Rozhovor s posádkou Vladyka - Vladyka po Sosnové
Datum: Středa, 16 Říjen 2002 @ 16:50:20
Téma: Rozhovory

Posledním podnikem sezóny 2002 ve sprintech byla soutěž v Sosnové se startem v České Lípě. Za volantem vozu třídy N2 se zde objevila posádka Daniel Vladyka - Zdeněk Vladyka. Jak hodnotí sedmé místo ve třídě , trať a atmosféru? Přečtěte si náš rozhovor.Jak soutěž hodnotíte?
Daniel Vladyka: "Před závodem jsme chtěli skončit do pátého místa třídy N2, což se nepovedlo, takže s výsledkem moc spokojeni nejsme. Zkušenost to ale byla dobrá. Výsledek je takový i díky tomu, že nikdo nevypadl z předních pozic. Počítali jsme s tím, že souboj o titul někdo neustojí."
Zdeněk Vladyka: "Při soutěži vládla mezi posádkami kolem našeho startovního čísla přátelská atmosféra. I přes výsledek, který nebyl podle našeho očekávání, jsme si rally pěkně užili. I když jsem patriot na moravské tratě, tak rychlostní zkoušky v okolí České Lípy byly perfektní a jezdecky hodně atraktivní."

Co bylo příčinou neúspěchu?
Daniel Vladyka: "Jeli jsme hodně opatrně. Moc jsem si nerozuměl s neklidným chováním auta v úzkých hrbatých pasážích. Naopak na čistém, nehrbatém asfaltu s podvozkem nebyl problém. Na 2. RZ byl ve většině zatáček vytahaný bordel, na kterém Honda špatně zatáčela. Nebyl jsem moc spokojen s brzdami, auto na brždění plavalo, nebrzdilo rovně. Při vysokých otáčkách, po rychlém sešlápnutí brzdy byl pedál tvrdý s velice malou účinností. Naopak v nízkých otáčkách brzdil normálně. Díky tomu jsme měli problém například před retardérem. Na vytočenou čtverku to zatáčku předtím téměř nebrzdilo, takže jsem radši brzdil dřív a zastavili jsme 100 metrů před retardérem a znovu se rozjížděli. Hodně jsme ztráceli na výjezdech z ostřejších zatáček. Téměř ve všech byl vnitřek vyjetý do hlíny, tam hodně chyběla špéra. Ale jak už jsem říkal, jeli jsme hodně opatrně, takže bych to nechtěl svádět na auto. Dalo se jet rychleji, ale na špičku by to stejně nestačilo. Byl jsem zděšen časy Jana Štěpána."

Tratě?
Daniel Vladyka: "Skvělé všechny. Nám se zvláště líbil okruh v Sosnové. Tady jsme uvolněnou jízdou dokázali zajet čas ve špičce třídy N2."Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=748