Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 13 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: TOVR veze neočekávané body
Posláno Neděle, 26 Únor 2006 @ 19:24:06  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Pro tým TOVR Motorsport byly obě zahajovací soutěže mezinárodního mistrovství ČR díky naprosto specifickému povrchu krokem do neznáma. O to radostnější je fakt, že si z obou rallye přivezl body do absolutní klasifikace Global Assistance MMČR.

Seznamování s jízdou na hřebech na IQ-Jänner-Rallye bylo pozvolné a posádka Tomaštík–Lasevič se se svým bílým subaru pomalu prokousávala pořadím vzhůru. V cíli soutěže z toho bylo fantastické deváté místo ve skupině produkčních vozů a desáté absolutně.

Do soutěže v Klatovech odstartovala v sestavě TOVR Motorsportu dvě subaru, což koresponduje i s týmovými záměry pro tuto sezonu. "Budeme obsazovat mezinárodní mistrovství i rallysprinty dvěma vozy. Protože druhé auto specifikace 2005 se teprve v týmových garážích staví, pro Šumavu a Okříšky jsme se dohodli na zapůjčení vozu starší modifikace od Silvestra Mikulaštíka," vysvětluje manažer týmu Jaromír Tomaštík.

Jaromír Tomaštík, jedoucí tentokrát se staronovým spolujezdcem Jaroslavem Vrečkou, nehodlal ani na Mogul Šumava Rallye Klatovy tlačit "na pilu" hned od začátku. "Byl to teprve náš druhý závod na hřebících a navíc ve zcela jiných podmínkách, než které panovaly v Rakousku," vysvětlil Tomaštík. Případné myšlenky na dobré umístění navíc zhatila i neposlušná technika, se kterou se nakonec potýkal po celou soutěž. Už při druhém kolečku na Čínovském okruhu motor najednou ztratil výkon a auto se po trati doslova ploužilo. Po zahajovací rychlostní zkoušce z toho bylo až 48. místo. V pátečním podvečeru tak museli mechanici dát hlavy dohromady a pokusit se problém vyřešit. Prozatím fungujícím řešením se ukázala být výměna svíček. Sobotní etapa plná ledových nástrah se nesla ve znamení postupného stíhání soupeřů, ale s omezením rizika poškození vozu. To se Tomaštíkovi s Vrečkou i přes problémy s nefunkční ruční brzdou náramně dařilo a do poslední sekce dne už vyjížděli jako čtrnáctí. Za tmy pak jako by zapnuli vyšší rychlost a začali svým soupeřům nadělovat velké porce sekund. Sobota tak pro ně končila na lichotivém třináctém místě klasifikace MMČR.

Jak pozitivně pro posádku TOVR Motorsportu první etapa skončila, tak špatně začala a probíhala ta druhá. "První problém byl s obutím, protože jsme neměli široké gumy s hřeby, takže jsem musel nazout sériové zimní pneumatiky, na kterých jezdím běžně do práce, a úvodní vložku jsme tedy neprojeli v nijak závratném čase. Pak se ale najednou opět objevil stejný problém jako na okruhu. Později jsme vydedukovali, že půjde asi o závadu na ventilu. S motorem bez výkonu jsme projeli všechny zbývající vložky a ta poslední rychlostní zkouška byla už jen velkým trápením, kdy šel motor jenom do tří a půl tisíce otáček," popisoval problémy jezdec. Přes všechno neštěstí se ale nakonec podařilo splnit původní plán na více než sto procent. "Před samotnou Šumavou jsme ani body nečekali. Na konci první etapy jsem si říkal, že bychom mohli udržet alespoň patnácté místo, ale po těch technických problémech v neděli už jsem ani nedoufal. Nakonec to ale vyšlo na čtrnácté místo v MMČR, což považuji za velký úspěch," zhodnotil vystoupení na Mogul Šumava Rallye Klatovy Tomaštík.

Slovák Igor Fecko na starším modelu imprezy a s majitelem vozu Silvestrem Mikulaštíkem na pravé sedačce si soutěže příliš neužil. Po opatrném seznamování na Čínově musel po jeho cíli odstoupit pro poruchu diferenciálu. "Před startem jsem byl hodně nervózní, protože jsem měl jet se subaru poprvé na mokrém asfaltu. Postupně jsem ale jízdě přicházel na chuť a nejraději bych si dal ještě pár koleček," přiznal se bratislavský mladík a popsal další události: "Těsně po dojezdu rychlostní zkoušky jsme zjistili malý požár na vozidle, jehož příčinou byl únik oleje z diferenciálu. Auto jsme odstavili, a protože bez možnosti rozsáhlých oprav hrozilo jeho další poškození, museli jsme ze soutěže bohužel odstoupit."

Dalším závodem TOVR Motorsportu bude zahajovací rallysprint na Vysočině. Služeb Mikulaštíkova vozu tentokrát využije Jaromír Tomaštík a v prvním autě týmu pak uvidíme Petra Hozáka.

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions
foto: F. Dušek, V. Hausknotz

Související odkazy:
TOVR veze neočekávané body
Jan Vaňáč zvítězil na obtížné Šumavě
Poloviční úspěch Trumf Rally Teamu na Šumavě
On board J. Tarabuse na 6.RZ Štítkov – Setěchovice na Rally Šumava
Danova jedenáctka aneb rozhovor po soutěži – Rally Šumava 2006
Výsledky Mogul Šumava rallye + www odkazy posádek
Fotografie z 41. Mogul Šumava rallye Klatovy
Karel Trojan před Šumavou

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: TOVR veze neočekávané body" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.276164 vteřiny k natažení.