Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 5 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

Stříbrná Kopná pohledem posádky č.38 Prášil-Bořutová
Posláno Úterý, 29 Červen 2004 @ 14:57:27  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Tak jako každý rok, nemohl ani tentokrát na populární Kopné chybět domácí rychlý jezdec Pavel Prášil se svou velmi pěkně připravenou Škodou Felica A/1400. Ke čtení not si tentokráte přizval sympatickou spolujezdkyni Mirku Bořutovou s níž pod hlavičkou Rallysportu Příluky vybojovali v našlapané konkurenci velmi pěkné 2. místo ve třídě A5 a deváté ve skupině A.

Jak nám závod popsal samotný jezdec?
Závod pro nás začal velmi smolně, neboť hned v první zatáčce 1.RZ/cca 20m po startu../ se nám podařilo trefit ve vnitřku nějaký kámen a byl z toho defekt LP kola. Ve výjezdu do kopce k nejvyššímu místu na Podhoranu přemýšlím, kde by se kolo dalo přehodit a zároveň si sám sobě sprostě nadávám. Jelikož ale vhodných míst na dělání defektu v této zkoušce moc není/jediná odbočka nahoře byla vypáskovaná a za ní stáli lidi/, rozhodla RZ za nás, že dojedeme do cíle po defektu. V cíli se ukázalo toto rozhodnutí jako velmi správné a pro vývoj závodu klíčové. Nachytali jsme asi minutu, ale určitě to bylo daleko méně, než kdyby jsme na vložce přehazovali kolo. Po cíli RZ vyměňujeme v rychlosti kolo, ale jelikož je velmi málo času na přejezd mezi časovými kontrolami dostáváme do vínku ještě 10 s penalizace za minutový pozdní příjezd do ČK. Trošku jsme defektem rozhodili i sbíhavost, takže musíme ještě dvě následující RZ do servisu absolvovat opatrně. V servisu se všechny problémy odstraňují a začínáme stahovací jízdu. Daří se nám na všech dalších zkouškách zajíždět druhé časy v naší třídě, takže nakonec se nám podařilo časové manko ze začátku soutěže stáhnout. Pomohli nám trošku i problémy ostatních posádek, ale to k rally patří. Výsledné 2.místo je pro nás díky výše uvedenému velkým úspěchem.

Co říkáš na RZ, popř. byla nějaká krizovka?
Všechny RZ jsou nádherné, ale mě se nejvíce líbí velmi technický Podhoran a konec Imeconu, kde byla krásná a klouzavá šotolina. Hezky se to tam vozilo a moc se mi to líbilo. Krize jako taková na rozstřel nebyla, ale celkem nám zatrnulo, když na nejvyšším horizontu (tom dlouhém velbloudovi) ve sjezdu do Všeminy auto skočilo na plnou 6-ku zcela nesmyslně křivě pod úhlem 20 stupňů směrem na les. Nějak se to ale pochytalo.

Na závěr bych se chtěl zeptat, jak se ti celkově závody líbily a jestli se zúčastníš i příští rok, popř. podaří se už vyhrát?
Podkopka je dle mého názoru nejkrásnější závod z celé sezony, bezkonkurenční technické tratě a kamarádská pohodová atmosféra. Ostatně tak to bylo vždy za posledních 6 let co jsem zde startoval, takže příští rok pojedeme určitě zase. Po sérii třetích a druhých míst by jsme chtěli taky jednou vystoupat na stupínek nejvyšší, ale to bychom museli buď pořídit KITa nebo druhá možnost je zastřelit Minaříka. :-) Tímto ještě jednou gratuluji Lubovi k prvnímu místu!

P.S:speciální poděkování mechanikům Petrovi Kozlovi a Mirovi Lohynskému za odvedenou práci a spolujezdkyni Mirce za bezchybnou četbu a rychlou výměnu kola po defektu:-)

Za RSP se ptal Pavel Zvonek
Foto: Petr Sagner

Související odkazy:
Fotografie z 12. ročníku Rallysprintu Kopná
Stříbrná Kopná pohledem posádky č.38 Prášil-Bořutová
Posádka č.98 poprvé nespatřila cíl rally
Výsledky Impromat Rallysprint Kopná 2004 + odkazy na posádky
Posádka Vladyka – Vladyka před rallysprintem Kopná
k Rallysprintu Kopná
Impromat Rallysprint Kopná 2004 – seznam přihlášených posádek + www odkazy
Impromat Rallysprint Kopná 2004 – časový harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Stříbrná Kopná pohledem posádky č.38 Prášil-Bořutová" | Přihlásit/vytvořit účet | 8 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Stříbrná Kopná pohledem posádky č.38 Prášil-Bořutová (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 29 Červen 2004 @ 22:21:39

Herzliche Gratulation zu dieser hervorragenden plazierung. Gratulation für die gute Leistung des neuen Co Piloten. Rallyeteam DRAPELA Corina KONRAD Johann DRAPELA


[ Odpovědět ]

Re: Stříbrná Kopná pohledem posádky č.38 Prášil-Bořutová (Body: 1)
podle Paja kdy Úterý, 29 Červen 2004 @ 22:54:49
(Informace o uživateli)

Hallo Johann und Corina. Pavel ist bei diesem schwierigen Wettbewerb wirklich gut gefahren. Man sieht, dass ihm diese schlüpfrige Fahrbahndecken wirklich keine Probleme machen. Nächstes Jahr sollte er sich bei Janner-Rally und zeigen was er kann.


[ Odpovědět ]

  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (28)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 4.828065 vteřiny k natažení.