Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 3 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

Splněný cíl Milana Kneifela
Posláno Pátek, 17 Březen 2006 @ 12:14:29  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Po zimní přestávce se na našich tratích opět objevil Milan Kneifel. Po epizodním startu s Danem Zpěvákem na Wurt rally Vsetín usedl opět na místo spolujezdce Jaroslav Blažek. Kluci chtěli na tratích v okolí jihomoravských Okříšek a Třebíče rychle zapomenout na velice neúspěšný a smolný rok 2005. Posloužit jim k tomu měl také osvědčený vůz Škoda Felicia Kit Car 1600. Návrat na naše tratě se však úplně nepovedl, ale dejme už slovo posádce: "Zvolili jsme špatné pneu a tímto všechno prohráli. Už v pátek na městské speciálce to bylo špatné. Navíc tyto typy rychlostních zkoušek nepatří mezi naše oblíbené. Ze servisu se spěchalo do časovky na start a tam se pak hodinu čekalo. Zchladlo auto i gumy a po startu jsme měli co dělat, abychom to zabrzdili hned do první zatáčky. Před soutěží jsme chtěli, aby sněžilo. Bohužel sníh přišel až v neděli. Ráno to v Třebíči vůbec nevypadalo na sníh, ale na RZ se pořád držel. Obuli jsme široké s hřeby, protože jsme čekali, že to bude tát. Bohužel sněhu bylo stále dost a při rozjíždění se auto vůbec nechytalo. Prostě auto nemělo vůbec trakci. Na časech z RZ to pak bylo hodně poznat, od ostatních jsme slušně dostávali. Na druhé kolo jsme už dali úzká kola a bylo to o poznání lepší. Gumy sice nebyly nejnovější i hřeby se vyklaly, ale na sněhu se auto chovala výborně, což šlo poznat i na časech. Hodně jsme se zlepšili. I pocit ze soutěže byl hned lepší. Na nějaký posun ve výsledkové listině to už nebylo, protože jsme v prvním kole ztratili spoustu času, ale alespoň jsme si dokázali, že to jde. Na třetí kolo jsme se opět vrátili k širokým gumám. Ledová místa jsme museli prodat, ale jinak slušně fungovaly."Na trati potkala zlínskou dvojici i jedna horká chvilka: "Na 5. RZ jsme zažili nepříjemný okamžik. Bylo to v úseku, kde se vyjíždělo z retardéru na sněhových kolejích. Po rovince následovala L3 do L4 do úzka. Auto se tady rozskákalo do stran a z těch kolejí nás začalo vyhazovat. Naštěstí to Milan podržel a perfektně zvládl," svěřil se Jarda.

Na cílovou rampu tak po všech peripetiích dorazila posádka startující za SAS Zlín na konečném slušném čtvrtém místě ve skupině S 1600. "Hlavní cíl před soutěží byl splněn – konečně dokončit bez technických problémů a postupně získat zpět ztracenou sebedůvěru, která nás po loňském fiasku pochopitelně opustila. Až po týdnu jsme se dozvěděli, že kitové feldy 1.6 budou hodnoceny i ve třídě A6 – což je sice správný krok, protože vozy S1600 jsou úplně někde jinde, ale raději bych zrušil povinné dovážení na 1000 kg (na původní homologační hmotnost). Toto kdo vymyslel ….?," povzdechl si Milan Kneifel.

Samozřejmě nás zajímalo, jakým směrem se bude ubírat jejich další působení. "Jako obvykle vše záleží na jednáních se sponzory. V tuto chvíli ještě nejsem schopen to jednoznačně říct, ale vše nasvědčuje tomu, že nás budete moci vídat ve sprintovém mistrovství. Snad vyjde i nějaká velká soutěž. Nejraději bychom startovali na domácí Barum rally." prohlásil Jarda Blažek.

Oficiální stránky posádky: http://www.spurtzlin.com
Text: Pavel Zvonek – rally2.com
Foto: Petr Kunčík

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Pro jubilejní sezonu chystá Milan Kneifel překvapení
Milan Kneifel hodnotí sezonu 2010
Třináctá Barum Rally byla pro M. Kneifela nadmíru úspěšná
Derniera s Kitovou Felicií
Milan Kneifel dojel na Kopné osmý
Odložená premiéra s kitovou fábií proběhne ještě letos
Premiéra s Fabií Kit Car odložena
Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Splněný cíl Milana Kneifela" | Přihlásit/vytvořit účet | 1 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Splněný cíl Milana Kneifela (Body: 1)
podle ĚLEŇ kdy Sobota, 18 Březen 2006 @ 07:15:29
(Informace o uživateli)

No, tak jenom ať se daří konópci


[ Odpovědět ]

  Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.35582 vteřiny k natažení.