Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 3 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Schlagera ve Vsetíně potrápila technika i neukázněný divák
Posláno Pátek, 11 Listopad 2005 @ 02:00:32  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Čtvrtým letošním vystoupením dvojice Eddy Schlager – Richard Wächter se stala OMV – Würth Sprintrally Vsetín, která zároveň uzavřela letošní sprintový šampionát. Zdejší náročné tratě, situované v blízkosti valašské metropole, měly dokonale prověřit nabité startovní pole, složené z více než sedmi desítek účastníků. Na vsetínské soutěži odstartovali Eddy s Richardem vůbec poprvé a po odjetí seznamovacích jízd se shodli, že je čeká velmi náročná rally, na níž budou mít velkou výhodu domácí posádky, které měly ve startovní listině velmi početné zastoupení. Eddy Schlager byl přesto velmi optimistický. Vůbec poprvé měl odstartovat s novými tlumiči Proflex, zároveň jel poprvé s motorem po důkladné repasi (kterou provedla firma Komvet) a pro vsetínský závod měl k dispozici kvalitní obutí. Do Vsetína tedy tým odjížděl s velkými nadějemi a odhodláním získat solidní výsledek.

Vsetínská sprintrally začala padesátikilometrovým přejezdem ze startovní rampy k první rychlostní zkoušce, což dělalo mnoha pilotům vrásky na čele, ukázalo se však, že se dlouhý přejezd ke vzdálené první vložce vyplatil. Nová úvodní rychlostní zkouška se stala jedním z nejhezčích úseků v celém šampionátu a i když měřila jen něco přes šest kilometrů, dala soutěžícím dost zabrat. Eddy nastoupil na start po dvouměsíční závodní pauze a chvíli se na trati rozkoukával. V cíli testu z toho byl pro dvojici Schlager – Wächter 16. čas absolutně, což nebylo pro začátek špatné, zvláště když posádka bílého Mitsubishi Lancer ztratila v jednom z náročných odbočení deset sekund. Eddy s Richardem se připravovali zrychlit, zhruba dvacet sekund před jejich startem do RZ 2 ale byla tato zkouška pozastavena kvůli těžké havárii posádky st. č. 30. S ubíhajícími vteřinami začínalo být jasné, že než bude druhý test znovu odstartován, budou brzdy i pneumatiky opět studené. Eddy tuto vložku absolvoval poněkud nervózně a konečný 13. čas mu rozhodně radost neudělal. A to ještě nebylo nejhůř. Na třetí „rychlostce“, asi čtyři kilometry před cílem, vběhl v plné jízdě posádce do cesty neukázněný divák a Eddy Schlager zabránil nepříjemné nehodě jen s velkým štěstím a za cenu výletu mimo trať. Vůz zůstal stát na hromadě štěrku, do kterého se zahrabal, a návrat zpět byl možný pouze přes svah (ovocnou zahradou). Toto extempore stálo posádku, jedoucí pod hlavičkou Hanáckého rally klubu Vyškov, dvě minuty a na voze navíc vypadla hadice od chladiče vzduchu. Spolujezdec Richard Wächter, jenž startoval poprvé jako držitel české licence, tak mohl okamžitě konstatovat ztrátu plnicího tlaku a tím pádem i výkonu motoru. Tuto závadu se sice v následné servisní zóně podařilo odstranit, posádka ale ve výsledcích klesla až na 62. pozici.

S nadějí, že se situace zlepší, vstupovali Eddy s Richardem do druhé části soutěže. Půl minuty před startem do RZ 4 však náhle jeden z traťových komisařů zaklepal na okno jezdce a křičel: „Na levém zadním kole ti uniká vzduch!“ Ovšem do startu zkoušky zbývalo již jen několik sekund. To znamenalo, že Schlager s Wächterem museli jet 6,5 kilometru RZ s defektem kola a důležitější než čas z této RZ bylo dotáhnout vůz do cíle v pořádku a bez škrábnutí. Z následující páté zkoušky si dvojice „áčkového“ Mitsubishi odvezla 14. čas, který byl opět až za očekáváním samotného pilota. Eddy s Richardem již cítili, že není jejich den. To se potvrdilo hned na následujícím úseku. Šestá zkouška se stala pro rakouskou posádku s českými licencemi konečnou. Po sedmi kilometrech „ostré“ jízdy Eddy Schlager opět zjistil ztrátu výkonu motoru. Myslel si, že se znovu uvolnila hadice od mezichladiče, bohužel, bylo to horší. Spálilo se těsnění výfukového potrubí, takže výfukový proud směřoval ne do turba, nýbrž ven. Na opravu této závady v servisu nestačil čas, posádka st. č. 17 tedy musela dvě vložky před cílem odevzdat jízdní výkaz a ze závodu odstoupit.

Eddy Schlager si ve Vsetíně potvrdil, že „vychytání much“ na jeho Mitsubishi Lancer EVO VI třídy A8 ještě bude chvíli trvat. Některé dílčí časy mohou být sice pro tým povzbuzením, ambice posádky Schlager – Wächter ale sahají výše. Eddy Schlager je sám sobě tvrdým kritikem a přiznal, že si ještě bude muset na Evo šestku pořádně zvyknout. Jeho cílem do budoucna je pravidelně se umísťovat v Top 8 českých rally, což je v nabité konkurenci značně vysoká meta, Eddy s Richardem ale mají velkou motivaci ji pokořit.

Jiří Dokulil
Eddy Schlager media servis

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Stále blíž k cíli…
Když se smůla lepí na paty…
Eddy Schlager s novým spolujezdcem
Eddy Schlager: „Pochvalu zaslouží soupeři“
Smolná série pokračuje
Eddyho Schlagera smůla neopustila
Eddyho Schlagera zastavila na Valašce banální závada
Eddy Schlager černým koněm Valašky


Související odkazy:
Onboard video posádky Vladyka – Vladyka RZ Kunčická
Vydařený Vsetín pro bratry Vladykovi
Schlagera ve Vsetíně potrápila technika i neukázněný divák
Fotografie z Würth Sprintrally Vsetín
Vladyci se těší do Vsetína
2.OMV - Würth sprintrally Vsetín má zcela nové zázemí
2.OMV - Würth sprintrally Vsetín - rychlostní zkoušky
OMV - Würth sprintrally Vsetín - bezpečnost především
Eddy Schlager ve Vsetíně s vylepšeným vozem
OMV - Würth sprintrally Vsetín zná své tratě+program!
OMV zvyšuje podporu v českých rally!
Würth sprintrally Vsetín - návrat k tradicím
Autoklub Vsetín město bilancuje

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Schlagera ve Vsetíně potrápila technika i neukázněný divák" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.195885 vteřiny k natažení.