Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 1 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Dvořák vybojoval titul v infarktovém souboji
Posláno Čtvrtek, 27 Říjen 2005 @ 20:41:43  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Až na poslední pokus musela sázet posádka Autoklubu Škoda Mladá Boleslav, když chtěla získat titul mistrů republiky ve třídě N1. Vzhledem k bodové vyrovnanosti bylo jejich úkolem o tři body pokořit Hlacha na Horácké Rally Třebíč.

Dle ideálních předpokladů měli Dvořák se Slavíkem potvrdit titul na Barum rally Zlín či v Příbrami, na obou těchto soutěžích však jejich vínová fabia nespatřila cíl. Smutno bylo zejména v Příbrami, kdy ji vyřadilo prasklé lebro. "Snažil jsem se celou dobu auto co nejvíce šetřit, myslím, že pomaleji jet opravdu nešlo. Přesto nám prasklo lebro a stalo se to už na třetí erzetě," smutnil Dvořák, který tak musel doufat, že v Třebíči se k němu obrátí štěstěna přívětivější stranou.

Josef Dvořák vyrazil do rozhodující rallye s vědomím, že tentokrát nesmí ponechat nic náhodě a musí se snažit být co nejrychlejší. Na uklouzaných vlhkých tratích plných spadaného listí a prachu mu zprvu patřila druhá příčka ve třídě, jenže důležitý byl i zvyšující se náskok na konkurenta Hlacha. "Dva závody za sebou jsme nedojeli, takže jsme chtěli nasadit rozumné tempo a osahat si konkurenci," řekl k úvodu soutěže jezdec. Druhá sekce páteční etapy, která ještě mnohonásobně ztížila panující podmínky mlhou a příkrovem tmy, ale byla ve znamení Hlachova nástupu. Zatímco všichni v noci podstatně vůči denním průjezdům ztráceli, Hlach jel rovinu, místy dokonce rychleji! "Laborovali jsme s novým typem světel, chvíli jsme je měli všechna vypnutá, chvíli všechna zapnutá, nejlepší byl asi kompromis mezi tím. Tempo Hlacha nás ale všechny překvapilo," potvrdil pilot.

V důsledku Hlachova perfektního výkonu se Dvořák do soboty probouzel na třetím místě ve třídě, a musel se tedy od rána snažit vydobýt zpět ztracené pozice. Už za ranní mlhy se mu to stoprocentně dařilo: šňůrou pěti vítězství se rázem vrátil do čela navíc s více než pětadvacetisekundovým náskokem na českokrumlovského Hlacha. S vědomím tohoto náskoku mohl své tempo o něco snížit a pohlídat si svého soka. Ke konci soutěže jej tedy nakonec předstihnul Přibyl a ukořistil vítězství, druhé místo však pro mladoboleslavskou posádku znamenalo tentokrát vítězství a zisk premiérového titulu v mezinárodním mistrovství ČR. "Mrzela nás ztráta z noci, takže jsme zatáhli a samotné nás překvapilo, jak rychle jsme získali náskok zpět. Pak jsme si vzpomněli na barumku, kde jsme se zbytečně honili za vítězstvím a nakonec na to doplatili, takže jsme ke konci raději zvolnili. Důležitý byl tentokrát titul a ten se nám podařilo vyjet. A není to jen naše zásluha, musíme samozřejmě poděkovat i sponzorům a mechanikům, bez kterých by to nešlo a také našim rodinám, že mají pro naše závodění dostatek pochopení," zářil v cíli šťastný jezdec a napověděl, co můžeme čekat v příští sezoně: "V dílně už nám vzniká nový vůz, stávající je momentálně na prodej. Věřím, že s novým vyjedeme už na Jänner a Šumavu, které jsou určitě v našem plánu, ač se kvůli novým pravidlům nezúčastníme Winter Cupu. Ten je tentokrát vypsán jen v absolutním pořadí a to našemu autu, při vší dobré vůli, asi nebude vyhovovat."

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions
foto: V. Hausknotz, F. Dušek

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Josef Dvořák si šel pěšky pro pohár
Josef Dvořák vyzkoušel v Rakousku vyprošťovací techniku
Dvořák vybojoval titul v infarktovém souboji
Josef Dvořák vítězství na Barum rally Zlín nezískal
Dvořáka vítězství nebavilo
Dvořák po velkém boji druhý


Související odkazy:
Dvořák vybojoval titul v infarktovém souboji
Rally střípky #16 – Horácká rally Třebíč 2005
Fotografie z XVI. ročníku Horácké rally
Třebíč rozhodne
Harmonogram XVI. HORÁCKÁ RALLY
Popis RZ XVI. Horácké rally

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Dvořák vybojoval titul v infarktovém souboji" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.041793 vteřiny k natažení.