Bratři Vladykové vítězní na domácí Kopné
Datum: Čtvrtek, 05 Červenec 2007 @ 21:18:47
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comNa domácí soutěži Rallysprint Kopná, se vedle Daniela Vladyky opět posadil jeho bratr Zdeněk. Kluci z Rallysportu Příluky na oblíbených tratích v okolí Slušovic opět prokázali svou rychlost a zvítězili s vozem Škoda felicia ve třídě N1. Jak probíhal závod jsme vyzpovídali pilota posádky.Na domácí soutěži Rallysprint Kopná, se vedle Daniela Vladyky opět posadil jeho bratr Zdeněk. Kluci z Rallysportu Příluky na oblíbených tratích v okolí Slušovic opět prokázali svou rychlost a zvítězili s vozem Škoda felicia ve třídě N1. Jak probíhal závod jsme vyzpovídali pilota posádky.Jak jste se na Kopnou letos chystali?
Nějak zvlášť jsme se letos nechystali. Potichu jsme si věřili, že za nepřítomnosti Suzuk by jsme mohli udělat pěkný výsledek, proto jsme nakoupili fungl nové pneumatiky a těšili se na závod.

Jak to vypadalo na trati?
První vložka se jela obráceně Kopná, ze které jsme měli docela respekt. Od startu jsme, až do odbočení na Trnavu, jeli ještě nejistě, ale potom jsme se pěkně rozjeli. V cíli nás překvapil čas Honzy Jinderleho, který nám dal 4s. Naopak příděl devíti vteřin rychlým Koupalovi se Srbem byl pro nás překvapením.
Na druhou RZ, což byl obrácený Podhoran spojený s Májovou jsme se hodně těšili, protože na to že Kopnou jedem už po sedmé, v tomto směru jsme ji ještě nejeli. To co se dělo na trati jsem ještě ze závodního auta ještě neviděl. Snad v každé třetí zatáčce bylo nabourané auto. To svědčí o náročnosti toho testu a o nasazení, jaké se letos jelo. Trošku nás to rozptylovalo, ale to asi každého. Jinderlemu jsme dali 5s a rázem jsme byli v čele. Na Rakové jsme čekali útok soupeřů, proto jsme se snažili jet velké tempo, nicméně to nestačilo a v půli závodu jsme zaostávali o 2,8s za Jinderlem a 10s před Srbem s rychlým WW polo.
V druhé rundě Jinderle zatáhl a dostali jsme ve druhém průjezdu Kopné necelých 9s. Na uskákaném Podhoranu jsme to Jinderlemu chtěli dát zpátky, ale bohužel souboj rozhodl betonový propustek schovaný v trávě který kluci z Čech jak se říká sežrali. Při řezání zatáčky urazili kolo. Samozřejmě nebyli jediní. Je to místo, kde pravidelně poškozují závěsy a pneumatiky i zahraniční hvězdy na Barum Rally.
V tuto chvíli jsme měli dalšího soupeře, mladého Srba, který ztrácel pouhých 10s a u kterého jsme nevěděli, jak moc v druhých průjezdech dokáže využít techniku.Jak to probíhalo v závěrečných dvou vložkách?
My jsme museli jet stále naplno, ale malinko nás přibrzďovaly drobné problémy s převodovkou. Občas se zaseknul kvalt a šel špatně vyřadit. Do samého konce jsme nevěděli, jak to dopadlo. Nakonec se podařilo vyhrát s náskokem15s před druhým Srbem a 1min. před Suzuki ignis pilotovanou Adamem Koblihou.

Údajně jste měli netradiční servis?
Servis jsem si dělal sám, protože naši stálí mechanici byli zrovna na dovolené, tak jsme si s tím nedělali těžkou hlavu a vyrazili do závodu jak za dob Svazarmu, bez jakéhokoliv zázemí. Nějaké gumy a benzín jsme dali do tréningáče, kterého jsme postavili do servisu a hurá na trať. Utěšoval jsem se tím, že délka tratě byla jako 2 RZ na Rally Bohemia, i když se to nedá takhle srovnávat.Takže celkově velká spokojenost?
V cíli jsme měli opravdu velkou radost. Trošku nás ale mrzí, že jsme si nevychutnali pocit stát na bedně nejvýš, protože jsme na vyhlášení přijeli asi o 15 min. později a třída N1 už byla hodnocena. Musím ale poděkovat Romčovi Zuzaníkovi ze Sparrow racingu za ochotu nám dolévat benzín v tankovací zóně a také Katce Ševčíkové za občerstvení a udržování čistých skel.

Další plány?
Chtěli bychom startovat na námi oblíbeném Pelhřimově. Vše se ale uvidí, až se rozdělá převodovka a zjistí se příčina problémů.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: bratři Kunčíkové, Rallysport PřílukyTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1738