Týmový komentář z Rally Příbram 2002
Datum: Neděle, 06 Říjen 2002 @ 21:43:17
Téma: Týmové Informace

Rally2.comPředposledním podnikem MMČR se kvůli povodním stala AAA Rally Příbram. Nemohla na ní chybět ani posádka Rallysportu Příluky Jaromír Tarabus – Igor Norek, která si na zdejších rychlých tratích odbyla svou premiéru. Jaké byly ambice? Dojet do cíle a být co nejvýš. Hlavním cílem však bylo zpravit si chuť po nepovedené domácí Barum rally. Jak se to naší posádce podařilo, se můžete dočíst v tomto týmovém komentáři.Už výsledky první rychlostní zkoušky naznačily jaký bude průběh soutěže. RZ vyhrál Mira Tarabus, ale největší soupeři, Štembera, Jelínek a Štěpán, mu dýchali na záda. Trojku opět vyhrává náš, jezdec dokonce pátým časem mezi dvoukolkami.Ale to už náš početný tým stojí na RZ 6 a pomalu čekáme na první vozidlo, třídy N2 – posádku Jelínek – Vajík. Z dálky je slyšet Honda, brzy se má vynořit z lesa, ale najednou se ozvala obrovská rána. Po dlouhých minutách se hodně poškozené vozidlo vynořuje a pomalu odjíždí do cíle RZ. K našemu velkému překvapení však jezdec ze soutěže neodstupuje, ale naopak už na další RZ zajíždí výborný čas a pomalu se odpoutává ze suterénu výsledkové listiny.

Jelínkův vůz po havárii. Více fotografií najedete ve fotogalerii.Spát se šlo za nic neřešícího náskoku tří sekund na druhého Štěpána, zatímco se Honza Jelínek dostal stíhací jízdou až na 46.místo absolutně. Je třeba říct, že jeho mechanici předvedli v servisech moc pěknou karosářskou práci a vozidlo nepřipomínalo vrak, který dojel do cíle RZ6. "Jedeme naplno, už tam není co rozbít," hlásil nám jezdec před vjezdem do nedělního servisu přes igelit nahrazující sklo. Bohužel až do konce vozidlo nevydrželo, neboť Hondu na trati zastavila porucha poloosy. Přesto se může se svým spolujezdcem Karlem Vajíkem radovat se zisku mistrovského titulu. K tomuto velkému úspěchu blahopřejeme. Škoda, že nám naše technika neumožnila více se o prvenství poprat, ale titul je bezpochyby ve správných rukách výborného jezdce. Soutěž pokračuje dál i bez novopečeného mistra. Vypadá to na drama, protože po 14 RZ máme náskok jen 1,7 sekundy. Na předposlední RZ však dostáváme obklad a v podstatě je rozhodnuto. Našemu jezdci je trochu líto sekund, které ztratil při havárii Jelínka. "Škoda, že jsme tam ztratili, závěr mohl být ještě zajímavější, ale stejně bych na posledních dvou RZ nestíhal." Poslední stopka a je to jasné. Z Příbrami si odvážíme poháry za druhé místo se ztrátou 11,9 sekundy na prvního Štěpána, s náskokem 39,2 sekundy před třetím Štemberou. Ten při vyhlášení na cílové rampě prohlásil: "Chtěli jsme doma vyhrát, ale na kluky jsme nestačili."

Další měření sil proběhne za tři týdny v Třebíči, kde by chtěla naše posádka potvrdit druhé místo v celkovém hodnocení třídy N2. Naši soupeři z Příbrami - Štembera, Štěpán a Barvík však mají před sebou ještě souboj o sprintový titul v Sosnové. Závěr sezóny rozhodně bude ještě hodně zajímavý.

Na závěr jsme tradičně položili několik otázek.

S čím jste nastupovali do druhého dne soutěže?
Jaromír Tarabus: Chtěli jsme se poprat o první místo. Měli jsme v úmyslu zatáhnout na první ranní rychlostce, která nám svým charakterem vyhovovala. Bohužel byla zrušena. Na dvojce jsme jeli slušně, ale Štěpán nám dal nějakou sekundu. Malý náskok jsem chtěl před posledníma dvěma RZ udržet, ale na trojce jsme hodně dostali a bylo dobojováno. Rozhodující sekundy jsme dostali na posledních dvou rychlých RZ soutěže.

Oddychlo se vám po havárii Jelínka
Jaromír Tarabus: Vůbec ne, spíše nám zatrnulo. Když jsme přijížděli k místu havárie začali nás diváci brzdit. Nevěděli jsme co se stalo, a tak jsme pomalu jeli dopředu. Auto leželo na boku. Chtěli jsme zastavit, ale diváci nám ukazovali, že je vše OK, a tak jsme jeli dál


Byli jste zklamaní z konečného druhého místa?
Jaromír Tarabus: Nějaké zklamání tam bylo, ale myslím si, že druhé místo je taky velice pěkné. Hlavně jsme rádi, že se ve zdraví dojelo do cíle a vydržela technika.

Jaká je nálada v týmu po Příbrami?
Štěpán Forman: Po Barumce jsme si jeli do Příbrami spravit chuť i s vědomím, že nemůžeme dosáhnout první místo v konečném pořadí mistrovství. Bohužel vůz nebyl připraven podle našich představ, ale díky úsilí mechaniků se soutěž dokončila. Panuje tedy spokojenost

Jaroslav Blažek se na Příbrami překvapivě objevil jako spolujezdec Pavla Glogra. " Jak Příbram hodnotíš,? zeptal jsem se Jardy.
Byla to pro mě hodně zajímavá zkušenost. Jsem rád, že jsem soutěž mohl zažít na vlastní kůži, aspoň teď vím, o čem Příbram je a příští rok z toho nebudu tak vyvalený. Trať byla hodně rychlá, pro vůz třídy A5 to moc nebylo. Chybělo mi tu víc lesních úseků. V závodě nás pronásledovala celá řada technických problémů, jako třeba porouchaný rozdělovač a urvaný držák motoru. Když nám auto jelo, tak jsme se pohybovali kolem třetího místa třídy A5.


Text: Pavel Zvonek
Foto: RSPTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=743