Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 20 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Josef Dvořák vyzkoušel v Rakousku vyprošťovací techniku
Posláno Čtvrtek, 12 Leden 2006 @ 22:37:54  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


O tom, že rakouská IQ Jänner Rally nebude jen soubojem o sekundy, ale hlavně o tom, kdo udělá nejméně chyb, se přesvědčila i posádka mladoboleslavského týmu Josef Dvořák – Jan Slavík. Po dvou výletech mimo trať si připsala body za třetí místo ve třídě. Přesto jsou její úvahy o letošní sezoně zatím neurčité.

Vínová fabia se už od prvních kilometrů úvodního podniku Global Assistance MMČR rvala se svou sestrou pilotovanou Radkem Ježkem o první místo ve třídě. Prolog vyzněl ve prospěch konkurence, druhý den se však Dvořák se Slavíkem propracovali do čela třídy. Na trati RZ3 ale přišlo první setkání se zrádnými závějemi. "Zbytečně jsem se nechal unést závoděním, přitom jsem věděl, že spíše půjde o to neudělat chybu. Na druhou rundu jsme nenasadili na rozdíl od konkurence nové gumy a v zatáčce jsem měl špatný kvalt, který mě z nastalé krizovky nevytáhnul. Naštěstí byli poblíž diváci, takže ztráta byla ‚jen‘ tříminutová," popsal první událost jezdec. Pro první závodní den ale nebylo smůly ještě konec. Mnohem delší výlet se posádce povedl na šesté rychlostní zkoušce a tentokrát ruce fanoušků nestačily. "Doteď s Honzou nemůžeme přijít na to, v čem byla chyba. Asi to bylo kombinací špatného pneu a zrádných kolejí. Vyjeli jsme tak daleko od trati, že jsem myslel, že končíme. Podle stop jsme nebyli první. Najednou se objevil traktor, který nás vytáhnul na boční příjezdovou cestu a mohli jsme pokračovat. Stálo nás to ale šest minut," líčil pilot. Po tak obrovské ztrátě samozřejmě nemělo cenu se honit za konkurencí, která podstatně poodjela. Posádka Autoklubu Škoda Mladá Boleslav tedy dojížděla staré pneumatiky a hlídala si třetí místo ve třídě. "Vzhledem k těm chybám a k opravdu omezenému rozpočtu je třetí místo dobré," přitakal Dvořák.

Další plány týmu jsou spíše v krátkodobém horizontu. "Šumavu vynecháváme, čekám totiž přírůstek v rodině. Už teď jsem měl špatný pocit, že jsem nechal manželku doma. Ani jsem se pořádně nemohl soustředit na závodění. Chceme Šumavu vyměnit za Krumlov, kde jsem ještě nikdy nejel, a myslím, že by tam mohlo být pěkné svezení," objasňuje budoucí dvojnásobný otec. A jak to vypadá s novým vozem, který se rodí v mladoboleslavské dílně? "Rádi bychom jej už dokončili, zatím ale bojujeme s homologací a také samozřejmě s finančními prostředky. Věřím, že jej brzy představíme na českých tratích."

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions


Jan Vaňáč vstoupil do šampionátu úspěšně

Velmi překvapivý mistr České republiky v rallye ve třídě N3 sezony 2005 JUDr. Jan Vaňáč vstoupil úspěšně i do dalšího ročníku Global Assistance MMČR. Na velmi obtížné rakouské IQ Jänner Rally získal důležité body za třetí místo v "en trojkách".

Přípravy na rok 2006 se týkaly především změny vozového parku. V týmové garáži zakotvil nový speciál Peugeot 206 RC, který má oproti dřívějšímu modelu především výrazně sníženou hmotnost. Z tohoto faktu ale plynuly nečekané problémy, když se vůz nestihl před rallye dostatečně připravit. "Auto ještě není hotové. Nebrzdí to a také řízení nefunguje optimálně. Každopádně pojedu jen se sériovou skříní a bez samosvoru. Tlumiče mají do soutěže přijít, tak snad alespoň podvozek bude v pořádku. Sabelt ani Peugeot sport nějak nefungují. Sedačky mi musel půjčit Pepa Šilha. Ale chci jet, takže to nějak slepíme," popisoval situaci týden před závodem Vaňáč. Novinkou byl i spolujezdec, místo na pravé sedačce obsadil Václav Vorel, který by měl v černém peugeotu absolvovat celý šampionát.

Druhé vystoupení středočeského týmu v Rakousku nevypadalo zpočátku vůbec dobře. "Ze začátku jsem to chtěl tak desetkrát vzdát. Jeli jsme špatné gumy. Nejdřív jsme dělali ve vysoké rychlosti hodiny, potom jsme dokonce zapadli do závěje a nechali jsme tam sedm minut. Nebýt obětavých českých fanoušků, kteří nám pomohli, už jsme dál nejeli. Moc jim za to děkuji," líčil jezdec. Po odstoupení Tomáše Bičáka ale začala pro Vaňáče úplně jiná rallye. "Obuli jsme Tomášovo pneu a hned jsme šli dopředu," objasnil pilot. Do konce první etapy stihnul vyhrát ve třídě dvě rychlostní zkoušky a zařadit se těsně za třetí místo. Druhý den začal podobně jako první skončil, Vaňáč přespurtoval Šilhu, ale na vyšší mety už kvůli páteční ztrátě musel zapomenout. "Potřebovali jsme ještě jednu dlouhou vložku a možná bychom dosáhli i na druhé místo. Ale stáhnout sedm minut, to je hodně těžká záležitost. Nevadí, brali jsme to od RZ3 spíše jako trénink na Šumavu a mám hodně nových poznatků. Zásadní chybou byly pneumatiky, chybějící špéra a sériová skříň nás také posunuly kousek zpátky. Byl to celkově takový malý očistec, ale super zábava. Už se moc těším na Šumavu, kde by mělo být všechno v pořádku," doufá úřadující mistr neupravených dvoulitrů.

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions
foto: V. Hausknotz


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Josef Dvořák vyzkoušel v Rakousku vyprošťovací techniku" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.269563 vteřiny k natažení.