Vystoupení posádky Petr Krajča – Jan Pospíšil v Modřicích + nově video
Datum: Čtvrtek, 21 Listopad 2002 @ 23:39:31
Téma: Ostatní rally

Jedinou posádkou s mediální podporou našich stránek byla na startu volného podniku v Modřicích dvojice Petr Krajča – Jan Pospíšil a jejich soutěžní vůz Škoda 100. O tom jak se jim vedlo, jaká byla organizace rally a další zajímavosti si můžete přečíst v tomto povídání, které vzniklo v jedné z příluckých hospůdek.Měli jste na vozidle nějaká technická vylepšení oproti poslední rally. Jestli ano, jak se projevovala?
Nově jsme měli instalovaný náporový chladič. Auto mělo díky tomu větší odpich. V profituningu nám taky poštelovali karburátor. Týden před závodem jsme testovali právě funkci chladiče. Test probíhal na cestě Želechovice - Provodov. Lehce pršelo, projížděli jsme sem a tam. Při posledním průjezdu jsme to zadkem opřeli o svodidla. Poškodil se blatník, nárazník a světlo. A tak zatímco se někteří pomalu vraceli ze Semperitu, my jsme chytli kladivo, kit a opravovali.

Jaké jste používali gumy?
Celý závod byl hodně o gumách. My jsme měli v předu obuta "intermédia" a vzadu sériová pneu na asfalt. Ve výjezdech jsem měl strach šlápnout na plyn, aby auto nešlo mimo. Je škoda, že jsme neměli stejné gumy i vzadu.

Někteří závodníci se o Modřicích a jejich organizaci nevyjadřovali zrovna lichotivě. Co vy na to?
Byly zde problémy. Na druhou stranu bylo výborné, že zde nebyly žádné sekyry. Jsme zvyklí na daleko větší hrůzy, třeba na stopě jsme kdysi stáli ¾ hodiny na startu Baráku, ale to je samozřejmě zimní soutěž. Po změně trati organizátoři všechny závodníky obvolávali, ale to už byli někteří doma a v sobotu tak museli jet na oči. Protože si všechno hradíme sami, tak by bylo dobré, aby pořadatelé vrátili něco ze startovného kvůli zkrácení trati.

Máte nějakou zajímavou historku?
V pátek odpoledne jsme si mysleli, že máme natrénováno – omyl! Po dobré večeři jsme si dali pár piv a pak se dozvěděli, že se bude kvůli změně trati znovu trénovat RZ Autodrom ve 21:00. Naštěstí mechanici nepili a odvezli nás k autodromu. Tam jsme si teprve přesedli a opravili rozpis.

Jaký byl samotný průběh závodu?
Po startu soutěže jsme jeli do prvního servisu. Na přejezdu přišla největší krize závodu. Ve skoro nulové rychlosti na mokru jsme vjížděli pod most v levé zatáčce. Auto dostalo naráz smyk. V protisměru bylo zrovna auto, tak tak jsme ho minuli. Pak jsme přijeli do servisu, kde Zuzka Chvojková rozdávala telefonní čísla SOS. Příjemně jsme si s ní popovídali a to nás povzbudilo do závodu. První RZ se jela na autodromu. Její povrch byl hodně oslizlý, plný bláta. Na jednom kluzkém úseku jsme udělali hodiny. Naštěstí jsme těsně minuli svodidla. I při druhém průjezdu nám tady prdel uletěla, víc než měla, ale vše dopadlo v pohodě. Začátek druhé RZ bylo klasické letiště a druhá půlka zase závody do vrchu vyzdobené třema retardérama. Tady jsme to projeli bez nějakých krizovek. Na přejezdu po cíli dvojky stáli "páni" s radarem. Nějak nám to vyšlo, že nás nezměřili, ale tři historiky před náma vzali. Ušetřili jsme 500 Kč a penalizaci. Tento přejezd se nedal stíhat. Na start další RZ jsme dojeli přesně na minutu s přilbama na hlavách a připásaní. Průjezd od průjezdu jsme se časově zlepšovali. Snažili jsme se jet pro diváky. S výkonem i výsledkem jsme spokojeni. S autem už víc zajet nejde. Chtěli bychom ještě poděkovat našim mechanikům – Petrovi Kozlovi a Mirovi Lohynskému.

Co bude dál s autem?
Na konci závodu nám moc nefungovaly synchrony. Rychlosti šly hodně na silu. Musí proběhnout repase celého vozu. Instaluje se nová hlava a musí se začít řešit "Wébry". Vypadá to, že Silvestr ani Stopu nepojedeme. Kolem února by mělo být všechno v pořádku. Zhruba v dubnu auto musí projít testováním na sezónu 2003.Foto: František DušekTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=764