Rozhovor s Miroslavem Jandíkem
Datum: Neděle, 21 Duben 2002 @ 21:05:13
Téma: Rozhovory

Našim stránkám se podařilo vyzpovídat našeho předního pilota vozů skupiny N Miroslava Jandíka. Zajímá-li vás jak tento jezdec Defend-Lock Motorsportu srovnává poslední evoluce Mitsubishi a další zajímavé odpovědi na zajímavé otázky, nenechte si tento rozhovor rozhodně ujít.



Posádka Jandík - Chrastecký na rally Šumava1.Kdybys měl porovnat Mitsubishi Lancer EVO VI a EVO VII, jaké by byly té či oné evoluce přednosti?
Obě verze jsou velmi podobné. Verze Evo VII je v nevýhodě proti starší verzi v hmotnosti. Evo VII má ale lepší rozložení hmotnosti, níž těžiště a hlavně elektronicky řízený mezinápravový diferenciál. EVO VI má zase asi lepší zástavbu motorového prostoru, zejména turba, a taky mezinápravového diferenciálu. To sice nemá vliv na rychlost vozu, ale může se to příznivě projevit v rychlosti servisních prací.

2.Myslíš, že v letošní sezóně může Michal Gargulák se svým áčkovým Mitsubishi uspět proti plnokrevným WRCům?
Pokud já vím, tak Michalův vůz prošel přes zimu důslednou repasí, ale i inovací. I přes smůlu, kterou měl tým před Klatovskou soutěží věřím, že jeho letošní vůz bude konkurenceschopný a dokáže vozům WRC znepříjemnit život.

3.Vyjedeš letos na Kopné s nějakým překvapením, třeba v podobě dalšího startu s vozem kategorie WRC?
Zatím nic takového v plánu není. Na Kopné bych měl startovat s mým součastným vozem.

4. Jak vypadala tvoje havárie na rally Bohemia v minulém roce a co bylo její příčinou?
Na Bohemii jsme havarovali v poměrně vysoké rychlosti (na 5-tý rychl. stupeň) v zápalu boje s Václavem Arazimem na předposlední RZ. Bylo to v místě, kde bylo po prvním průjezdu touto rychlostní zkouškou vytaháno docela hodně bláta a v důsledku toho jsme havarovali. Rozhodně to ale není omluva, protože jsem s touto situací měl počítat. Nakonec ale vůz nebyl skoro vůbec poškozen, takže jsme měli i velké štěstí.

5. Kdysi jsi jezdil třídu N2 a byl jsi v ní velice úspěšný. Sleduješ ji a její posádky ještě dnes, kdy jezdíš nejvyšší třídu méně upravených vozů?
Tuto třídu sleduji dodnes, a po každé soutěži se snažím z výsledků rychlostních zkoušek zjistit, co se v této třídě odehrávalo během závodu.

6. Jaká soutěž v MČR se ti nejvíc líbí, jak co do zajímavosti tratí, tak co do popularity?
Nemám jednu vyhraněnou soutěž. Nejvíce se mi asi líbí trojice Šumava, Český Krumlov a Barum Rally..

7. Myslíš si, že pro tovární týmy je zajímavější vítěz nové kategorie Super 1600, nebo vítěz skupiny N mistrovství světa. Respektive, která skupina je továrními týmy více sledovaná?
V současnosti je to asi kategorie SUPER 1600, protože se v ní prezentuje mnoho automobilek a stále jich přibývá. Ale je pravda, že se v tomto roce přihlásilo do kategorie skupiny N řada zvučných jmen. Osobně si myslím,že pokud se ve světě objeví talent, který má potenciál jezdit v budoucnu na předních místech s vozem WRC, je jedno v které kategorii se zviditelní. Tovární týmy sledují obě kategorie, a vyberou si jen ty nejlepší.

8. Byla nějaká veliká krize na letošní Šumavě?
Letošní Šumavu jsme absolvovali bez jediné větší krize.

9.Kdybys měl tu možnost, na které soutěži mistrovství světa by jsi se nejradši svezl?
Nejvíce by mě lákalo Švédsko nebo Finsko.Jenomže to jsou asi soutěže, kde pokud člověk nezná charakter trati a není zvyklý na opravdu hodně vysoké rychlosti, tak je to spíše asi trápení.

10. Myslíš si, že v podobě Romana Kresty, je lepší jet soutěž mistrovství světa v továrním týmu Škoda na hraně a upozornit na sebe několika dobrými časy a pak třeba i hazardovat (viz letošní Monte Carlo), nebo jet na jistotu a dokončit soutěž mezi posledními vozy specifikace WRC?
Určitě je velký přínos každá dokončená soutěž mistrovství světa, ale pokud jezdec neukáže jaké časy je schopný jezdit, tak to taky není to nejlepší. Najít hranici mezi těmito mantinely je v konkurenci mistrovství světa asi velmi obtížné. Myslím si, že letošní Monte Carlo bylo pro Romana rozhodně přínosné, a mě osobně jeho výkon velmi nadchl.

11. Jak by jsi zhodnotil tratě na Rally Tatry?
Letošní trať Rally Tatry byly poměrně hodně rychlé, určitě rychlejší než v loňském roce. Bylo použito hodně zpomalovacích retardérů, ale soutěže se jezdí i na rychlých tratích a nikde nebyl překonán povolený rychlostní limit. Výběr charakteru rychlostních zkoušek je na pořadateli podniku, a posádky to musí akceptovat.



Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=608