Int. OMV Rallye 2001 6.-8. September 2001
Datum: Neděle, 09 Září 2001 @ 12:52:36
Téma: Zahraniční souteže

O tomto víkendu také pokračoval domácí šampionát u našich jižních sousedů. Start soutěže byl situován do hlavního města Rakouska, ale rozhodovat se mělo na rychlostních zkouškách v okolí Aspangu. Soutěž měla trať celkem dlouhou 519km.

O tomto víkendu také pokračoval domácí šampionát u našich jižních sousedů. Start soutěže byl situován do hlavního města Rakouska, ale rozhodovat se mělo na rychlostních zkouškách v okolí Aspangu. Soutěž měla trať celkem dlouhou 519km. Posádky však bojovali jen na 229 ostrých km. Je třeba také podotknout že na startu nechyběli ani zástupci historických vozidel.

Do cíle dorazilo celkem 50 posádek. Nejrychlejší rychlostní průměr na trati (106,62 km/h) měl Raphael SPERRER s Peugeot 206 WRC, který tím pádem skončil na prvním místě, následovaný Franzem WITTMANNEM (Toyota Corolla WRC) +00:39.4, jak je z výsledků vidět tomuto starému pánovi neubrali léta na rychlosti a zajel opravdu pěkný a hlavně rychlý výsledek. Na třetím místě se usadil Manfred STOHL také s vozem Toyota Corolla WRC. Čtvrté místo patřilo z Barum rally šestému Baumschlagerovi opět jedoucímu za Red Bull Ford Rally Team s vozem Ford Focus WRC.

Za zmínku jistě stojí i rakousko-slovenská posádka Andreas BAYER se spolujezdcem Maros CERTAN, kteří jeli s nádherným vozem Skoda 200 RS. V kategorii His/12 se umístila na čtvrtém místě.

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally