Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 217 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Poloviční úspěch Trumf Rally Teamu na Šumavě
Posláno Středa, 22 Únor 2006 @ 02:01:14  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: David Zvonek


Trumf Rally Team mohl v závěru Mogul Šumava Rallye Klatovy slavit první místo ve skupině S1600. Mírně překvapivé však bylo, že vítěznou posádkou se stala ta ve složení Roman Odložilík, František Rajnoha. Tím si na nejvyšším stupínku klasifikace Super 1600 v mezinárodním mistrovství odbyla svou premiéru. Favorizovaný Pavel Valoušek naopak cílovou rampu na klatovském náměstí nespatřil.

Valoušek se Scalvinim vstoupili do letošní Mogul Šumava Rallye Klatovy ve velkém stylu. Na diváky hojně navštíveném Čínovském okruhu, který byl prvními ostrými kilometry v soutěži, dokázal zajet sedmý čas v absolutním pořadí. V sobotní etapě však na posádky čekala mnohem obtížnější trať pokrytá mixem sněhu, ledu, asfaltu a zimního posypu. "Volba pneumatik byla v takové situaci hodně problematická. Prakticky bylo správných vždy několik řešení, člověk ale musel mít na paměti, co má zrovna obuto, a na daném povrchu tomu přizpůsobit svou jízdu," objasňoval otrokovický pilot. V takových podmínkách byly na tahu čtyřkolky a taky se postupně propracovávaly v pořadí před žlutou suzuku. "Chtěl jsem zůstat v desítce absolutně a myslím, že na daném povrchu jsem jel maximum. Pak ale přišla chyba. V pravém odbočení na asfaltu mi levé kolo sklouzlo do rozbité bariéry, kterou poškodila auta startující přede mnou. Když jsem se z ní pokoušel vyhrabat, narazil jsem na ukrytý kořen, který poškodil rameno natolik, že už jsem nemohl dál pokračovat," líčí svou smůlu populární "Valda", pro kterého tím slibně rozjetý závod skončil.

Po Valouškově odstoupení se do popředí skupiny vyhoupnul jeho týmový kolega Roman Odložilík, který poté, co si na předchozí soutěži příliš neporozuměl se čtyřkolkou, zvolil opět start s Renaultem Clio S1600. Ani on ale neměl nijak povzbudivý start do soutěže. "Na Čínovském okruhu jsem jel za skupinou čtyř aut, která vycákala vodu z velké kaluže na její okraj. Když jsem do kaluže najel stejnou stopou jako při minulém průjezdu, rázem jsem se octnul až na poli," vypráví první dramatický moment pilot. Sobotní pátá rychlostní zkouška pak mohla být pro Odložilíka tou poslední. "Zariskovali jsme s pneumatikama. Zkusili jsme obout na přední kola široké gumy a na zadní úzké, bohužel se nám tento náš pokus hodně vymstil. Za celou rychlostku jsme zaznamenali asi šest krizovek a byli jsme rádi, že jsme dorazili do cíle," oddechl si Odložilík. Po prvním dnu přesto neměla posádka bleděmodrého clia ve skupině konkurenci a do nedělní etapy vyrážela s pohodlným náskokem. Na nedělních rychlostních zkouškách se už sice Odložilíkovi příliš nedařilo, ale první místo ve skupině si vzít nenechal. "Na neděli jsem se asi špatně vyspal, protože jsem se za celý den nemohl dostat do tempa. Vítězství ve skupině a ještě s tak komfortním náskokem nás sice těší, ale dvacáté místo v absolutní klasifikaci je pro nás zklamáním. Myslím, že na stoprocentně sněhovém povrchu bychom byli schopni jet mnohem rychleji, ale s danými podmínkami jsme si nevěděli moc rady a dělali zbytečné chyby," zhodnotil sebekriticky Odložilík a naznačil i další plány: "Zvažujeme účast na Okříškách. Dostali jsme nabídku na svezení se swiftem a pokud bude sníh, určitě bychom rádi startovali."

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Poloviční úspěch Trumf Rally Teamu na Šumavě" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.604889 vteřiny k natažení.