Týmový komentář k průběhu Rally Šumava
Datum: Pondělí, 18 Březen 2002 @ 23:11:30
Téma: Týmové Informace

První krok se posádce našeho týmu povedl. Dokázali zvítězit v nabité třídě N2 a odolat tlaku konkurence, která se sešla v dobré formě. Jak vše probíhalo se můžete dozvědět v našem týmovém komentáři.Prvním podnikem pro úřadující mistry třídy N2 v rallysprintech, posádku Tarabus – Norek byla nejstarší česká soutěž Rally Šumava. Tato soutěž otevřela novou kapitolu pro Rallysport Příluky, neboť jeho posádka by chtěla obsadit celý šampionát velkých soutěží. Před startem bylo jasné, že papírovými favority třídy budou staří známí z loňska Bičák, Kneifel a Barvík. Kdo však sledoval výkon Štembery na Blovicích, musel počítat i s ním.

A už 1. RZ potvrdila naše předpoklady. Vyhrál ji Tarabus, následovaný Štemberou, Barvíkem a Bičákem. Převážnou většinu páteční etapy tvořil okruh, který naší dvojce moc nevyhovoval, a tak se v čele vytvořilo toto pořadí: Štembera, Bičák, Tarabus, které vydrželo až do poslední páteční RZ, kterou byla klasická Boříkovy – Srbice. A jelo se velmi zostra a vyrovnaně, o čemž svědčí i výsledky této RZ, kdy byly čtyři posádky této třídy za sebou seřazeny v necelých dvou sekundách. Po pátku nás ze soupeřů dravou jízdou nejvíce zaujal Štembera, který do sobotního rána zaslouženě vyjížděl jako první ve třídě. Při bilancování prvního dne jsme konstatovali, že pekelné tempo nevydrží někdo ze soutěžících třídy N2 a křápne s tím.

Naše předpoklady se potvrdily hned na první ranní RZ. Se zapůjčenou Hondou havaroval Bičák a toho se lekl Tomek, u kterého musela zasahovat sanitka. Další na řadě byla naše posádka, tu však pořadatelé stačili včas zastavit. RZ byla zrušena a ostatním posádkám se zapsal stejný čas. I další RZ byla zrušena, a tak náš pilot mohl zahájit stíhací jízdu až na 8. RZ, kterou vyhrál před lepšícím se Jelínkem. V rytmu zrušených RZ se po havárii Prokopa pokračovalo i na další zkoušce, kde pro nás opět následoval volný průjezd, při kterém si posádka kontrolovala rozpis. Desátá RZ opět těsně patřila Štemberovi, ale už na následujícím úseku strhl náš pilot vedení definitivně na svou stranu, když jeho největší soupeř urval na samém konci RZ kolo. Poslední zkouška se už jela už v relativním klidu, když si její skalp připsal Jelínek.

Posádka Kneifel - Blažek obsadila skvělé třetí místo. Pilot se jako obvykle rozjížděl velice zvolna. Druhý den však zrychlil a i díky výpadku Bičáka a Štembery obsadil místo na stupních vítězů, když se musel v závěru soutěže bránit útoku Štěpána. Před závodem se jezdec vyjádřil, že bude spokojen se čtvrtým místem, a tak pod klatovskou Černou věží panovala u této posádky velká spokojenost.

Jezdec RSP Jaromír Tarabus průběh celé soutěže, na otázku jestli nejel už moc na hraně komentoval svým typickým způsobem: "Někde se jel doraz, někde brutální doraz a někde se ještě dalo zrychlit."

Vítězové rychlostních zkoušek:
Tarabus – 3x
Štembera – 3x
Barvík – 1x
Jelínek – 1x
Bičák 1x

Dalším závodem MMČR bude Vsetínská rally, která je pro nás téměř domácím podnikem. Zde bychom chtěli potvrdit kvalitní výkon z Klatov a opět bodovat na předních místech. Konkurence však bude velmi kvalitní a jistě nám nedá nic zadarmo.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=562