Vladyka s Norkem před premiérou na Šumavě
Datum: Čtvrtek, 16 Duben 2009 @ 12:50:40
Téma: MČR - rally

Rally2.comNa premiérový start na Rally Šumava se chystá posádka Daniel Vladyka – Igor Norek. V našem rozhovoru jsme si povídali s pilotem Hondy Civic., který tvrdí: „k trati vzhlížím s velkým respektem.“Na premiérový start na Rally Šumava se chystá posádka Daniel Vladyka – Igor Norek. V našem rozhovoru jsme si povídali s pilotem Hondy Civic., který tvrdí: „k trati vzhlížím s velkým respektem.“

Jistě jsi už myšlenkami v okolí Klatov. Pojďme se ale ještě vrátit k loňské sezóně. Při vašem posledním startu jste na sprintu ve Vsetíně vyhráli třídu N1. Jak vzpomínáš na tuto soutěž?
Wurth Part Vsetín jsme jeli s osvědčenou Felícií a pěkně jsme si jízdu užívali. Hned na první RZ odstoupil mladý Urban s Pólem a tak jsme se soustředili na souboj a střádání vteřinek na Radima Ušelu, což se nám dařilo až do cíle. Auto fungovalo bez problémů, tak to bylo fajn. Škoda jen, že se hodně RZ zrušilo, včetně obou průjezdů na pěkné trati RZ Kunčická. Na tuto RZ jsme se s Feldou těšili. Takhle jsme prakticky stále dokola jezdili závod do kopce na Dušné. Ale vše dopadlo dobře, takže spokojenost.Pojďme ale už zpět k nadcházející rally. Letos začínáš sezonu nezvykle brzo a nezvykle daleko. Na divácky oblíbené Rally Šumava. Je to pro tebe velká výzva, jak se těšíš na tento start?
Na tento start se těším hodně, ale zároveň vzhlížím s velkým respektem k trati a podmínkám, které na Šumavě mohou panovat. Zatím jsem se tam léta jezdil dívat a obdivoval krásné úseky tratí. Teď se s tím musím vypořádat jako řidič. Čekám, že mi také hodně pomůže spolujezdec Igor Norek, který zde vyhrával před pár lety po boku nynějšího smolaře Miry Tarabuse.

Pojedeš ve třídě N2 s Hondou Civic 1,6. Jak vidíš konkurenci a jaké máš vlastně ambice?
Už pohled do startovní listiny napovídá, že jsou z nižších tříd N2-ky nejpočetněji obsazené, takže prosadit se nebude jednoduché. Dunovský s Jakubcem už zde startovali, takže pojedou rychle. Velmi rychlý bude určitě Blaťák, ten má ale nevýhodu, stejně jako já, že zde nikdy nejel. Pelech s Vaškem mohou taky zajet pěkně. My uvidíme jak se budeme cítit, ale chtěli bychom jet v klidu bez problémů a užívat si pěkných RZ.Co říkáš na pouhé dva průjezdy při seznamování s tratí?
Tak v tom vidím asi největší problém, protože tak těžkou trať může na 2 průjezdy skutečně kvalitně napsat jen velmi zkušená a rozjetá posádka. Nováčci stejně jako v MS prostě nemají šanci nic moc zajet. Na dva průjezdy mohou vzniknout v rozpise slepá místa, z důvodu třeba objíždění traktoru, nebo vyhýbání se nějakému autu. Celá tato situace je hodně nepříjemná a řekl bych i nebezpečná. Taky se může stát, že se něco blbě natrénuje a někdo zahne místo objezdu kapličky rovnou někam do mlíka do lidí. Nebyl by to první případ, kdy někdo něco špatně trénoval a třeba při třetím průjezdu si uvědomil,že tudy je to špatně!!. Ale údajně už je návrh na znovuzavedení 3 průjezdů, tak uvidíme,jestli tato změna proběhne už na Šumavě.

Jaké jsou vaše další plány?
Za 14 dní jedu do Lužických hor půjčit Felícii posádce Kratochvíl – Kořínek. Potom podle toho, jak vše dopadne se uvidí co bude dál...

Onboard D. Vladyka - I. Norek Barumka 2008 RZ2 Pindula
Kliknutím na obrázek se video začne přehrávat


Foto: archív jezdce
Text: Pavel ZvonekTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1954