Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 15 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

TZ: Eddy Schlager ve Vsetíně s vylepšeným vozem
Posláno Pondělí, 17 Říjen 2005 @ 19:48:52  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Bezpochyby velmi vítaným oživením blížícího se vsetínského sprintu, který se jako podnik jednodenního seriálu mistrovství ČR ve sprintrally pojede vůbec poprvé, bude rozšíření pole vozů A8 o další exemplář. Svůj čtvrtý letošní start si totiž na Würth sprintrally naplánoval Eddy Schlager, který se opět pokusí přimět k poslušnosti své zlobivé Mitsubishi Lancer EVO VI.

Eddy Schlager je zkušeným pilotem, jenž během své bohaté závodní kariéry dokázal dosáhnout několika pozoruhodných výsledků. Není tedy divu, že se na svůj letošní comeback na závodní tratě (po jedenácti letech) náležitě připravil a jeho cíle nebyly nijak malé. Bohužel, ideální nebyla volba vozu. Bílý Lancer šestkové řady byl sice pořízen za přijatelnou cenu, neukázal se však být ani rychlým, ani spolehlivým nářadím, s kterým by šlo konkurovat nejlepším českým jezdcům. Spokojen mohl být Eddy vlastně jen v Tišnově na Autonova rally, tam však startoval ještě s půjčeným vozem Mitsubishi Lancer EVO VI skupiny produkčních vozů, který mu pronajal známý rakouský soutěžní pilot Willi Steng. Na Vysočině dokázal Eddy Schlager, ke kterému si na sedadlo spolujezdce přisedl jeho vídeňský přítel Richard Wächter, překvapit mnoho diváků, od začátku totiž zajížděl slušné časy a porážel řadu mnohem vyježděnějších pilotů. Tišnovskou rally nakonec zakončil na 19. pozici absolutně a na 9. místě v hodnocení skupiny produkčních vozů, body do českého mistrovství si však nepřipsal. Jeho soutěžícím byl totiž v Tišnově MSC Gamma Racing, vídeňský motorsportklub, který nevlastní českou, nýbrž pouze rakouskou licenci.

V barvách tohoto týmu se objevili Eddy s Richardem i na červnovém Rallysprintu Kopná, který se krásou tratí i kvalitou organizace řadí mezi nejlepší závody v České republice. Kopná byla prvním Eddyho startem za volantem „áčkového“ Lanceru, od kterého si sám pilot hodně sliboval a jako cíl si kladl umístění v první patnáctce. Soutěž začala v pátek večer krátkým prologem, pro Eddyho ale tento „testík“ nebyl nijak důležitý a spíše ho podle svých slov prodal. Naplno závodit se začalo až v sobotu ráno na legendární vložce zvané Podhoran. Eddy začal sobotu 23. časem, postupně však zrychloval a v poločase mu již patřila příčka šestnáctá. Vílemovický pilot tak byl rázem velmi blízko svého cíle. Možná i proto přišlo na šesté zkoušce k prasknutí pravé přední pneumatiky, při kterém došlo ke skluzu a poškození vozu a kvůli ztrátě tlaku oleje musela posádka Eddy Schlager – Richard Wächter v cíli testu odevzdat jízdní výkaz.

Třetí Eddyho start se uskutečnil na jeho dnes téměř domácím sprintu ve Vyškově. Na XIV. Böttcher rally pokračoval v testování svého neposlušného vozítka, které bylo před startem osazeno novou PANKL Dogbox převodovkou. Posádka se startovním číslem 21 nezačala rally zrovna nejšťastněji. Před startem úvodního testu jim vypověděl službu interkom a Eddy odjel celou Podivickou zkoušku bez hlášení svého spolujezdce Wächtera. Nebyl to však první problém, který sympatickou dvojici během závodu postihl. Na druhé vložce Eddy trochu „přepálil“ lulečský skok, na kterém „načal“ poloosu a tlumiče. Na čtvrté zkoušce potom těžce zkoušená poloosa řekla definitivně dost a ztráta dvojice, která se ve Vyškově premiérově představila s podporou Hanáckého rally klubu, dosáhla padesáti sekund. V dalším průběhu rally už o žádném závodění nemohla být řeč. Eddyho trápily tlumiče a vůz nechtěl jet rovně. Při vjezdu do závěrečného servisu pak posádku Schlager – Wächter ještě potrápil startér a kvůli penalizaci za překročení časového limitu klesla tato dvojice na 19. místo celkově, což určitě zdaleka neodpovídalo jejím představám.

Vsetín je tedy třetím pokusem konečně vyzrát nad složitým vozem třídy A8. Vážné technické potíže ve Vyškově nenechaly Eddyho Schlagera chladným a rozhodl se z toho vyvodit důsledky. O jeho soutěžní speciál, přesněji řečeno motor, se začal usilovně starat okříšský soutěžák David Komárek, jehož zkušenosti s podobnými stroji jsou k nezaplacení. Za vše také hovoří jeho slova, že stav, jaký zjistil po demontáži motoru, byl prý dost špatný. Na ideálním vyladění se však již pracuje a Eddy Schlager věří, že mu jeho záměr hezky se povozit a svoje snažení korunovat solidním výsledkem, vyjde. Původně měl v plánu startovat už o tomto víkendu na volném podniku v Hustopečích, příprava elektroniky vozu si ale nakonec vyžádala trochu více času, takže se musel omluvit. Vsetín navíc rozhodně nebude Eddyho posledním startem u nás. Tento pilot s rakouským státním občanstvím, českým bydlištěm a českou licencí by rád hrál významnější roli v příští sezóně domácího mistrovství, je však jedním z těch, jimž komplikuje život nerozhodnost naší federace ohledně A8-iček. Pokud ale vše dopadne dobře, není vyloučeno, že Eddyho s Richardem budeme příští rok na soutěžních tratích vídat mnohem častěji…


Jiří Dokulil
Eddy Schlager media servis


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Eddy Schlager ve Vsetíně s vylepšeným vozem" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.846404 vteřiny k natažení.