Před startem Rally Vysočina
Datum: Úterý, 26 Březen 2002 @ 23:43:02
Téma: Rozhovory

Druhé pokračování českého mistrovství v rallysprintech nás zavede do kopcovité českomoravské vrchoviny v okolí městečka Okříšky. Na startu této soutěže se ukáže nově složená posádka Daniel Zpěvák – Pavel Zvonek.Začátky po boku Jaromíra TarabusePřibližně na sto přihlášených posádek čeká trať dlouhá 232,9 km, z tohoto počtu je 63,26 asfaltových kilometrů rychlostních zkoušek. Ve třídě N2, ve které jede nově složená dvojice RSP, se přihlásilo deset posádek. Mezi největší favority lze zařadit Barvíka a Štemberu, kteří své kvality prokazovali již na tratích v okolí Klatov. A teď několik otázek na Pavla Zvonka.

Co tě přimělo chopit se nabídky Dana Zpěváka, a tak se konečně aktivně zúčastnit rally?
Rally mě zajímalo již odmala a mým dětským snem bylo zúčastnit se Barum rally a to je možná malý krůček k splnění mého velkého snu.

Naše čtenáře by jistě zajímalo, jestli neutrpí tvoje spisovatelská činnost, když jsi pro tentokrát vyměnil klávesnici za itinerář?
V případě, že si na Horáckém rallysprintu nedolámu ruky, tak doufám že tato nová zkušenost spíše přispěje k odbornějšímu pohledu na tuto problematiku.

Je pravdou, že jste chtěli ušetřit Štěpána Formana (managera posádky Tarabus - Norek) dalších nervů a tak jste ho nenominovali do role vedoucího týmu?
(smích)

Jak by jsi ohodnotil, Danovo jezdecké umění přihlédneme-li k tomu, že nemá za soutěžním volantem příliš odjetých ostrých kilometrů?
On nemá vlastně odjetý žádný ostrý kilometr, protože těch 500 m na první RZ při loňské Kopné než s tím vletěl do příkopy nemůžeme počítat. Myslím, že když byl výborný navigátor, tak může být stejně dobrý pilot. Jezdecké umění budeme hodnotit až po rally.

Někteří z vašich fanoušků vás hecují, abyste předjeli Štemberu. Co bys těmto fanouškům vzkázal?
Našim fanouškům můžeme vzkázat, že pro předjetí Štembery uděláme všechno. Největší šanci budeme mít asi při tréninku, takže když se před námi objeví, rozhodně se o to pokusíme. (smích) Jinak bych rád všem našim příznivcům vzkázal ať nám drží palce, a když pojedeme totální plíseň, ať nás nezavrhnou, protože našim hlavním a v podstatě jediným cílem je dovést auto do cíle.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=577