schlager: „Pochvalu zaslouží soupeři“
Smolná série pokračuje
Eddyho Schlagera smůla neopustila
Eddyho Schlagera zastavila na Valašce banální závada
Eddy Schlager černým koněm Valašky


Související odkazy:
Ve stopě Valašské zimy
Eddyho Schlagera zastavila na Valašce banální závada
Rozhovor s vítězem dvojkolek na Stopě
XXXI. ročník Ve stopě Valašské zimy 2006

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Eddyho Schlagera zastavila na Valašce banální závada" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.639665 vteřiny k natažení.