Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 154 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Jan Vaňáč zvítězil na obtížné Šumavě
Posláno Čtvrtek, 23 Únor 2006 @ 02:01:55  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Po pěkném třetím místě z Rakouska doufal Jan Vaňáč, že na české půdě zúročí zkušenosti z jízdy na sněhu a získá nějaké body do českého šampionátu. Sníh nakonec ze šumavských tratí téměř úplně zmizel, ale středočeský tým přesto slavil senzační vítězství.

Ze startovní rampy sjel v pátek "správný“ Peugeot 206 RC. Nové barvy totiž nebyly tím jediným, čím se vůz lišil od svého předchozího vystoupení na IQ-Jänner-Rallye. "V autě už jsou poskládané nové věci a je to super svezení. Funguje úplně dokonale a jsem z něj nadšený,“ rozplýval se v průběhu závodů jezdec.

První rychlostní zkouškou byl pětinásobný průjezd známým Čínovským okruhem, kde se projevila jediná menší slabina vozu. "Na české tratě asi budeme muset pořídit delší stálý převod. Poznali jsme to právě na Čínově, kde už jsem neměl co dál zařadit. Naměřili jsme maximálku na 145 km/h, což je u en trojky celkem málo,“ objasnil pilot. Po okruhu to znamenalo čtvrté místo ve třídě. Závodit na těch správných rychlostních zkouškách se ale začalo až v sobotu. Už na prvním klasickém úseku se Vaňáč s Vorlem vyhoupli na druhou příčku ve třídě a i v dalším průběhu etapy jim unikal jen kolega Bičák na druhé dvěstěšestce. "V sobotu jsme se rozjížděli jen pomalu; nevěděli jsme, co si na takovém povrchu můžeme dovolit. Už ve druhé sekci jsme se ale časy výrazně konkurenci přiblížili. Po odstoupení Tomáše Bičáka a problémech ostatních jezdců jsme si jízdy velmi užívali,“ přiznal Vaňáč, jehož peugeot byl po první etapě nejrychlejším sériovým dvoulitrem v poli a ve skupině N mu pak patřila čtvrtá příčka.

Neděle už posádce tolik radosti z jízdy nepřipravila. "Byli jsme připraveni na kompletně zimní podmínky, ale na to, co bylo na silnicích v neděli, jsme neměli vůbec žádné vhodné pneumatiky. Naštěstí jsme měli po první etapě podstatný náskok, a tak jsme mohli jenom opatrně dojet do cíle,“ vysvětlil Vaňáč. Na pohár za vítězství ve třídě N3 to však nemělo žádný vliv, posun směrem dolů proběhl pouze v pořadí skupiny. Úřadující mistr republiky se tak po Mogul Šumava Rallye Klatovy opět nachází v čele průběžného pořadí Global Assistance MMČR a bude se připravovat na další závod Matador Rally Tatry. Ten se jede na konci dubna na území Slovenska.

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions
foto: V. Hausknotz


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Jan Vaňáč zvítězil na obtížné Šumavě" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.152413 vteřiny k natažení.